Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

How to clear your memory without restarting, mnogo dobra caka

V
gStyle
poruka Oct 25 2007, 13:25
Poruka #21

neUrednik™

Grupa: Urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 6

meni ovo netje da isprazni memoriju na OS X-u unsure.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
nkls
poruka Oct 26 2007, 17:07
Poruka #22

Grupa: Članovi
Datum reg.: 5-August 07
Član broj: 12,995

kako bih mogao ovo da proverim, nekim testom? zahvalan sam ti na ovome, samo još da vidim kako radi, tj. ja za sada ništa ne primećujem. trenutno imam windows čiji je fajl sistem shit. i pored toga što ga održavam (sistem) znam da je buđav dry.gif radio sam kao neki test sa velikim rezolucijama, i pratio u everestu nakon isključenja programa da li se nešto drastično promenilo. nije! tako da, ako znaš kako da proverim ovo, baš bi mi značilo. hvala u svakom slučaju smile.gif

+Quote Post
Corleone
poruka Oct 26 2007, 17:19
Poruka #23

Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 46

CITAT (gStyle @ Oct 25 2007, 14:25) *
meni ovo netje da isprazni memoriju na OS X-u unsure.gif

Ovo i nije caka za OS X. tongue.gif

CITAT (Jaguar @ Oct 26 2007, 18:07) *
kako bih mogao ovo da proverim, nekim testom? zahvalan sam ti na ovome, samo još da vidim kako radi, tj. ja za sada ništa ne primećujem. trenutno imam windows čiji je fajl sistem shit. i pored toga što ga održavam (sistem) znam da je buđav dry.gif radio sam kao neki test sa velikim rezolucijama, i pratio u everestu nakon isključenja programa da li se nešto drastično promenilo. nije! tako da, ako znaš kako da proverim ovo, baš bi mi značilo. hvala u svakom slučaju smile.gif

Šta da ti kažem...?
Meni je na poslu na dva kompa pomoglo mnogo. Kući takođe. Laptop pride. cool.gif
Probaj, ekperimentiši, vidi. rolleyes.gif
Neće ništa da se desi.
Pokreni neku zahtevnu aplikaciju, pa po njenom isključenju probaj caku pa digni neku drugu aplikaciju.

+Quote Post
bopuc
poruka Oct 29 2007, 10:21
Poruka #24

Datum reg.: 16-February 05
Član broj: 283

Dobra fora. Ja koristim besplatni program RAMpage za "nadgledanje" memorije i "oslobadjanje" iste.

Ako neko zeli da proba RAMpage 1.6 neka skokne do:
http://www.jfitz.com/software/RAMpage/index.html

+Quote Post
T-Pain
poruka May 24 2008, 13:10
Poruka #25

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-May 08
Član broj: 21,440

Za to sam znao i ranje... tongue.gif ....ali taj program nece mnogo pomoci onima sa 1gb RAM ili vise samo onima sa manje,kod ovih sa vise RAM-a bedesavajuse takvi problemi... cool.gif

+Quote Post
HaPpYlEpTiC
poruka Jun 5 2008, 20:42
Poruka #26

Datum reg.: 5-June 08
Član broj: 21,696

Evo jos jedne cake za ubrzavanje rada kompa.
Losa strana ovoga je sto cete morati da zrtvujete odredjenu kolicinu mesta na hard disku/diskovima.
Radi se o Page File particijama.

Preduslov za sve jeste da napravite dve particije prilikom formatiranja hard diska, velicina vam je od volje, ja sam u svom slucaju napravio dve od 1.5GB, na svakom hardu po jendu. Sam naziv govori sta rade te particije, izigravaju virtuelnu memoriju koje nikad dosta ako se barata sa velikim materijalima. Izmedju ostalog ovaj postupak ubrzava sve funkcije koje izvrshava hard disk i dva harda medjusobno.

Drugi klik na My Comp pa idemo u advanced sheet, pratite korake sa slika i podesite kako mislite da ce vama odgovarati.
Tip: Initial Size stavite recimo da bude polovina "particije".
Tip 2: Ne znam kako ce se ponasati ovo na starijim kompovima i starijim hard diskovima (ATA, PATA, FATA), ja posedujem SATA2 diskove i osetio sam veliku razliku i pored toga sto imam 2GB rama @ 1066MHz.

