Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Nesto mi nije jasno oko Greendesign

V
inner universe
poruka Aug 31 2016, 19:49
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

Osim ako nisam debelo omasio Greend. radi upravo po principu protivu koga se ovde bori blink.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
Studio
poruka Sep 8 2016, 15:04
Poruka #2

Datum reg.: 3-April 16
Član broj: 55,109

Kako to mislis? nema ni jedan konkurs bez naknade, ispravi me ako gresim?

+Quote Post
inner universe
poruka Sep 8 2016, 17:46
Poruka #3

Pa ne znam, pitam smile.gif Koliko sam pohvatao rade po principu da uradis posao, pa klijent izabere pa koga izabere dobije pare, ovi ostali sto su radili i nisu izabrani su radili za slavu/buduce projekte/portfolio/stagod. Ako gresim ispravite me pa obrisite temu smile.gif

+Quote Post
Studio
poruka Sep 8 2016, 18:29
Poruka #4

Pa upravo tako, po ugledu na 99designs, verujem da si cuo za njih?

Ne znam sta je tu lose, niko te ne tera da radis, radis svojevoljno... pa mozda i ubodes koji dinar wink.gif za studente dusu dalo smile.gif

+Quote Post
inner universe
poruka Sep 8 2016, 21:29
Poruka #5

Pa nema nista lose osim poruke (npr. eto studentima) da nije u redu raditi za dzabe osim ako ne radimo za njih, pa sam primetio "blagu" kontradiktornost izmedju poruke koju nosi i tragikomicnost onoga na cemu se posao zapravo zasniva u praksi. Na stranu obaranje cene rada na trzistu sto je druga tema.

http://www.nospec.com/

+Quote Post
Studio
poruka Sep 8 2016, 23:19
Poruka #6

Ako tako razmisljas, onda niko nikad ne bi radio na konkursima, jer ako nije namesteno i ne pobedis.. radio si za dzabe, jel tako? a GD je upravo to, konkursi.

Cene nisu lose, ne znam gde ti zivis ali ovde u Srbiji je sasvim ok. od 6K pa sve do 40K za neki poslic, realno tamo nema poslova koji se rade mesecima...

Znas, ima ljudi koji rade 200 sati mesecno za 20K, da da... cak i za manje.. ali to je druga tema.

+Quote Post
.Milos
poruka Sep 9 2016, 13:00
Poruka #7

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

https://www.youtube.com/watch?v=DsstOs-K7gk

+Quote Post
Studio
poruka Sep 9 2016, 20:29
Poruka #8

Ja i dalje ne shvatam sta je tu problem?
Jel vas neko tera da radite?
Ako necete da radite za DZ onda batalite contest-e...

+Quote Post
.Milos
poruka Sep 9 2016, 23:15
Poruka #9

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

Prvo pitanje

Cimanje sa 50 50 šansom za uspeh je ko igranje loto. Traćenje vremena, struje i na kraju uloženog genealnog truda u talenat.

Drugo pitanje

Naravno da ne radim, objašnjenje na videu lepo i zašto. Inner lepo zapazio reklamu koja je čista kontradiktornost što je i poenta teme.

Treće

CITAT
Ako nećete da radite za onda batalite konkurse.

Postoji i drugi način zarađivanja a da to nisu konkursi. (freelance sajtovi/stock agencije)

PS: ne rade svi u Srbiji za 200sati i za 20k mesečno. Niti čekaju da se neko smiluje i zabode možda 5 od 50 konkursa.

+Quote Post
alekba
poruka Sep 12 2016, 08:07
Poruka #10

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Tamo neke 2009 kad sam izasao na INTEEERNET, mislim na svom kompu da mogu da gledam sta Ja hocu i koliko Ja hocu, naisao sam na clanke koji se bave ovom tematikom.
Bice da je tada ovo bilo relativno novo, u zacetku.... uglavnom u nekoliko clanaka sam naisao vapaje NE RADITE ZA DZABE BRACO, NE DAJTE DA VAS PRAVE BUDALAMA, DIZAJNERI SVIH ZEMALJA..... itd. its. Nekoliko godina posle evo nas tu gde jesmo.

Besposlica je u celom svetu, sta ti treba da bi poceo da se bavis Dizajnom? Skamrlja od lap topa, par warez programa, resurse mozes da "nadjes" ili da upotrebis one freee i voila... eto tebe dizajnera mladog happy.gif
Normalno sad bi "dezurni" mogli da pocnu da tule kako "to nije to", kako kvalitet...... bla, bla...... sve razlog moj do mojega.... Mislim shvacam ja to, sve je to istina u neku ruku. Ali u drugu?

