Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

400 - broj stranica V  « < 398 399 400  
Reply to this topicStart new topic

Hvalisanje foto opremom i umjetničkim dostignućima, "vidi šta sam kupio"

Ocena 4 V
V
maxer
poruka Mar 28 2018, 18:43
Poruka #7981

Grupa: Članovi
Datum reg.: 10-July 05
Član broj: 1,164

Bolje ikad nego nikad smile.gif
Uživaj!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vlada_zvs
poruka Mar 28 2018, 21:54
Poruka #7982

Datum reg.: 23-October 10
Član broj: 38,288

@DeepBlue

Uhhh, mnogo stresna situacija. Ne mogu ni da zamislim kako ti je bilo.

Jel si pisao negde na forumu o celoj situaciji?

+Quote Post
Ivica Su
poruka Mar 28 2018, 22:11
Poruka #7983

Datum reg.: 17-January 14
Član broj: 51,805

Stvarno, mogao bi nam opisati ukratko kako i gde se to desilo? Čisto da nekome pomogne ako se nađe u sličnoj situaciji.

+Quote Post
DeepBlue
poruka Mar 28 2018, 22:39
Poruka #7984

Datum reg.: 18-November 05
Član broj: 2,316

Ajoj, preduga priča ali ajde...

Objektiv je kupljen u Švajcarskoj na ricardo.ch, a u BiH ga je meni donosio moj kum koji nije imao pojma koliko sam ja to platio i samo stavio u kofer. Objektiv je bio u originalnoj kutiji sa svim pratećim stvarima pa je djelovalo da je potpuno nov. Na prelazu Rača mu je neka tuka od carinika tražila da otvori kofer, a ko tamo prelazi, zna koliko to rijetko rade, i kad je vidjela objektiv, počela je da pravi probleme. Kum je mene tada zvao da vidi koliko sam ja to platio (460 evra je koštao), a ta tuka je riješila da nađe cijenu na internetu i pronašla ko zna šta i lupila da je vrijednost oko 800 dolara i da se roba oduzima.

Ovo na graničnom prelazu je bilo u martu, a na sud smo stigli u julu po prekršajnom postupku. Sud je donio presudu da se objektiv vrati meni kao vlasniku, a da platim carinu i porez što nije nikakav problem.

E tada je krenula neviđena zajebancija. Prvo je Uprava za indirektno oporezivanje čekala da odluka postane pravosnažna. Kada se to desilo i kada sam im poslao tu odluku, onda su riješili da ne rade ništa neko vrijeme. Ispočetka sam ih ja zvao telefonom, a posle sam izgubio živce pa ih je zivkala supruga jer je smirenija od mene. Zivkanje je bilo kao u nadrealistima. Zovi ovaj lokal, pa onaj lokal, pa ovaj broj, pa onaj broj dok ne dođeš do onog ko ti treba. Konačno jedan dan stiže obavještenje da im dostavim koliko sam platio objektiv. Uredno sam im poslao izvod iz banke i sa paypala kao dokaz stvarno plaćene cijene. Kad smo došli do procjenitelja, oni su nam rekli da je njihova procjena da to vrijedi 1800 maraka jer su tako našli na internetu i da ne mogu da uvaže ovu cijenu koju sam ja platio. Objašnjenje zašto ne mogu da uvaže je bilo da oni rade procjenu vrijednosti i kada neko uvozi automobil nezavisno od stvarno plaćene cijene pa tako i za ovo. Toliko su stručno uradili procjenu da su našli cijenu za ovu novu Art seriju koja se uopšte ne proizvodi sa navojem za Pentax.

To kompletno natezanje sa procjenom je trajalo od septembra prošle godine do februara ove godine kada sam konačno poslao pritužbu direktoru na njihov nerad i nepoštovanje odluka suda. Nedugo potom je stiglo i službeno obavještenje da je njihova konačna procjena da objektiv vrijedi 1800 maraka i da na tu cijenu platim carinu i porez. U rješenju je stajala i rečenica: "Žalba ne odlaže izvršenje rješenja". Tako sam platio koliko su mi razrezali i, naravno, uložio i žalbu na koju sad čekam da se o njoj odluči. Zakonski je sve na mojoj strani, ali, sve mogu da očekujem.

