Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

167 - broj stranica V  « < 165 166 167  
Reply to this topicStart new topic

Hall of F/Shame, Nominacije ovde...

V
kobayashi
poruka Feb 7 2016, 01:37
Poruka #3321

Grupa: Članovi
Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Kineska Nova Godina, tek je februar a po mišljenju mnogih u pitanju je Fail godine:

Izvori: https://twitter.com/gveks/status/695763561960730624/photo/1
http://www.buzzfeed.com/davidmack/monkey-b...VnQY#.idMw2oRa2
Go to the top of the page

+Quote Post
MIODRUG
poruka Feb 7 2016, 11:41
Poruka #3322

Datum reg.: 4-November 08
Član broj: 25,028

Kod nas godina majmuna traje godinama, a oni tek sad slave; eto, bolji smo i od Čajniza.

(lol)

+Quote Post
MIODRUG
poruka Jun 17 2016, 06:25
Poruka #3323

This post intentionally left blank

+Quote Post
MIODRUG
poruka Jun 17 2016, 06:44
Poruka #3324

@frenchman, nema te nema, a kad se pojaviš ostanu snegovi, ruzmarin, i šaš.

Nekoliko dana pre tvoje teme, iz autobusa koji se kretao 11 puta manjom brzinom od fabrički deklarisane maksimalne brzine Golfa druge generacije (GTI 16V), videh bilbord.

Prvo sam primetio naslov, "Najvažniji poziv u životu", a zatim Sanju Bojić; dok sam skenirao bilbord tražeći još neku informaciju, kako bi' ukapirao o čemu se radi, negde na pola skena, setih se istorije kampanja* koje imaju i u naznakama humanitarni predznak, i pojavila se želja da vidim žiro-račun, ili SMS broj, pa da opletem sve po spisku spisak. Srećom po mene i putnike - nije. Odahnuo sam uz zvuke Lastine 'armonike, i tako do sledeće stanice, gde sam izašao i, gle, opet bilbord, a taman sam zaboravio!

Ovaj put sam obratio malo više pažnje. Odlična fotografija - svetlo/kontrast/tekstura/ekspresije, ovako valjda izgledaju ljudi koji čekaju godinama deo tela, zamišljeni, ćute... Ton je, kao što kažeš, nenametljiv, sve se odvija bez reči (ili vrlo malo). Nemam utisak da se bilo ko primorava na bilo šta. Piše "Podrži...", što ne podrazumeva automatski da hoću, a ne bih ni mogao jer novi zakon još uvek ne važi.

U razgovoru sa gostima - pedesetak ljudi, 20-80 god., šoferi, lake dame, advokati, doktori... većina ima pozitivno mišljenje, u fazonu, Šta će mi (bubreg, oko, koštana srž) kad sam neživ/a?

Negativno mišljenje je kombinacija više činilaca:

- trenutak, još uvek se u medijima, doduše, manje nego prošle godine priča o trgovini organima,
- neznanje, naša zemlja (država?), a zatim društvo kasni oko pola veka,
- život bez uverenja, što automatski znači nepoverenje u bilo koga/bilo šta,
- kolektivno sećanje,
- generalizacija,
- kredibilitet autoriteta, tj., ljudi koji određuju ko može da se bavi promocijom ove teme i koji, pre svega, predstavljaju zakon o doniranju/transplataciji organa.

itd...

U svakom slučaju, razmisliću o tome da li želim da budem dobrovoljni potencijalni donor, što je i bio cilj.

*nisam ljubitelj ove reči jer je u izvornom značenju destruktivna.

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jun 17 2016, 13:36
Poruka #3325

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

da budes donor mogao si i bez ove kampanje, tako sto odes na VMA, popunis donorsku karticu i Voila - od tada pa na dalje ako geknes a bude nesto iskoristivo, oni ti to povade i ugrade nekom drugom. Sto je jelte, vrlo kul.

E sad... sta podrazumeva ovaj novi zakon ne znamo. Ja jos uvek ne videh neki predlog zakona.. ne da Bouze neki QR kod da moz'da skeniras na bilbordu pa da procitas predlog. Kako da podrzim nesto u sta nisam imao uvida? Fala lepo, ali tacno i da je najhumanije delo na svetu, znajuci nasa gov.., pardon, politicare, mora da se 6x procita i ono sto pise sitnim slovima jer se obicno tu krije neka zvrcka (citaj neko mlati neke novce preko toge).

