Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Reply to this topicStart new topic

Шпорет Model No. 1

Ocena 5 V
V
little onion
poruka Jan 5 2017, 04:32
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 13-March 14
Član broj: 52,164

DSC_8823 r by nebojsa lukic, on Flickr
Go to the top of the page

+Quote Post
biser
poruka Jan 9 2017, 13:13
Poruka #2

Datum reg.: 6-September 08
Član broj: 23,528

se to kuvala neka mađija?
smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Jan 9 2017, 14:39
Poruka #3

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Naziv za foku je odlican smile.gif

+Quote Post
little onion
poruka Jan 11 2017, 02:19
Poruka #4

@biser- Мислио сам да ставим ,,Вуду чорба'', због ове силуете човечуљка у диму ал'после одустадох. Кувао се обичан пасуљ.
2.
DSC_8823 rc by nebojsa lukic, on Flickr
3.
DSC_8824 rc by nebojsa lukic, on Flickr
4.
DSC_8811 r by nebojsa lukic, on Flickr

@Foto turista- Надам се да није само назив оставио утисак biggrin.gif .

+Quote Post
Foto turista
poruka Jan 11 2017, 08:50
Poruka #5

Samo nemoj pogresno da shvatis, ala kad vec pitas odgovoricu ti najiskrenije sto mogu...
Naziv je nakako najzanimljviji, a genralno gledano kada pogledam sve fotke koje postavljas mislim da bi trebalo sve to da bude mnogo bolje. Pre svega ako mozes biraj vreme u koje fotkas, nemoj da to bude u podne po vedrom suncanom danu kao u slucaju Ravanice i Nijagarinih vodopada. Vreme pre i posle zalaska sunca, i pre i posle izlaska, iz dosadasnjeg iskustva mogu da kazem da je to neko idealno vreme za fotkanje, a moze i u podne samo ne bas po vedrom danu. Obrada treba da bude dosta bolja, ne mislim na nesto specijalno vec pre svega korekcija boja i svetla kako bi se ublazio digitalni izgled fotografije...
Pa sad ako se slazes, i ako cenis da je moje vidjenje ispravno ti poradi nesto po tom pitanju smile.gif

+Quote Post
little onion
poruka Jan 12 2017, 04:48
Poruka #6

@Foto turista- Све ја тебе разумем и лепо је што јасно напишеш шта мислиш. Е сад, знам ја да је најбоље сликати у времену које си навео. Проблем је у томе што ја не бирам у највећем броју случајева време. То сам писао и раније. Што се тиче Раванице исто важи али то није ни битно, јер је најважније да се добро и јасно види фасада и детаљи камене пластике урађене на пешчару. То је нешто најбоље што смо ми Срби дали као допринос црквеној архитектури. Има чисто информативни карактер као и већина мојих фотографија. Добро би било да неко постави исту или Лазарицу или Каленић или Наупарски манастир ако има, да видим како то изгледа код других.
Кад смо код обраде прочитах у некој књизи: ,,Еditing photo is art by self''. Ја покушавам да што мање мењам. Ти то радиш на много вишем нивоу нема шта. Имам утисак да нам се разликују концепције.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jan 12 2017, 07:30
Poruka #7

^
Drugacije senzor belezi boje po jakom svetlu u podne, a drugacije u vecernjim casovima, izmedju ostalog zato je potrebna obrada. Na mojim fotografijama najcesce sve se svodi na korekciju boja i svetla, sto sam i tebe posavetovao, mada volim cesto da dodam i malo apstraktnih detalja.
,,Еditing photo is art by self'' moze da bude, ali svakako obrada u nekim osnovnim elementima mora da postoji kada je u pitanju digitalana fotografija, pre svega prema potrebi, i zelji autora.

Onda se kolega baci na sto bolje kadriranje smile.gif Svako ima neki svoj pristup, ja ipak volim da dam svoj maksimum i na terenu, i u obaradi...

+Quote Post
Ivica Su
poruka Jan 12 2017, 08:19
Poruka #8

Datum reg.: 17-January 14
Član broj: 51,805

CITAT (little onion @ Jan 12 2017, 04:48) *
@Foto turista- Све ја тебе разумем и лепо је што јасно напишеш шта мислиш. Е сад, знам ја да је најбоље сликати у времену које си навео. Проблем је у томе што ја не бирам у највећем броју случајева време. То сам писао и раније. Што се тиче Раванице исто важи али то није ни битно, јер је најважније да се добро и јасно види фасада и детаљи камене пластике урађене на пешчару. То је нешто најбоље што смо ми Срби дали као допринос црквеној архитектури. Има чисто информативни карактер као и већина мојих фотографија. Добро би било да неко постави исту или Лазарицу или Каленић или Наупарски манастир ако има, да видим како то изгледа код других.
Кад смо код обраде прочитах у некој књизи: ,,Еditing photo is art by self''. Ја покушавам да што мање мењам. Ти то радиш на много вишем нивоу нема шта. Имам утисак да нам се разликују концепције.

Ovo je jako pogrešan pristup, a to pokušavam i drugim amaterima koji se interesuju za fotografiju da objasnim (mislim nisam ni ja profesionalac, možda napredniji amater biggrin.gif ). Za informativan tip fotografije, tu su Google, Wikipedia i mnogi drugi. Ako te interesuje kako neki objekat izgleda, pronađeš fotografiju na internetu, čemu mučenje praviti još jednu po hiljaditi put random fotografiju informativnog karaktera.

Znači tvoja fotka mora da ima neki svoj pečat, mora da bude drugačija od hiljade random fotografija. Upšte nije bitno da li si uhvatio detalje koji su bitni da se vide, bitno je da si našao zanimljiv/drugačiji ugao, da su svetlo, boje, momenti i drugi motivi nešto što će tvoju fotografiju izdvojiti od prosečnog random snepšota.

Što se tiče lonca, prva je zanimljiva, ostale ne toliko... ovo verujem da je onaj momenat kada nije planski fotografisano već si se našao tamo u određenom trenutku i eto motiva. Tu ne možeš da utičeš na svetlo, ali ipak možeš još malo kasnije da doteraš fotku wink.gif

+Quote Post
yagodinac
poruka Jan 12 2017, 21:16
Poruka #9

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Ja bih samo da dodam da Lukić ima boljih fotki na flickru nego ovde što kači. A ove ovde su zaista... iskreno za fejs pre nego za realno trenutno najjači fotografski forum u državi smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 24. November 2017 - 17:37

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.