Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

6 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic

Artcam, sve u vezi 3d modela

V
hak1
poruka Jun 28 2008, 20:43
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-June 08
Član broj: 21,799

zdravo
radi li neko 3d modele u artcam-u.ako neko zna molim za malo pojasnjenje o programu.treba mi za pravljenje 3d modela za cnc masine.ima li gdje da se skine sa neta .dali je neko kupovao gotove modele i da li se oni onda mogu podesavati da bi dobio velicinu koja mene odgovara.
ako imate iskustva sa artcam-om ostavite ih ovdje

pozdrav
Go to the top of the page

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Jun 28 2008, 22:24
Poruka #2

najgori od svu decu

Grupa: VIP
Datum reg.: 30-March 05
Član broj: 446

^ Jesi kupio mashinu?

+Quote Post
hak1
poruka Jun 29 2008, 00:32
Poruka #3

masina mi stize za 45-60 dana sa artcam-om.zato sam mislio sada da pocnem da vjezbam pravljenje modela.

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Jun 29 2008, 01:02
Poruka #4

najgori od svu decu

Pa dobro realno gledash na stvari, samo mozda si trebao malo ranije da pocnes sa modelovanjem. Aj pogledacu neke tutorijale po netu ako iskopam, pa ti javljam!

+Quote Post
Strumpf
poruka Jun 29 2008, 02:59
Poruka #5

Datum reg.: 2-May 06
Član broj: 4,446

Cao, imao sam priliku da probam ArtCAM, i druge Delcam proizvode.
Podaci su mi malo zastareli ali ono cega se secam je:
ArtCAM je modeler pogodan sa modeliranje reljefa, duboreza itd. kao sto mu ime kaze, pogodan je za modeliranje umetnickih predmeta, ponajvise nakita. najcesci metod rada je.
Ubacis slicicu
na bazi boje, nijansi sivog itd, on creira layere is kojih mozes da izvuces profile, a kasnije na njih da dodas Z poziciju (reljef), nije tezak za koriscenje, ali help mu nije bas najbolje uradjen.
radi sa Mesh (trouglovi, ne NURBS, ne SOLIDi), kao takav zahtevan je u grafickom smislu, preporucujem Nvidia kartice (po mogocstvu QuadroFX), u zavisnosti od velicine modela i zeljene precisnosti pazi na toleranciju trouglova koju dajes. Ne secam se da li ima neku vrstu postprocesora koji bi eventualno po zavrsenom radu redefinisao manje trouglove.
U koliko radis kalupe za nakit, pazi na ostre ivice na podeli kalupa jer trouglovi ne prave dobre ivice, ima za to funkcija koja bi u grubom prevodu na srpski bilo "stikla".
Ponavljam podaci su zastareli, poslenji put sam video artcam pre par godina.
Imam klijente koji prodaju masine za koje se koristi ArtCAM, takodje imam kontakte u Delcam Italia, ako te interesuje kupovina ili slicno.
Mogu li da te pitam, koja je masina u pitanju? i kakve modelle planiras da proizvodis? neki mi instikt govori da je iz Italije biggrin.gif
Pozdrav, srecno!

+Quote Post
hak1
poruka Jun 29 2008, 23:44
Poruka #6

bio bih ti zahvalan na svemu u vezi artcam-a.
pozdrav

+Quote Post
hak1
poruka Jun 29 2008, 23:54
Poruka #7

zdravo strumpf
masine su engleske InfoTEC 2015 F i 3 manje 1210f stizu mi za 45-60 radnih dana i u tom vremenu bih pokusao sa vjezbanjem izrade modela 3d jer u artcamu jos nijesam radio.
treba sa tim masinama da izradjujem duboreze u drvetu za namjestaj za ruse i trebati ce mi mnogo modela da bi bilo dosta razlicitog namjestaja.
sa masinama mi stize i artcam pro .
ako imas jos nesto korisno volio bih da ostavis jer nigdje nema literature na srpskom.
pozdrav

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Jun 30 2008, 09:40
Poruka #8

najgori od svu decu

A brate na literaturu na srpskom mozes da zaboravish, sve je iovako na engleskom, biznis za ruje ti je skroz gotivan.

+Quote Post
Strumpf
poruka Jun 30 2008, 10:06
Poruka #9

Datum reg.: 2-May 06
Član broj: 4,446

CITAT (Crayzee™ @ Jun 30 2008, 09:40) *
A brate na literaturu na srpskom mozes da zaboravish, sve je iovako na engleskom, biznis za ruje ti je skroz gotivan.

Na zalost tacno sad.gif
Hak, nadam se da si dobar sa engleskim biggrin.gif
u glavnom uz ArtCAM dobices tuttoriale (kao sto rekosmo na egleskom), tutoriali nisu BAS BAS ONO ali snaci ces se, kasnije ces videti da je ArtCAM ipak dosta intuitivan i kad budes savladao glavne funkcije koje ces da koristis, ima da ides ko zmaj biggrin.gif
Pozdrav!

