Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Sta uciti, help

V
Blood
poruka Dec 25 2012, 04:52
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-February 05
Član broj: 311

CITAT (pebas @ Dec 18 2012, 10:01) *
Sta i kako uciti i zasto WP? Koliko PHP programera, a eksperti, su se 'pogubili' danas? Zasto? Pa jer znaju sve (o PHP), a ne znaju nista (o primeni u modernim CMS resenjima)? Mnogo njih. A paradoks, ako trazis od njih da naprave CMS 'od nule' nije problem nikakav, malo 'vise vremena im treba samo' i malo vise novca naravo. Sustinski ne shvataju zivot, termine vreme, novac, isplativost itd. Ko jos pa ima budzet za izmisljanje 'tocka'? Najveci svetski net brendovi su iz 'garaze', nisu imali budzet.

Svaka roba ima i svog prodavca, a i svog kupca. Mnogi ti eksperti kako ih zoves ne zele da rade u popularnim CMS-ovima jer imaju dovoljno posla i bez njih. Opet, mislim da termine vreme, novac, isplativost itd ne shvataju oni koji traze da se zbudzi popularni cms da radi nesto za sta nije bas napravljen da radi, pa posle skalabilnost istog postane ravna nuli. Sajt postane popularan i veoma posecen, pa mora da se radi ponovo, od nule, u resenju koje nije neki zbudzeni cms (jel neko spomenuo evanto?)

Just my $0.02
Go to the top of the page

+Quote Post
pebas
poruka Dec 25 2012, 10:15
Poruka #22

Datum reg.: 30-March 09
Član broj: 28,933

^
CITAT
Mnogi ti eksperti kako ih zoves ne zele da rade u popularnim CMS-ovima jer imaju dovoljno posla i bez njih.

Pa sto se nude onda?

Drugo uopsteno pises, za sta to WP nije predvidjen danas? Sta ne moze da izdrzi? Envato jeste na Rails presao ali ne znam koji 'zbudzeni CMS' je ranije koristio. Ipak raspravljamo o PHP i nacinu na koji ga treba uciti pa ne mogu da 'uhvatim' sta si mislio.

@Dead Men Walking

Biti 'Satrijani' u nekom poslu je jako tesko, a jos teze razocarenje kad shvatis da to ne mozes nikad biti. Treba biti skroman sa ocekivanjima pa i akordi (bez poznavanja nota) dobro dodju da se 'hleb zaradi'. Narocito mladi ljudi trebaju da budu skromni, da ne docekaju 'srednje godine' sa saznanjem da nisu za to, a mozda postane malo kasno da se preorijentisu na nesto drugo.

Zato je 'upad' u WP najisplativiji posle naucenih osnova PHP, naucis zanat i 'hleb da zaradjujes', pa ako ide nadogradices ti znanje lako, i mozda postanes Satrijani, a da nisi ni zeleo to. Ako treba da biras izmedju WP i ostalih CMS svakako je to WP, ne?

+Quote Post
Dead Man Walking
poruka Dec 25 2012, 20:10
Poruka #23

Datum reg.: 12-November 08
Član broj: 25,210

Moja analogija se nije odnosila na to da ti treba ti da budeš Satrijani nego da ga ne skidaš ako si početnik. Analogija u programerskom smislu bi bila da sam ga ja savetovao da piše novi Wordpress, ali nisam. Opet nazad analogno tome ti ga savetuješ da nauči par rifova sa tablatura umesto da uči da svira gitaru smile.gif

I ne sećam se da je u prvom postu čovek pitao baš u tom smislu da što pre zaradi neke pare, ako mu je to cilj onda svakako neka radi kako ti kažeš, možda bi još pre zaradio da se baci na Joomlu...

+Quote Post
pebas
poruka Dec 25 2012, 20:32
Poruka #24

Datum reg.: 30-March 09
Član broj: 28,933

^ Kapiram ja sta vecina misli i rekao sam vec u nekom prethodnom postu i sustinski se slazem sa tim. Cisto raspravljamo zbog nekoga ko cita ovo sve pa nek se zapita sta su prioriteti njegovi i zbog cega 'ulazi' u tu pricu, odatle i novac u prici i 'gubljenje' itd itd.

Pored toga odmah bi te pitao, a zasto Joomla hehe, ali aj da ne spamujemo temu, drugi put o tome. smile.gif

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 9. December 2019 - 03:31

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.