Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Tanak okvir na vizit karti

V
mark_97
poruka Nov 11 2017, 21:30
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 14-March 17
Član broj: 56,016

Pozdrav, želeo bih da izradim vizit karte,standardne 90x50mm i zamislio sam da imaju okvir koji je debljine 1,5mm, obostrano(skroz crne pa da ih uokviri).
Jel je to moguće?
Jer sam se iznenadio kada sam odneo u prvu štampariju gde nisu hteli da mi prihvate jer kažu da grafički nož može da promaši i za 2mm i onda okvira ne bi ni bilo.
Tiraž bi bio 100 kom
Go to the top of the page

+Quote Post
jovbranko
poruka Nov 12 2017, 01:10
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Naravno da je moguće, ali to iziskuje dodatno angažovanje od strane štampara, koje bi oni, naravno, morali da naplate. Samo, tu cenu koju bi ti oni tada dali ti, sasvim sigurno, ne bi hteo da platiš. I ne samo to, već bi, kad bi čuo cifru, još i izašao sa utiskom da pokušavaju da ti oderu kožu sa leđa, što bi, verovatno, okolo i pričao. Zato im je jednostavnije da kažu to što su ti rekli.

Sve može ali je pitanje koliko košta. Znam za štampariju u kojoj Coca Cola štampa neke stvari, kao i za neke koji rade sa Philip Morrisom. Veruj mi da od njih traže daleko gore stvari nego ovo što si ti naveo. Ali takve firme ne prave nikakav problem da plate to dodatno drndanje, koliko god da košta. Zato takvim klijentima ne bi rekli to što su tebi rekli, već sasvim suprotno, da, naravno, može.

Pozdrav.

+Quote Post
unread
poruka Nov 12 2017, 20:50
Poruka #3

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,568

Naravno da moze i nisu svi bas deraci. Onaj ko ima adekvatan alat nije problem, onaj ko nema mora da se iscima ili uopste ne moze da uradi.
I nece te svako odrati.

Moj primer neceg slicnog sto sam radio, mozda nije 1.5mm ali oko 2-3mm ne secam se.
Ipak je 1.5mm za "analogni" noz dosta malo.

Ok jovbranko ce da kaze da je ovo mockup, ali mrzi me da fotkam, veruj mi da su odstupanja jako i prihvatljivo mala.
Do duse to u slucaju pomenute kokakole ili Filipa nije dopustivo.

Prodji par stamparija. Kao i svuda ima slosera na svakom koraku. Lakse mu da odradi ono sto mu lakse smile.gif

+Quote Post
mark_97
poruka Nov 13 2017, 01:10
Poruka #4

Hvala unread
Danas ću da krenem od jedne do druge štampaije, dok ne naletim na onu u kojoj će da mi kažu da im nije problem da to urade, haha biggrin.gif

+Quote Post
unread
poruka Nov 13 2017, 03:37
Poruka #5

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,568

a mosh i tako...

+Quote Post
biser
poruka Nov 13 2017, 21:01
Poruka #6

Datum reg.: 6-September 08
Član broj: 23,528

Za 100 komada mosh i sam skalperom da doterujes ... :-)
-ako napravis pivsku mobu, zovi..
...ce dodjemo, vise nas, pa povadimo rapidografe 0.6, 0.7..
operemo ih i izvlacimo linije ;-)

+Quote Post
mark_97
poruka Nov 13 2017, 22:29
Poruka #7

CITAT (biser @ Nov 13 2017, 21:01) *
Za 100 komada mosh i sam skalperom da doterujes ... :-)
-ako napravis pivsku mobu, zovi..
...ce dodjemo, vise nas, pa povadimo rapidografe 0.6, 0.7..
operemo ih i izvlacimo linije ;-)

ahahaha tako je na kraju i ispalo, kupio sam i OLFA ASBB-10 nožiće, a metalni lenjir imam od ranije, pa ću se samo malo zezati zbog cajtni jer ih ima samo sa spoljne strane ali nacrtaću unutrašnje sa 0,05 linerom, i onda udri do zore biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 21. November 2017 - 08:53

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.