Napomena! Particijama se moze pristupiti ali nemojte nista snimati na njih! smile.gif
Uzivajte pa javite jel bolje smile.gif

P.S. Izvinjavam se kao je neko ovo vec negde stavio, jako sam svez ovde pa nisam stigao da procitam sve biggrin.gif
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  page_file.JPG ( 111.82K ) Broj download-a: 111
Prikačen fajl  page_file_2.JPG ( 58.29K ) Broj download-a: 98

+Quote Post
kobayashi
poruka Jun 12 2008, 10:48
Poruka #27

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

ja sam kod XP-a pokusavao na vise racunara da na My Documents mount-ujem neku manju particiju, tako da kad vec glupi Win svaki put za Save nudi My Documents mogu tamo i da sacuvavam, ali da mi to bude na drugom disku i da pri reinstalaciji ne moram da se sekiram da li sam sve backup-ovao.

Medjutim, svaki put pri sledecem podizanju ta particija nije mount-ovana, sto je stvarno jos jedno ozbiljno razocarenje u pouzdanost 'features'-a ovog OS-a.

+Quote Post
supersonic
poruka Jun 12 2008, 18:25
Poruka #28

Datum reg.: 18-February 05
Član broj: 297

@HaPpYlEpTiC:
Ja imam dva HDD-a moram li da pravim za oba diska po dvije particije ?

+Quote Post
banne
poruka Jun 13 2008, 06:01
Poruka #29

Datum reg.: 20-November 05
Član broj: 2,341

^
jel, a shto 2 particije za pf ?

tj. jel bi bilo isto da ih ostavih na c: a da im povecash kapacitet ?

+Quote Post
zigot
poruka Jun 13 2008, 13:33
Poruka #30

Grupa: Validating
Datum reg.: 2-June 06
Član broj: 4,861

CITAT (kobayashi @ Jun 12 2008, 04:48) *
ja sam kod XP-a pokusavao na vise racunara da na My Documents mount-ujem neku manju particiju, tako da kad vec glupi Win svaki put za Save nudi My Documents mogu tamo i da sacuvavam, ali da mi to bude na drugom disku i da pri reinstalaciji ne moram da se sekiram da li sam sve backup-ovao.

Medjutim, svaki put pri sledecem podizanju ta particija nije mount-ovana, sto je stvarno jos jedno ozbiljno razocarenje u pouzdanost 'features'-a ovog OS-a.

ne moras da mount-ujes nista... udji u regedit i potrazi key 'shell folders' ... tamo su ti putanje za te stvari (ne zaboravi da promenis vrednosti za CURENT USER i LOCAL MACHINE)

a kao dodatno resenje, mozes da modifikujes "save as" lokacije.... napravi sledeci key (comdlg32\places bar)

CODE
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\comdlg32\PlacesBar

i u njega ubaci sledece vrednosti:
CODE
"Ime"="e:\\putanja"

ako imas XP pro... mozes probati i prijateljskije resenje

PS: sto se page file-a tice, dobro je da bude velicine 1:1 u odnosu na kolicinu RAM-a

+Quote Post
HaPpYlEpTiC
poruka Jun 14 2008, 19:09
Poruka #31

Datum reg.: 5-June 08
Član broj: 21,696

CITAT (supersonic @ Jun 12 2008, 19:25) *
@HaPpYlEpTiC:
Ja imam dva HDD-a moram li da pravim za oba diska po dvije particije ?

Ne moras, ja sam napravio na oba storage diska po jedan PF a sistemski disk vec ima PF u sebi.

CITAT (banne @ Jun 13 2008, 07:01) *
^
jel, a shto 2 particije za pf ?

tj. jel bi bilo isto da ih ostavih na c: a da im povecash kapacitet ?

Iskreno nisam se igrao povecavanjem PFa na sistemskoj particiji posto je ona 4GB.
Ne bi bilo isto posto ovako svaka particija sluzi disku na kojem se nalazi. Eventualno bi ti pomoglo ako su ti diskovi vezani u RAID ali time samo opterecujes sistemski disk i koljes njegovu brzinu rada smile.gif

+Quote Post
mystyle
poruka Jul 29 2008, 11:15
Poruka #32

Datum reg.: 29-July 08
Član broj: 22,794

Radi! Zahvaljujem.