+Quote Post
nokoj
poruka Jul 17 2008, 12:58
Poruka #10

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 11-December 07
Član broj: 17,804

Modeli
http://3dartstudio.page.tl

+Quote Post
zokey
poruka Jul 23 2008, 23:08
Poruka #11

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 29-August 05
Član broj: 1,552

pozzzzzdrav
imam bogato!!!! iskustvo sto sa cnc, sto sa art-om, sto sa mach-om, sto generalno sa 3d svetom iz kog evo ne izlazim desetu godinu....e sad mogu biti od pomoci...al ono sto mene zanima to su te poljske masine, ja sam inace napravio jednu 2010 koja radi savrseno i zivo me zanima kolko sam ustedeo ....i jos po nesto....u svakom slucaju javi se i ostavi neki kontakt pa da se organizujemo...
pozdrav

+Quote Post
hak1
poruka Jul 25 2008, 11:32
Poruka #12

pozdrav
mene stize masina trebalo bi brzo.tako da me sve u vezi nje interesuje.ne znam na koje poljske masine mislis.da li imas neka uputstva za artcam na srpskom.kada pustim u rad masinu planiram da pocnem da pravim jednu dimenzija 3000x2200 i drugu sa 4-6 glava.na kojima ce moci da se mijenjaju rezaci i da stavljam laser za sjecenje.da li je mnogo komplikovano raditi modele u artcam-u.

pozdrav

+Quote Post
div011
poruka Jul 28 2008, 10:37
Poruka #13

Datum reg.: 24-July 08
Član broj: 22,715

Poz....
Ma ja sam bio ubedjen da je InfoTEC poljski al nebitno, uputstvo na srpskom ces tesko naci, a zastupnik za DELCAM pa i za art9 za teritoriju balkana je Zoki iz Smederevske Palanke iz koje sam i ja rodom. Videcu ti danas za srpsu verziju uputstva.Mada mislim da ti je nepotrebna jer imas sve na engleskom....mi koji radimo sa cnc(a bitna nam je preciznost u modelingu!), modele ne spremamo u Art-u, ti u njemu mozes da ih radis od nule ali samo neke jednostavnije stvari(vektori, jednostavniji raster....) Art ti sluzi i tu je po meni sva njegova lepota da u njemu spakujes model...koji si nacrtao u nekom 2d ili napravio u nekom3d programu(Solid, Pro, Max...).Pa lepo po leyerima skockas, odredis visine dubine, preklapanja...Mozes ti i slozenije modele da radis u Artu al mislim da je to tesko gubljenje vremena i strasno je nezgodno ako na modelu imas precizne pocicije( tacke) koje treba da ispostujes.
Sto se tice pravljenja cnc a posebno 2x3m zivo me zanima sta si zamislio i sta ce ti tolka grdosija.U stolariji 2x1 zavrsava sve, a uglavnom se rade komadi koji nisu veci od 0.5m.

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Jul 28 2008, 13:20
Poruka #14

najgori od svu decu

Ljudi jel ima neko od vas neke primere radova tog duboreza u stolariji koji se radi preko cnc-a? Zivo me interesuje kako izgleda.

+Quote Post
div011
poruka Jul 28 2008, 14:28
Poruka #15

Videcu veceras sta mi je tu( u Bg.), posto mi je masina i proizvodnja u sumadiji.Ovde radim modele i radim rendere koji idu klijentima...pa rendere imam a to isto veruj mi izadje i iz masine, nekad cak i lepse zbog same teksture....Da ti nisi trazio fotke ja se ne bih ni naterao da oslikam minuli rad, ovako sreda-cetvrtak idem dole pa obavezno mora da padne jedan foto session....

Pozdrav!!!

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Jul 28 2008, 15:26
Poruka #16

najgori od svu decu

Strava matori, jedva chekam da vidim smile.gif

+Quote Post
div011
poruka Jul 28 2008, 23:45
Poruka #17

Evo je jedina fotka pri ruci i jedan od rendera kojih je....na fotki je logo za Zebrano ficka pored same arene-zapadno, na zgradi izgleda fenomenalno al kreten nikako da ode da slika....tu je i nj.velicanstvo cnc div1810(tako sam ga krstio-prvenac sta ces).
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  DSCI0007.jpg ( 114.88K ) Broj download-a: 340
Prikačen fajl  kuhh1.jpg ( 121.02K ) Broj download-a: 290

+Quote Post
hak1
poruka Aug 6 2008, 00:44
Poruka #18

pozdrav
bio sam na odmoru tako da nijesam stigao prije da odgovorim.super bi bilo uputstvo na srpskom ,ako mozes da mi nabavis.sto se tice masine 3x2 mislim da stavim 6 glava tako da istovremeno obradjujem 6 komada .cisto ubrzanje proizvodnje.

pozdrav

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Aug 6 2008, 11:36
Poruka #19

najgori od svu decu

@ DIV - jesi ti sam pravio ovu CNC mashinu?

+Quote Post
div011
poruka Aug 6 2008, 13:25
Poruka #20

poz.....
Hak, Zoki mi se ne javlja(za prevod na srpski u sta stvarno sumnjam), mozda je zapalio na more.....videcu narednih dana pa ti javljam.
Sto se masine tice sam sam je projektovao, do posledjeg srafa....a izveli stric i ja, isto do posledjeg srafa.Jedino sto na njoj nismo sami pravili su aluminijumski komadi(ceo most i z osa) koje nam je lio jedan lik iz sumadije(posto za vece komade razmazeni beogradski livci nece ni da cuju).Radjena je po uzoru na Infotec-ove pa bi me zivo zanimalo da vidim jednu uzivo....

+Quote Post

6 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 22:39

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.