Dakle, kampanja kao kampanja je OK. Dobra fotografija, losije radio izvodjenje (mogli su malo bojleg tonca da nadju... telefonski glas deluje strasno fake), po meni dobro graficko resenje ali izostaje ono najvaznije, tako da... mozda hall of cistiliste dok ne vidimo da li ce se u nekoj sledecoj iteraciji popraviti.
Iskreno, previse je medijski burno ovo propraceno da je sve samo dobrovoljno i humano. Mozda deluje potpuno izopaceno sto tako mislim ali eto... staros' i iskustvo govore tome u prilog. sad.gif

+Quote Post
inner universe
poruka Jun 19 2016, 03:34
Poruka #3326

Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

CITAT (Jo Husafet @ Jun 17 2016, 14:36) *
da budes donor mogao si i bez ove kampanje, tako sto odes na VMA, popunis donorsku karticu i Voila - od tada pa na dalje ako geknes a bude nesto iskoristivo, oni ti to povade i ugrade nekom drugom. Sto je jelte, vrlo kul.

E sad... sta podrazumeva ovaj novi zakon ne znamo. Ja jos uvek ne videh neki predlog zakona.. ne da Bouze neki QR kod da moz'da skeniras na bilbordu pa da procitas predlog. Kako da podrzim nesto u sta nisam imao uvida? Fala lepo, ali tacno i da je najhumanije delo na svetu, znajuci nasa gov.., pardon, politicare, mora da se 6x procita i ono sto pise sitnim slovima jer se obicno tu krije neka zvrcka (citaj neko mlati neke novce preko toge).

Dakle, kampanja kao kampanja je OK. Dobra fotografija, losije radio izvodjenje (mogli su malo bojleg tonca da nadju... telefonski glas deluje strasno fake), po meni dobro graficko resenje ali izostaje ono najvaznije, tako da... mozda hall of cistiliste dok ne vidimo da li ce se u nekoj sledecoj iteraciji popraviti.
Iskreno, previse je medijski burno ovo propraceno da je sve samo dobrovoljno i humano. Mozda deluje potpuno izopaceno sto tako mislim ali eto... staros' i iskustvo govore tome u prilog. sad.gif

Upravo tako, medijski je propraceno iz dva razloga. Prvi je zato sto su "dobrovoljno i humano" zavijeni u donor-organa-po-defaultu-a-ako-neces-ides-u-policiju-da-se-prijavis-da-te-oni-zavedu-kao-takvog. Dakle drzava te tretira kao kriminalca. Drugi je taj sto je to "izvozna sansa" jer novi zakon predvidja da drzava preprodaje organe trecim licima (drugim drzavljanima). Treci je taj sto ovde zive ljudi kojima drzava bukvalno ne dozvoljava da odu na transplantaciju u inostranstvo i sad ih koristi kao udicu za siroke narodne mase. Jedna od tih (nesrecnih) osoba kojoj je zivot upropascen greskom lekara u Srbiji, je na jednom od tih postera. I cetvrti je da si o tome mogao da procitas na temi koja se bavi ovim, da urednistvo dizajnzone po najboljem srpskom rep-medju-noge sistemu "ne talasamo" nije ekspresno obrisalo apsolutno sve komentare koji pojasnjavaju kampanju.

+Quote Post
alekba
poruka Jun 19 2016, 21:16
Poruka #3327

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

eto, od sve dece bas MioDrug najde da povampiruje ovu kontraverznu i po svim merilima ne-uredjivackog POLITICARENJA no-no temu.... razocarao si me i ko covek i ko komunjista dry.gif
Nije ni cudo da bilbord izgleda krsteno, kad se oce nadje se para, a sa parama kupis i dobar dizajn i kampanju oblikovanu tako da odgovara tvojim krajnjim namerama. Besmisleno je svako racionalno razglabanje o celoj stvari, jednako kao sto je nebitno kako ce @#%X!&Y recima oblikovati zakon kad se sve svodi na " ako nisi IZRICITO protiv, onda si jednoglasno za ZA".
Al' ko sto rece Herr Hitler, "nema te budalastine & gadosti koju cu ja uraditi a da se ne nadju oni koji ce mi aplaudirat"i.....( cudo jedno ponekad najvece mudrosti i uvide nalazis na najneocekivaniji mestima ).

Elem, da skratimo, ne moj vise da talasate, OR ELSE, onako demokratski happy.gif nije ovo javna tribina da popujete i propovedate.....
U davna vremena zaostali & neuki produkti nazadnog crvenog nastavnog sistema ubedjivali su mlade & nevine da dizajneri/umetnici treba da imaju odgovornost prema naruciocu, vremenu u kojem zive, svojoj savesti, da su zainteresovani za sve i svasta, da prate doba u kojem zive i aktivno ucestvuju u njemu, itd. its. ... jero im kao nekoj hebenoj duhovnoj eliti laugh.gif to spada u opis posla. no ta tamna vremena su za nama, svanulo je i nama svetlo demokracije i duhovnih sloboda, misli i govora.
Zato Ubuduce slobodno pricajte o kerningu, upotrebi praznog prostora, kompoziciji i slicno, ali ostalih stvari se man'te OR ELSE.