+Quote Post
njoki
poruka Oct 20 2008, 14:56
Poruka #33

Datum reg.: 19-September 08
Član broj: 23,812

sve je to lepo samo treba znati da Windoza (bilo koja! ) jednostavno NE UME da radi sa memorijom pa koliko god da zguras u masinu (za razliku od Linuxa na primer).

ono sto ne valja u tvojoj postavci je sledece:

1. sa slike se vidi da ti je min i max velicina paging fajla na toj "paging" particiji razlicita. to ne valja jer nas vodi na

2. ako ostavite default podesen paging fajl nakon instalacije Windoze (a izgleda da si i ti uradio isto) vremenom dolazi do fragmentacije samog paging fajla. e sad, posto Windoza ne zna da radi sa RAM-om, onda cesto koristi virtuelnu memoriju. pa jos kad je ta virtuelna memorija rasuta po disku..... dzaba ste krecili na pomocne particije i paging fajlove na njima.

Resenje ?? Vrlo prosto. koga ne mrzi, neka cita dalje

Elem, jednog lepog dana odlucite vi da instalirate neki od Windows-a (umesto Linuxa, bilo kojeg, na zalost) na vasu lepu ljutu masheenu. potpuno nema veze da li unutra imate 512 ili vise megabajta RAM-a jer cete vi da uradite sledece:

1. instalirajte Windozu.

2. ne instalirajte VISE NISTA = ni drajvere, ni kojekakve Office ili sta vec. instalirajte Diskeeper (najbolje verzija 8 jer je
najbrzi). ako ga nemate, potrazite na netu ili uzmite od nekog ko ga ima (ja, na primer wink.gif )

3. desni klik na My Computer --> Properties --> Advanced --> Settings --> Advanced --> No Paging file --> Set --> Apply
naravno, Windoza ce da se pobuni koliko odmah ali ga ignorisite.

4. poterajte Diskeeper i tamo u Change your settings --> Boot-time defragmentation za sistemski disk (gde je obicno paging file) cekirajte opcije Put all folders..., Run CHKDSK i Defragment MFT.

5. restartujte masheenu. sada prvo ide CHKDSK = ne pipajte tastaturu, pustite ga da zavrsi. onda ide restart pa zatim
boot-time Diskeeper. kad on zavrsi opet ide restart.

6. kad se masheena podigne startujte diskeeper. u vecini slucajeva primeticete da vam je sistemski disk od pocetka
priiiiilicno prazan. e, TU ce da dodje vas paging file ! ukoliko nije, nije nista strasno, bitno je ono sto cete da uradite kao
sledece a to je

7. desni klik na My Computer --> Properties --> Advanced --> Settings --> Advanced --> Custom --> i onda i za min i za
max vrednost stavite ISTI BROJ ! nije vazno da li cete poslusati recomended size koju nudi Windoza ili ne = bitno je da
broj bude isti. sta dobijamo ovim ?? dobijamo to da ce paging file biti neprekinut i nikad se nece fragmentirati !

8. kliknite Analyze u Diskeeper-u, pojavice se jedna veeeeelika zuta linija na ekranu, na pocetku diska ili negde kasnije. ako
je na pocetku onda cete imati extra brzu masheenu. ako nije, Boze moj, radice basa masheena samo tako. odete u
Change your settings --> Exclude files i podesite kao na slici

9. defragmentirajte disk i onda ga filujte drajverimia, programima i cime god vec.

ovo pali kod SVIH Windoza. cesto ste i sami culi da vam neko kaze kako mu je "racunar radio brzo mesec dana a onda poceo da radi sve sporije i sporije". ovo je delom zbog fragmentacije samog fajl sistema ali prvenstveno zbog fragmentiranog (citaj, razbacanog po celom disku) paging fajla.

i jos nesto: NIJEDAN disk defragmenter u Windozi ne radi kako treba, pa cak ni onaj u Visti. zato koristite Diskeeper jer je ubedljivo najbolji. ko god kaze da nije tako....... pa, nek mu bude tongue.gif

pozdrav svima, njoki
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  Diskeeper.JPG ( 38.78K ) Broj download-a: 107

+Quote Post
Coccobill
poruka Mar 21 2009, 15:23
Poruka #34

Datum reg.: 4-September 08
Član broj: 23,490

CITAT (Corleone @ Oct 22 2007, 09:39) *
How to clear your memory without restarting

Posle toga, na svakih par desetina minuta kliknite na tu ikonicu (ništa se ne primećuje), ali se memorija oslobodi i onda sve radi brže.

