Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

6 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic

Poneki rad

V
CKABEH 3BEPOB
poruka Jan 17 2013, 14:40
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-September 05
Član broj: 1,738

Pozdrav svima za DZ.

Za one koji me ne znaju, ja sam Adam Isailovic, poznat i kao Skaven Zverov. Imam 34 godine, ceo zivot sam zeleo da crtam, ali tek pre godinu i po dana sam pocheo da ozbiljno vezzbam, najzad sam dobio dovoljno vremena da se posvetim.

Jedan od mojih radova ( inache je Dec '12 u potpisu, iz nekog razloga sam permutovao godine, no, svejedno )

Nadam se da tje vam se svideti!

Go to the top of the page

+Quote Post
ikomnen
poruka Jan 17 2013, 23:08
Poruka #2

Datum reg.: 18-May 06
Član broj: 4,683

Odlicno je ovo,rispekat.

Ono sto bih menjao,da je moj rad,je lice.
Ovako kad bi ga kropovao delovala bi vise kao neka hentai anime cica nego ratnica/amazonka.
Ceo izraz lica suvise pitom nekako a ipak je lice focal point generalno na karakterima.
Mozda i simetriju da razbijes povlacenjem kose sa jedne strane na drugu,recimo idealno bi bilo posto je pozadi neki plamen,vatra,vetar,da tako i kosa ide sa desna nalevo,barem malo tu da ima dinamike i ritma.
E sad ovo sve sto sam napisao kapiram pada u vodu jer je crtez gotov ali jbg.,da ne bude bas da je savrsen rad da se ne uobrazis.

Btw,daj neki link da vidimo jos tvojih radova,da ne guglam sad,i nesto oko workflow-a:kako si ovaj metal radio,detalje,kolko vremena utrosis,...

Nadjoh te:
http://skavenzverov.deviantart.com/gallery/

+Quote Post
slowshow
poruka Jan 18 2013, 03:47
Poruka #3

Datum reg.: 8-September 11
Član broj: 44,956

Svi radovi..wow čovječe blink.gif (vrlo konstruktivno biggrin.gif )

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Jan 20 2013, 16:23
Poruka #4

CITAT (ikomnen @ Jan 17 2013, 23:08) *
Odlicno je ovo,rispekat.

Ono sto bih menjao,da je moj rad,je lice.
Ovako kad bi ga kropovao delovala bi vise kao neka hentai anime cica nego ratnica/amazonka.
Ceo izraz lica suvise pitom nekako a ipak je lice focal point generalno na karakterima.
Mozda i simetriju da razbijes povlacenjem kose sa jedne strane na drugu,recimo idealno bi bilo posto je pozadi neki plamen,vatra,vetar,da tako i kosa ide sa desna nalevo,barem malo tu da ima dinamike i ritma.
E sad ovo sve sto sam napisao kapiram pada u vodu jer je crtez gotov ali jbg.,da ne bude bas da je savrsen rad da se ne uobrazis.

Btw,daj neki link da vidimo jos tvojih radova,da ne guglam sad,i nesto oko workflow-a:kako si ovaj metal radio,detalje,kolko vremena utrosis,...

Nadjoh te:
http://skavenzverov.deviantart.com/gallery/

Hvala na kritikama, kod mene ne postoji arogancija i uobrazzavanje, ja samo trazzim iskrene kritike, da bih mogao biti josh bolji, tako da ne brini biggrin.gif Ne pada u vodu, jer mogu te kritike upotrebiti na sledetjem radu biggrin.gif

Da, to je moj link, nije chak ni teshko izguglati biggrin.gif

Josh jednom, hvala! biggrin.gif

+Quote Post
CortoM
poruka Jan 22 2013, 16:39
Poruka #5

Datum reg.: 9-November 06
Član broj: 7,257

WOW, sjajno!

Ikomen ti je dobro skrenu pažnju na lice i izraze, a dodao bih kad već želiš kritiku, što je više nego poželjno za dalji razvoj..:

Izbegni likove koje viđamo u 3d radovima i karakterima. Potraži radove dobrih strip ilustratora i zbog izraza i zgog akcije koju je neophodno uneti u vrhunsku ilustraciju.

A posebno pregledaj sve što je radio Frazeta, poze, oblike (tu je i preterivao), posebno karaktere i izraze lica. To je ono što će ga uvk izdvajati u odnosu na gomile naslednika, kao što je i njegov savremenik Boris, koji kao da je slikao 3d statične modele...

I najbolji savet koji mogu da ti dam - počni da crtaš strip table ili bar skice crteže, to je definitivno ono što trenutno izdvaja vrhunske ilustratore i kod nas i u svetu od ostalih odličnih.

'Elementalist versus Mesmer - Guild Wars 2 Fan Art' je primer gde ti je ilustracija pobedila ekspresivnost ilustracije, pa imaš previše opisa i jendako izdvojenih detalja. Sam centralni deo slike gde će bi delovi likova bili i isečeni je bolja varijanta.
neophodan je jedan najbitniji akcenat, detalj, priča...prelistaj Frazetu, biće ti sasvim jasno o čemu pričam.