Dobar i smeran Dizajner/Umjetnik treba da citi & slusa starije i pametnije, a ne da talasa i smara svoju glavu interl, iterele, intrlektualnim stvarima na koje nije sviko i za koje nije ovlasten od nadleznih. Pogotovo razglabati o ovako minornoj i nevaznoj stvari..... jer sta je ovo nego obicna legalizacija onoga sto se do sada radilo ispod zita, samo podignuto na novi i visi nivo, Umesto da se divite ekonomskom geniju koji stoji iza ovoga, vi talasate oko gluposti..... Pa sta ako je neko prisvojio organe vase dece, unuka ( nece valjda od vas matorieh da uzimaju cadjava pluca i ciroticnu jetru dry.gif ), barem ljudetina nije na ceni ovde u Serbistanu.

I tako, ne talasajte OR ELSE

PS. @inner, kada sam rekao da politika ne postoji, isto mislim i o drzavi.. i to je eufemizam, maja, himera, prasina u ocima... Postoje samo nekol'ki oni i mnogo NAS.

PPS. eto potrudio sam se da napravim p... korektan post, cak sam i smajlije poturao.... kao sto se vidi svako dojde pameti.... manje vise 003.gif

+Quote Post
Pexus
poruka Jun 19 2016, 21:39
Poruka #3328

Datum reg.: 25-July 06
Član broj: 5,560

^
^^
^^^
Potpisujem!

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Jun 20 2016, 09:15
Poruka #3329

Mr. Wolf

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

CITAT (alekba @ Jun 19 2016, 22:16) *
Elem, da skratimo, ne moj vise da talasate, OR ELSE, onako demokratski happy.gif nije ovo javna tribina da popujete i propovedate.....

Premisa ti je pogrešna, ovo nije demokratski forum, pa da svako može da priča šta hoće, već privatni pa je to o čemu može da se priča regulisano pravilima. Sasvim je ok da se nekom ta pravila ne dopadaju, ali nije ok da se krše.

Hajde da te još jednom zamolim da se uzdržiš od uplitanja politike (tome nema kraja, jer je u ovoj zemlji bukvalno sve sumnjivo i potencijalno urađeno na štetu građana) i tih sitnih provokacija, nemaju nikakav efekat osim potencijalnog skraćenja tvog boravka na forumu (da plastičnije objasnim ono "or else", vidim da te fascinira).
Iskreno se nadam i verujem da ti to nije cilj.

Hvala na razumevanju.

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jun 20 2016, 16:14
Poruka #3330

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Jbg.. izgleda na DZ vise ne moze da se vodi normalna diskusija? Jedan link (if any) bi bio sasvim dovoljan.

@alekba, ti si i onako poznat po tome da u poslednje vreme ovde skoro pa iskljucivo provodis trolujuci i/ili zaleci se na urednistvo...
Nema potrebe dalje polemisati, pogotovo sto to ni u jednom delicu nema veze sa ovom (naizgled ozbljinom) temom.

+Quote Post
alekba
poruka Jun 20 2016, 16:20
Poruka #3331

Stvarno ne vidim u cemu je problem..... gde sam ja ovde uplitao politiku, kojim recima? Cak stta vise, dapače napisao sam komentar koji je sasvim u skladu sa privatnim ravilima, prekorivsi @MIODRUG-a zbog povampiravanja teme a ostalima skrenuo paznju da ne komentarisu stvari koje nisu u vezi cisto... likovnih stvari. Takodje sam gledao da to prodje bez SITNIH provokacija, eto u tu svrhu sam obrisao prva dva reda ovog pisanija, nekako mi bili sitno provokatorski, mada sam opet bio samo ponovio tvoje reci. Iskreno se nadam da je u pitanju nesporazum i ishitreno citanje smile.gif

PS. ovo je OT, licne prirode, bez provokacija, cisto dobronamerno. Nazalost reci, sitne ili krupne ne menjaju nista, govorim uopsteno, globalno nevezano za Zonu. Zilion puta sam gledao kako ljudi ne veruju svojim ocima, usima, ma ni nosu nece poverovati ako se to ne slaze sa njihovim ubedjenjima... tako da kod mene nema neke namere vece od brbonjanja i izigravanja pisanja uz vetar, nista na sta ce Ozbiljan covek obratiti paznju. Psi laju, karavani prolaze.... osim u Severnoj Koreji i slicnim sistemima gde lajave pse pojedu, al' nismo valjda dotle dosli.
Tako, dozvoli da ti ispricam jednu pricu ( sta ces covek u godinama pa trtlja ). U neka davna vremena sa svojih 15-16 kad sam poceo da zalazim po kafanama upao sam u situaciju gde su svi bili stariji, Pametniji... studenti filozofskog, filoloskog,teoloskog, pmf-a, glumci, slikari, pesnici, novinari i ostala bagra & balast drustva. Sad, kako u toj situaciji doakati nekom ko je ako nista drugo barem daleko nacitaniji, da ne opricavamo kilometrazu u kafanskim raspravama..... Zato sam razvio par taktika, jedna od njih je i ponavljanje reci sagovornika, mislim veoma afirmativna prezentacija njegovieh sopstvenih reci. Reakcija je uvek bila standardna, da me ubijes ne znam zbog cega se ljudi nadju iznenadjeni & uvredjeni kad cuju sopstvene reci iz tudjieh usta... i tako, nisam menjao ni svet ni svest okoline, bas kao sto nisam odgovoran za reci i postupke drugih. Sto rece bernard So. znamo ko smo i sta smo, sada se.....
aj uzdravlje i radi sta oces

