Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic

Cena Adobe CS, Windows i MAC

V
nosidam
poruka Dec 30 2012, 11:56
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-December 12
Član broj: 49,251

Koja je cena originalnog softvera Adobe CS6

Interesuju me cene za MAc i za Windows kao i neki savet?
Go to the top of the page

+Quote Post
igortehno
poruka Dec 30 2012, 12:26
Poruka #2

Datum reg.: 16-May 12
Član broj: 47,694

2 klika misom i to je to:
http://www.adobe.com/

Nisi ni naveo koji Adobe program zelis, Photoshop, Illustrator, mozda nesto trece!?

Savjet, tipa?

+Quote Post
nosidam
poruka Dec 30 2012, 12:32
Poruka #3

Datum reg.: 23-December 12
Član broj: 49,251

Ceo paket me interesuje ali nisam uspeo da pronadjem cenu i zato sam postavio post.

+Quote Post
igortehno
poruka Dec 30 2012, 12:50
Poruka #4

Datum reg.: 16-May 12
Član broj: 47,694

2599$ wink.gif
http://www.adobe.com/products/creativesuit...collection.html

+Quote Post
Exp.
poruka Dec 31 2012, 00:16
Poruka #5

portrait master

Datum reg.: 17-January 05
Član broj: 33

Ovo su sve CS6 opcije. Dobices i Mac i Windows verziju ako uzmes CS6 (tako je bar u Americi). Cisto da se zna, Adobe daje ogromne popuste studentima. Jos nize cijene se cesto mogu naci od drugih preporodavaca. Ja sam recimo uvijek uzimao Adobe software ovdje .
Ne znam da li se Srpske skole kvalifikuju za ove popuste, ali znam da se mnoge Evropske skole/zemlje kvalifikuju. Tebi preporucujem da ne kupujes direktno od Adobe-a jer ces tu platiti punu maloprodajnu cijenu. Amazon, ebay, ili neki drugi sajtovi imaju nize cijene.

+Quote Post
Thur
poruka Dec 31 2012, 14:41
Poruka #6

Datum reg.: 4-July 08
Član broj: 22,302

Sto Exp. rece, treba samo proveriti da li kao student kupujes licencu koju mozes koristiti u komercijalne svrhe, a ne samo u edukacione.

+Quote Post
Exp.
poruka Dec 31 2012, 18:58
Poruka #7

portrait master

Datum reg.: 17-January 05
Član broj: 33

CITAT (Thur @ Dec 31 2012, 05:41) *
Sto Exp. rece, treba samo proveriti da li kao student kupujes licencu koju mozes koristiti u komercijalne svrhe, a ne samo u edukacione.

Razlike izmedju komercijalne i studentske verzije:
- Ne mozes kupiti "upgrade" na slijedecu verziju ako imas studenstsku;
- Ne smijes prodati nikome tu kopiju. Ja sam neznajuci pokusao da je prodam na eBay-u, eBay me skontao i prijavio me Adobe-u. Uspio sam to rijesiti bez problema, ali je cinjenica da sam bio "uhvacen". Drugim rijecima, kada kupis to, tvoje je za vijek vijekova.

Studentska verzija se moze koristiti u komercijalne svrhe, ali da bi legalno kupio studentsku verziju moras biti student. Vecina zavrsi skolu jednog dana. Ne bi imalo smisla da ta licenca prestane vaziti po zavrsetku studija. Onda to i ne bi bio neki popust. Puno ljudi kupuje studentske verzije preko studenata, pa ih onda regstruje na te studente, sto je protivno Adobe propisima ali mnogi to danas i rade.

+Quote Post
Thur
poruka Jan 1 2013, 10:47
Poruka #8

Datum reg.: 4-July 08
Član broj: 22,302

Hm, vidis, nisam znao.. znaci drugim recima, posto sam ja student (...... @&@#*@$& .... ) ako bih kupio PS CS6 kao student, mogu da koristim u komercijalne svrhe?..

Nice...

+Quote Post
:HGT:
poruka Jan 9 2013, 16:55
Poruka #9

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 744

Ako ti ne treba najnoviji CS6, licenciran CS2 je dostupan free sa adobe-ovog sajta...

+Quote Post
boric
poruka Jan 9 2013, 19:13
Poruka #10

Datum reg.: 9-August 05
Član broj: 1,407

^На жалост, то је фора/превара.

+Quote Post
MESSmedia
poruka Jun 10 2013, 18:15
Poruka #11

Datum reg.: 26-February 06
Član broj: 3,528

Fora i Prevara je zapravo citav Adobe sistem.
Sad htjedoh da pocnem temu o CC i registraciji, ali vidjeh ovu, pa rekoh, to je otprilike - to.

Dakle, vec neko vrijeme se pripremam za totalnu legalizaciju softvera na mom racunaru. Tih 49.99$ je ok cifra koju ZELIM da platim. Evropljani su prosli cc placali nesto vise, no, ne nadjoh informaciju za ovaj novi CC.

Od prije po sata pokusavam da napravim CC nalog i skinem try verzije. Pa da vidim dje sam, i kako sve to funkcionise.
Posto sam napravio Adobe Id, kao stavka 4 mi iskoci obavjestenje da adobe CC nije dostupan u mojoj zemlji i regionu. Da li zelim da me OBAVIJESTE kada bude dostupan? Jok, ne zelim. Vec ste se pokazali, americki korporativni smradovi!