Ima slicna fora za ovo, a mnogo je prostija: u notepadu napravis fajl sa sledecom sadrzinom:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDLL]
@="1"

i nazoves ga kako ti drago, ali extenzija mora biti ime fajla.REG. Dvoklik na ikonu i dobijas upis u registri bazu da ti OS uvek
cisti memoriju od nepotrebnih DLL, onih koje nisu vise u funkciji. Ista prica.
To moze i rucno da se uradi, ko zna upise isto u registri bazu.

+Quote Post
Coccobill
poruka Mar 21 2009, 15:41
Poruka #35

Datum reg.: 4-September 08
Član broj: 23,490

CITAT (Coccobill @ Mar 21 2009, 15:23) *
Ima slicna fora za ovo, a mnogo je prostija: u notepadu napravis fajl sa sledecom sadrzinom:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDLL]
@="1"

i nazoves ga kako ti drago, ali extenzija mora biti ime fajla.REG. Dvoklik na ikonu i dobijas upis u registri bazu da ti OS uvek
cisti memoriju od nepotrebnih DLL, onih koje nisu vise u funkciji. Ista prica.
To moze i rucno da se uradi, ko zna upise isto u registri bazu.

A ove gornje price o Windows su prosto smesne.Mislim na upravljenje memorijom i Page File. Odakle ti to da Windows ne ume da koristi RAM? Obicna glupost. A sto se Page fajla tice, najbolje je staviti ga na drugi fizicki disk, odnos 1:1.To su sve proste stvari.Za one koji razmisljaju, naravno.Svaki OS ima svoje dobre i lose strane, kako Win tako i Linux. Najlakse je pljuvati po nekom, i to bez prave argumentacije.Mogu da nabrojim odmah po 10 za i pro za svaki sistem.STVAR IZBORA, nista vise.Ono sto mi obavljao posao na zadovoljavajuci nacin, to je valjda OK.

+Quote Post
sipy
poruka Nov 16 2009, 14:32
Poruka #36

Datum reg.: 12-June 08
Član broj: 21,863

postoji programcic (freeware) koji odradju posao perfektno
ja ga koristim vec ne-znam-koliko-godina
zove se freeRam Xp
"jede" oko 3 MB rama ali mogu gomila stvarcica da se ispodesava i eto

ima ga na filehippo.com ili sl.

+Quote Post
neven1969@gmail....
poruka Dec 7 2009, 18:53
Poruka #37

Datum reg.: 4-April 09
Član broj: 29,035

CITAT (anactor @ Oct 22 2007, 13:05) *
Hehe, lepo je ovo. Proverićemo večeras i da li radi.

Hvala

super je

+Quote Post
czarkovic
poruka Jan 21 2010, 10:14
Poruka #38

Datum reg.: 22-March 08
Član broj: 20,043

Koje su mane a koje prednosti isključivanja page fajla kao što sam ja uradio? Inače imam 4GB ddr2 rama na 800mhz?

+Quote Post
toda76
poruka Jun 30 2014, 13:28
Poruka #39

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

CITAT (Corleone @ Oct 22 2007, 10:39) *
How to clear your memory without restarting

Posle toga, na svakih par desetina minuta kliknite na tu ikonicu (ništa se ne primećuje), ali se memorija oslobodi i onda sve radi brže.

Nije mi namera da dizem temu iz mrtvih ali-posto me zanima ovo, a na 7ici x64 ne radi-ima li neka alternativa...? Hvala i izvinite na dizanju teme iz mrtvih...

+Quote Post
lvuletic
poruka Jun 30 2014, 14:03
Poruka #40

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

A zašto bi to radila? Sistem oslobađa memoriju koju je u stanju da osobodi onda kada nekom procesu zatreba. Do tada je koristi za keširanje fajlsistema. Ti "memory wiperi" su nekada bili najbolji način da osakatiš performanse.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 25. November 2017 - 04:46

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.