Veliki pozdrav, sa nestrpljenjem čekam da vidim nove radove.

cool.gif

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Jan 24 2013, 17:20
Poruka #6

CITAT (CortoM @ Jan 22 2013, 16:39) *
WOW, sjajno!

Ikomen ti je dobro skrenu pažnju na lice i izraze, a dodao bih kad već želiš kritiku, što je više nego poželjno za dalji razvoj..:

Izbegni likove koje viđamo u 3d radovima i karakterima. Potraži radove dobrih strip ilustratora i zbog izraza i zgog akcije koju je neophodno uneti u vrhunsku ilustraciju.

A posebno pregledaj sve što je radio Frazeta, poze, oblike (tu je i preterivao), posebno karaktere i izraze lica. To je ono što će ga uvk izdvajati u odnosu na gomile naslednika, kao što je i njegov savremenik Boris, koji kao da je slikao 3d statične modele...

I najbolji savet koji mogu da ti dam - počni da crtaš strip table ili bar skice crteže, to je definitivno ono što trenutno izdvaja vrhunske ilustratore i kod nas i u svetu od ostalih odličnih.

'Elementalist versus Mesmer - Guild Wars 2 Fan Art' je primer gde ti je ilustracija pobedila ekspresivnost ilustracije, pa imaš previše opisa i jendako izdvojenih detalja. Sam centralni deo slike gde će bi delovi likova bili i isečeni je bolja varijanta.
neophodan je jedan najbitniji akcenat, detalj, priča...prelistaj Frazetu, biće ti sasvim jasno o čemu pričam.

Veliki pozdrav, sa nestrpljenjem čekam da vidim nove radove.

cool.gif

Hvala na kritikama, josh uvek uchim, tako da mi sve kritike pomazzu, definitivno. Video sam i ranije Frazetine radove, ali ja sam smeshan naspram njega, narochito pri anatomiji biggrin.gif Josh uvek se muchim sa istom, i nadam se da tju je uskoro savladati biggrin.gif

Hvala na svemu, i drago mi je da ti se svidjaju moji radovi, postovatju ovde uskoro opet biggrin.gif

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Feb 14 2013, 18:39
Poruka #7

Novi rad, za Le Dernier Bastion igru.

+Quote Post
Thur
poruka Feb 14 2013, 20:40
Poruka #8

Datum reg.: 4-July 08
Član broj: 22,302

uhhh, zlo dobro!

+Quote Post
creaton
poruka Feb 15 2013, 14:44
Poruka #9

Datum reg.: 24-October 05
Član broj: 2,067

sjajno..wink.gif

+Quote Post
CortoM
poruka Feb 15 2013, 16:05
Poruka #10

Datum reg.: 9-November 06
Član broj: 7,257

Potpisujem creatonov komentar cool.gif

Sve bolje!

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Feb 15 2013, 16:32
Poruka #11

CITAT (Thur @ Feb 14 2013, 20:40) *
uhhh, zlo dobro!

hvala! biggrin.gif

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Feb 15 2013, 16:33
Poruka #12

CITAT (creaton @ Feb 15 2013, 14:44) *
sjajno..wink.gif

Hvala creaton! biggrin.gif

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Feb 15 2013, 16:34
Poruka #13

CITAT (CortoM @ Feb 15 2013, 16:05) *
Potpisujem creatonov komentar cool.gif

Sve bolje!

Hvala CortoM! Rekoh da vezbam, i da tju biti bolji biggrin.gif

I bitje josh bolje. Btw, poslat mail.

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Feb 25 2013, 17:33
Poruka #14

Novi rad, za Last Bastion igru

+Quote Post
Katharina
poruka Mar 4 2013, 10:05
Poruka #15

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 4-March 13
Član broj: 49,817

Kad sam vidjela žensku ostala sam blink.gif s komentarom samoj sebi: ˝Ne seri!˝ biggrin.gif Svaka čast!

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Mar 5 2013, 22:51
Poruka #16

Hvala Katharina, drago mi je ad ti se svidela smile.gif

+Quote Post
CKABEH 3BEPOB
poruka Mar 5 2013, 22:52
Poruka #17

Evo dva nova rada:

+Quote Post
NenadGojkovicDZ
poruka Mar 27 2013, 00:17
Poruka #18

Datum reg.: 25-March 13
Član broj: 50,011

Dobri radovi, slozio bih se sa vecinom u vezi prve slike stim sto bih dodao i to da taj highlight koji okruzuje glavu/kosu ne izgleda bas najbolje. Ja bih ga malo omeksao i uradio manje definisanog odnosno vise blurovanog i samo na jednoj strani a ne oko cele glave. Svidja mi se jako ovaj rad za Bastion, ovaj prolaz/hodnik, lepo odradjeno. I sumica je jako interesantna i detaljna i inace su ti dosta detaljni radovi pa ima sta da se gleducka, volim to :-)...

+Quote Post
saledelagano
poruka Mar 27 2013, 09:17
Poruka #19

Datum reg.: 10-July 12
Član broj: 48,069

Ma matori respekt iskido si.

+Quote Post
Night-o-sphere
poruka Mar 30 2013, 03:53
Poruka #20

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 27-March 13
Član broj: 50,032

Super radovi biggrin.gif

+Quote Post

6 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 22. July 2019 - 02:25

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.