Podjoh na moj cc account. Vele, imam 1 GB prostora, i mogu skinuti try verzije. 'ajde da probam, da vidim sta propushtam.
Dakle, skidati se MORA preko AdobeApplicationManager-a. 'ajde-de, skidam AAM, instaliram, logujem se teknapravljenim adobe id-jem, ovaj aam nesto premislja, radi, kuva i iskoci mi poslije nekih minut - lista programa.
Ne lista CC softvera, nego ovoga cs6 koji imam instaliran, veli svuda: Up to date. Na par aplikacija koje nemam, veli: Try, ili Download (posto ih je nekoliko besplatno). A adobe CC??? Nema nista od downloada. Nista od probe.
Mozda zato sto svakako ne mogu da KUPIM taj softver.
Bas su uvidjajni, ne zele da mi "vade mast", "pare ochi" i sl.
Katastrofa.
Ne mozes da platis ni kad 'oces. Zato sto smo gradjani nizheg reda. ???
Trenutno osjecam potrebu da im napakostim.
Makar time da NIKADA VISE I NE POKUSAM da platim uslugu, i da se POTRUDIM DA STO VISE RASIRIM piratske verzije adobea.

Polazem velike nade u hack komune da ce ih (Adobe) probiti, Od moje zelje da legalizujem alate nije ostalo nista.

+Quote Post
LuckyBug
poruka Jun 10 2013, 18:20
Poruka #12

Datum reg.: 16-April 06
Član broj: 4,235

^
Imas na ovoj temi razne alternative za Adobe, neke su par koraka ispred samo nemaju jak brend iza sebe.

+Quote Post
MESSmedia
poruka Jun 15 2013, 07:02
Poruka #13

Datum reg.: 26-February 06
Član broj: 3,528

Nadjoh u EXTREME-u ponudu za CCT (Creative Cloud For Teams)
Vele 91 euro mjesecno, a 52 na promo ponudi do 31.08.
Hm.
I za cijenu i za IMANJE opcije da se kupi.
Cekam njihov odgovor, jer Adobe smatra da ja NE MOGU da kupim CC u ovom regionu, pa ne znam odakle im i kako.
A CCT - pitah je li to varijanta da licenca vazi za vise racunara, i moraju li legalno biti tim (ono, u okviru firme ...). Pa ako mi odgovore potvrdno, da se skupimo pa podijelimo licencu?? :{D

+Quote Post
jovbranko
poruka Jun 28 2013, 08:13
Poruka #14

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Pretplata kod nas je dostupna samo u verziji CCT, samo uz ugovor od godinu dana, možeš da se pretplatiš samo preko reselera i samo ako si pravno lice.

CCT licenca dozvoljava i samo jednu kopiju.

Pozdrav.

+Quote Post
jasna221
poruka Oct 16 2014, 13:15
Poruka #15

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-October 14
Član broj: 53,041

moze li nekako da se nadje serijski broj .. i da se koristi program .. iz adobe master colection cs6 .. da li neko mozda ima?

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Oct 17 2014, 07:20
Poruka #16

Datum reg.: 17-April 14
Član broj: 52,349

CITAT (jasna221 @ Oct 16 2014, 14:15) *
moze li nekako da se nadje serijski broj .. i da se koristi program .. iz adobe master colection cs6 .. da li neko mozda ima?

3.

+Quote Post
MR.BIG
poruka Oct 21 2014, 13:38
Poruka #17

Datum reg.: 26-October 06
Član broj: 6,991

ja sinoc sebe pretplatio na onaj Photo paket ....PS i LR za $10 .... opalio neku adresu u USA i tralala sve lepo proslo i cao smile.gif

+Quote Post
jovbranko
poruka Oct 22 2014, 10:21
Poruka #18

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

^ Bezveze si bacio pare... Zašto?

1. Ako si kao fizičko lice kupio software, to je u Srbiji potpuno nepotrebno. Da bi ti bilo ko preturao po tvom ličnom kompjuteru i tražio nelegalan software, potreban mu je sudski nalog. Zbog toga, nikom od inspektora ne pada na pamet da se bakću sa fizičkim licima već samo firmama, za koje im ne treba nikakav nalog. Iako ovo omogućava procvat piraterije i to svi znaju, ništa se duže tu neće promeniti.

2. Ako si pravno lice i dalje češ odgovarati pred zakonom. Državu ne zanima tvoj odnos sa firmom Adobe, tj. osnov kako po kom ai došao do software-a, već samo da li si platio porez (PDV), ako nisi platio porez, to je prekršaj, jer je u pitanju mala suma, ali je kazna za to, čini mi se, minimalno 100.000 din. Ja, recimo, već godinama dobijam Adobe software na poklon, kao njihov partner. Ali, dok ne platim porez na poklon, moj software nije legalan.

Pozdrav.

+Quote Post
vili
poruka Oct 22 2014, 13:36
Poruka #19

zli poručnik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Mozda covek jednostavno ne zeli vise da se maltretira sa procedurom registracije piratske verzije. A cena je sada sasvim korektna i prihvatljiva za bilo kog profesionalca.

+Quote Post
MR.BIG
poruka Oct 22 2014, 13:36
Poruka #20

Datum reg.: 26-October 06
Član broj: 6,991

nedavno mi nesto PS istekao (krek provaljen ili sta vec) na Mac-u i to po Marfijevom zakonu bas kad najmanje treba , posle zavrsenog fotkanaj i umesto da odmah dignem fotke ...paja .... poludeo sam ...na terenu sam bio i nema cekanja da dodjem kuci i tralalla.... e zato nisam bacio pare wink.gif realno ovo spickamo u kafani svaki dan a da se ne okrenemo ...800 i kusur dinara ...smesno i vise nego prihvatljivo ...

P.S. evo vili u istom trenutku kad i ja napisao al u dve reci smile.gif

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 29. April 2017 - 00:53

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.