Cinjenica je da dobar dizajn znaci nesto samo dizajnerima. Svi ostali.... ma bre ne daju ni pet para za te gluposti ( ne racunam ocite katastrofe ), a cak i oni sa "ukusom" su mi sumljivi 003.gif
Da objasnim ukratko... kad sam pitao jednog pajsera sta slusa od muzike odgovorio mi je " slusam ono sto se pusta na radiju". Jel' stvarno mislite da ogromna vecina musterija pravi razliku izmedju Odlicnog i idimidodjimi prosecnog? Budite srecni sto placaju i toliko koliko placaju... ionako ima freee stvari koliko 'oces na netu, a mogu bogami i sami, ako nisu gadljivi.

eto... ne znam sto sam vam ovo pricao, da koristi ne moze happy.gif
https://www.youtube.com/watch?v=vWaUUhQ0GAg

+Quote Post
inner universe
poruka Sep 12 2016, 20:17
Poruka #11

joj breee... /facepalm/

+Quote Post
MIODRUG
poruka Sep 12 2016, 23:47
Poruka #12

Datum reg.: 4-November 08
Član broj: 25,028

Ako je poruka "RECI NE DIZAJNU ZA " upućena potencijalnim klijentima,
a ne vidim zašto bi se obraćali dizajnerima, kad oni već znaju, ovo je kao kad bi
vlasnik restorana objavio:

RECI NE HRANI ZA DŽ!
Da bi bio uspešan, kuvar mora da se školuje i usavršava. Da bi mogao da radi,
potreban mu je tiganj i šporet. SVE OVO KOŠTA. NE TRAŽI HRANU ZA DŽABE.
NE BLAMIRAJ SE.

Trljanje na nos potencijalnom klijentu neznanje/tvrdičluk je, najblaže rečeno, neozbiljno;
nije ni prvi kontakt ostvaren, a već se podrazumeva samo(ne)svest o dizajnu/ceni.

Prvo, može da kaže: Brale, ne interesuje me koliko te košta bilo šta, košta i mene
(skoro trećina budžeta namenjenog za logo, a za proviziju sajtu).

Drugo, može da misli: jbt., koliko je ovo očajno, znači, ovde jedu oni koji ne plaćaju,
na šta liči ta hrana?
(...)

Treće, dizajn poruke je generički, sedam šarenih grafitnih olovaka na dekompresovanoj pozadini.

Peto, cenovnik nije 100% uredan, što znači da vlasnik nije pročitao svoj cenovnik.

Zbogom/prijatno.

+Quote Post
vili
poruka Sep 26 2016, 15:31
Poruka #13

zli poručnik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

CITAT (Studio @ Sep 8 2016, 19:29) *
Pa upravo tako, po ugledu na 99designs, verujem da si cuo za njih?

Ne znam sta je tu lose, niko te ne tera da radis, radis svojevoljno... pa mozda i ubodes koji dinar wink.gif za studente dusu dalo smile.gif

Lose je i to jako. 99 i slicni, drasticno obaraju cenu dizajnerskog rada, toboz pomazuci dizajnerima da nadju posao. Klijent plati jedno resenje, a dobije ih "99". Za dizajnere u nastajanju i studente jeste dusu dalo, ali kada ti studenti zavrse fakultet, radice za kikiriki bas zbog toga sto ce mu buduci studenti obarati cenu rada. Zamisli koncept u kome zavrsis skolu, radis, pa mozda i ubodes neki dinar.
Shvatices i sam jednog dana.

+Quote Post
Benzin
poruka Oct 8 2016, 17:48
Poruka #14

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

^
Upravo tako... neka taj "gazda" ode u neku ozbiljnu agenciju pa neka zatraži 50 verzija dizajna bilo čega... kutija za cipele jbg... pa kad mu odvale satnicu, cijenu i bubrege usput... reći će "auh pa ja sam mislio da se vi ovdje igrate"... gluposti, pljačka, robovski rad i otimačina...inače nisam dizajner ali ovaj trend važi svugdje... sve je 200 dolara... korice knjige, logo, pet minuta animacije, enterijer, komplikovani mašinski 3D model, itd itd ... sikter...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 23. May 2017 - 13:28

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.