Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Memorija DDR3 savet za kupovinu

V
alekba
poruka Jul 8 2019, 04:16
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Imam na kompu 8Gb memorije Kingston PC3 12800 ... CPU=Z kaze da je na 800 MHz iako net kaze da je 1600. To mi je premalo, pocesto sam na ivici, za sada bi mi 16Gb leglo ko budali samar smile.gif
https://www.kingston.com/us/memory/resources/ddr3_1600
maticna mi je P8Z77-V PRO sto znaci da podrzava do 32Gb DDR3.
https://www.asus.com/us/Motherboards/P8Z77V...specifications/
pogledao sam na IT Svetu-u i najvise mi se "svidja" wink.gif
http://www.itsvet.com/ram_memorija_samsung...a1-71.i?id=3717
ostale su mi malo preskupe, jerbo mi trebaju dva stapa ili 4 ako idem na 4Gb

Po svemu sudeci ne bi bilo pametno da dokupim samo jedan stap, identicnu Kingstonovu memoriju ne mogu da nadjem.
Ono sto me zbunjuje to je broj pinova koji memorija treba da ima. Ne mogu da nadjem koliko ta Kingstonova memorija ima pinova... i da li je to bitno.
Takodje interesuje me kvalitet Samsungovih memorija, na netu sam nasao... skoro pa nista. Nije bas brza, ali to mi nije problem, vise me brine pouzdanost - kvalitet izrade.

... eto tol'ko od mene. Unapred fala za odgovor ako gi bude smile.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
Immz
poruka Jul 8 2019, 13:16
Poruka #2

Datum reg.: 25-August 06
Član broj: 5,979

ddr ili Double data rate, cpu-z ti prijavljuje memoriju na 1600, 800x2

+Quote Post
alekba
poruka Jul 8 2019, 21:51
Poruka #3

Hvala na odgovoru. Mada vise me interesuje broj pinova, tj. koju memoriju da kupim za moju maticnu. Ako ona Samsungova valja cemu, da li moze da se koristi. Nemam bas love za egzotiku, nabudzene memorije.

+Quote Post
.Milos
poruka Jul 9 2019, 07:25
Poruka #4

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

Je l si proverio ovaj spisak?

https://www.asus.com/us/Motherboards/P8Z77V...O/HelpDesk_QVL/

+Quote Post
alekba
poruka Jul 10 2019, 18:43
Poruka #5

Eh mislim da sam to gledao pre godinu dve... Problem je sto su tu memorije pod brojem modela, sto treba onda porediti sa onim sto je dostupno kod nas... Hocu reci ne-dostupno. Kod nas uvoze sta stignu, vecinom. Koliko puta kada sam guglao nesto naidjem samo na cene u rupijama, kekama i slicnim valutama... jednostavno odredjeni modeli se prave izgleda samo za ovako "exluzivna" trzista i vice versa. Secam se graficke GT 8800 za amerikansko trziste, imao sam istu takvu ( do zadnje decimale u imenu ), ali balkanski primerak je bio oho-ho manji, laksi i neugledniji.
Kakogod, saznao sam da broj pinova nije bitan, a za ostalo, kako mi bog da. Memorije umeju da budu gadne po pitanju kompatibilnosti.

+Quote Post
Djole.d
poruka Jul 12 2019, 06:56
Poruka #6

Datum reg.: 25-June 14
Član broj: 52,616

Ne znam o kakvim pinovima pricas. Idealni bi bilo da nadjes istu mmororiju koju vec imas, ako to ne mozes, probaj da nadjes od istog proizvodjaca, istog kapaciteta i brzine, a u krajnjem slucaju uzmi bilo koji stap ddr3 na 1600 mhz,

99% su sanse da ce raditi, eventaualno ako uzmes sporiju, brza ce spustiti brzinu da bi radile u paru.
Ako nisi siguran, zamoli prodavca da odneses kuciste i da probate na licu mesta, vecina ce pristati na to

+Quote Post
alekba
poruka Jul 13 2019, 01:04
Poruka #7

Kad pogledas opis modela skoro pod obavezno i de i broj pinova.. 240 pin , napr.
Kakogod pregrizao sam i dokupio 8Gb. http://www.itsvet.com/ram_memorija_kingsto...a1-71.i?id=1963
Cini mi se da je ista ili vrlo slicna onoj koju imam. Za sada sve sljaka. Nisam siguran da li je sve postavljeno kako treba ( pogotovo glede dual channel setapa ). Kada sam kupio plocu na njoj je bio jedan stap od 8Gb u slotau A1, pa sam ja stavio novi u slot B1... tj. popunio sam crne slotove. Izgleda po manualu da je trebalo da ide u A2 / B2.... no nije vazno.
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA11...P8Z77-V_PRO.pdf strana 29.

PS. Mali ali glasan rant. Nije prvi put da neka komponenta, uredjaj ( pa makar bio i stapni mixer ), koji se kod nas prodaje za velike pare na trulom zapadu prosto ne postoji. Moze se kupiti u Indiji, Polineziji , Obali Slonovace itd. Znaci taj model definitivno kvalitetom nije za "civilizovana " trzista. A ako i postoji revjui su cesto vise nego katastrofalni. Par puta sam sakupio lovu da kupim HD od 3 - 4 Tera, da bekapujem ovu sirotinju sto sam nafatao na netu wink.gif ali kad pogledam sta kazu na Amazonu, Newegg i sl. nakozi mi se jeza. Secam se neke serije WD diskova .... mislim ako ne stigne DOA onda radi nedelju dana maksimum. A kod nas se regularno prodavao, i to nije bio medju najeftinijima....

+Quote Post
Djole.d
poruka Jul 13 2019, 07:25
Poruka #8

Datum reg.: 25-June 14
Član broj: 52,616

Dual channel ti ne znaci bog zna sta, osim ako koristis integrisanu grafiku za igranje, tu je vidljiv dobitak. U svakodnevnom radu mozda par %. U svkom slucaju, mozes da postavi memorije u dc, obicno idu u 1 i 3 ili 2 i 4 slot. Za svaki slucaj pogledaj uputstvo maticne ploce

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 21. July 2019 - 18:45

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.