+Quote Post
bamby
poruka Jun 20 2016, 16:38
Poruka #3332

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

^

KLIK!

003.gif

+Quote Post
MIODRUG
poruka Jul 1 2016, 23:29
Poruka #3333

CITAT (Jo Husafet @ Jun 17 2016, 14:36) *

Videćemo kad izađe, biće još toga u nastavku. Neka bude u čistilištu. biggrin.gif

Svi mi, zapravo, želimo da deo našeg tela ne završi u telu nekog tamo zlikovca. Problem je što ne postoji garancija koja bi zatvorila izvor bilo kakve sumnje. I da postoji, opet bi morala biti napisana slovima i rečima, od strane neke institucije/autoriteta. Zato ostaje da se veruje, ili ne. Nema izbora osim da se izabere jedan od dva izbora.

Nažalost, Srbija nije prva zemlja u kojoj je obavljena prva operacija, i zato ona po prirodi stvari nije u mogućnosti da piše zakone i pravila. Ali, može da bira jednu od ukupno dve opcije, kao i sve ostale uređene zemlje, a na ovom svetu.

Sadašnje rešenje problema je nedovoljno; odziv ljudi na rečima jak, ali slab u praksi; svi se usmeno slažemo da je OK, ali samo to.
Buduće rešenje pokazalo je bolje rezultate u praksi tamo daleko, zato što su ljudi, pre svega, uredno popisani; ko hoće da zavešta organ - neka se izjasni, ko neće da zavešta organ - neka se izjasni; plus, u svakom trenutku porodica može da povuče potpisanu odluku.

U Njujorku, recimo, neprofitna organizacija stoji između zdravstvenog centra i donora. Kao primer, navodim LiveOnNY; nekoliko reči o njima: "LiveOnNY serves 13 million people in the greater NY metro area, 10,000 of whom are on the waiting list for life-saving transplants."
http://www.liveonny.org/

Preko formulara na sajtu sam postavio pitanje - da li je i šta u procesu doniranja anonimno, odnosno, da li moja porodica/osoba koju sam ovlastio može da upozna donora/njegovu porodicu. Ovo je odgovor:

Na kraju, 'ajde da vidimo šta je moguće, a šta nemoguće.

1. Srbija ima isti zakon o doniranju/transplataciji organa kao afrička plemena - ne postoji. Čekaš 8 godina? Slobodno čekaj još 88. BUAHAHAHA!!!

2. Sadašnji zakon.

3. Budući zakon.

4. Made in Serbia zakon, nešto neviđeno. Revolucionarno rešenje. Toliko dobar zakon da su ga usvojile sve zemlje na svetu (i šire).

Šta bi izabrao? Ja bi' ovaj 3.

+Quote Post
kodi
poruka Jul 8 2016, 21:56
Poruka #3334

Grupa: Admin
Datum reg.: 10-February 05
Član broj: 245

Ostavi vas čovek na par godina i odmah neka drama...

😂😂😂😂

+Quote Post
MIODRUG
poruka Jul 11 2016, 02:48
Poruka #3335

GIORGIO MORODER - TEARS

DJ SHADOW - ORGAN DONOR

+Quote Post
alekba
poruka Jul 28 2017, 16:35
Poruka #3336

https://www.youtube.com/watch?v=ufBLI6bB9sg

breeee, a da se uvede neki smajli za povracanje, a?

+Quote Post
MIODRUG
poruka Aug 2 2017, 02:26
Poruka #3337

Hej! Siri! Ovaj... Reci mi, šta radiš sutra?

+Quote Post
alekba
poruka Aug 2 2017, 21:30
Poruka #3338

... Ako mislis na mene me skapavam od vrucine dry.gif

+Quote Post
MIODRUG
poruka Aug 3 2017, 03:52
Poruka #3339

Talk Back Voice Command Organizer Salary Free Secretary Siri: Alex, You Are not Siri(ous).

+Quote Post

167 - broj stranica V  « < 165 166 167
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 21. August 2017 - 22:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.