Nakon što sam uplatio, trebalo je još mjesec dana da supruga uspije nekoga da dobije na telefon u toj Upravi da vidimo zašto mi se objektiv ne šalje. Niko se nikada ni na jedan broj ne javlja! Jedan dan sam bio namjestio mobilni da non stop okreće broj. Na jedan broj je odzvonilo 20 puta do kraja zaredom, a na drugi oko 15 i niko se, naravno, nije javio. Jedva smo uspjeli preko nekih ljudi doznati koga treba da nazovemo da vidimo kako da dođem do objektiva.

Uglavnom, strašno. Sa tolikom količinom nerada, bezobrazluka i nepoštovanja, čudi me kako ova država i dalje uopšte postoji.

Primjer jeste za BiH, ali sumnjam da je i u Srbiji mnogo bolje.

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 28 2018, 22:49
Poruka #7985

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Imao sam slicnu situaciju po povratku iz Beca... Drugar je vec kupio 35 1.4 II poslao mi serski broj koji sam upisao na aerodromu kod carinika kao da vec imao objektiv kod seb koji nosima sa ostalom opremom za Bec, u povratku naravno nije bilo problema prilikom provere na aerodromu posto se objektiv nalazio na spisku koji su oni overili 20 dana ranije.

+Quote Post
guru
poruka Mar 28 2018, 23:09
Poruka #7986

Datum reg.: 7-April 05
Član broj: 467

@DeepBlue, prva greska je sto si ostavio objektiv u kutiji, bez ambalaze sam desetine puta prenosio objektive i opremu bez problema, cak i kada je vide. A Raca je inace najgori prelaz, vracali su me nekoliko puta zbog unosenja opreme iz Srbije, a nekoliko puta sam platio da bih preneo, koriste poziciju i situaciju standardno...

+Quote Post
DeepBlue
poruka Mar 29 2018, 00:09
Poruka #7987

Da sam ja nosio lično iz CH, mogli bi da ne kažem za šta da me povuku. Znam ja za ambalažu i te stvari, ali nisam ja donosio objektiv.

+Quote Post
nidza
poruka Mar 29 2018, 09:01
Poruka #7988

Datum reg.: 18-August 05
Član broj: 1,469

Moraš dati jasne instrukcije drugom licu ako prenose bilo šta tvoje, ne znaju ljudi te stvari. Skupa škola, ali bitno je da je epilog dobar.

Kutije, etikete na garderobi, to sve mora da se poskida.

+Quote Post
stevann
poruka Mar 29 2018, 10:34
Poruka #7989

Datum reg.: 15-November 08
Član broj: 25,287

meni je proso D810 avionom, doduse bez ikakvih kutija, tako da moze proci i objektiv smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 29 2018, 12:00
Poruka #7990

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Ne mora da znaci... Treba uraditi sve sto je moguce da ne dodje do problem, jer ako se upadne u problem eto agonije kroz koju je prosao kolega @DeepBlue.

+Quote Post
krkojzla
poruka Apr 18 2018, 19:45
Poruka #7991

Datum reg.: 13-July 13
Član broj: 50,709

Posle dužeg vremena, maleni RX1 je konačno u Borisovim rukama!

+Quote Post
maxer
poruka Apr 18 2018, 20:04
Poruka #7992

Datum reg.: 10-July 05
Član broj: 1,164

Lepo smile.gif

Prijatno fotkanje!

+Quote Post
DeepBlue
poruka Apr 19 2018, 10:59
Poruka #7993

Sve za 25 evra smile.gif

plus još neki bezvezni mali blic koji nije vrijedan pomena i pakovanje prastarih Kodak papirića za brisanje stakla na objektivima happy.gif

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Apr 19 2018, 12:58
Poruka #7994

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

mmmm... divota!

Aj aparat onako, ali ova dva objektiva - pos'o godine smile.gif

Ajde kad budes mogao okaci neke primere sa 28 2.8 na FF penti

+Quote Post
ikon
poruka Apr 20 2018, 06:57
Poruka #7995

Datum reg.: 24-February 06
Član broj: 3,507

Nisu pente 28/2.8 i 35/2.8 nesto narocito.
Biseri su objektivi A28/2 i A35/2..

+Quote Post
yagodinac
poruka Apr 20 2018, 07:55
Poruka #7996

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Ovaj... nečija žena rasprodala sve... i tako biggrin.gif

+Quote Post
DeepBlue
poruka Apr 20 2018, 10:13
Poruka #7997

Nije da nije nešto, OK su, ali su te 2.0 sa razlogom bolje i značajno skuplje. Za nekih 8 evra, ova A 28 2.8 ubija za sve pare. biggrin.gif

Mislim da je za 60 evra (sa dostavom i otkupom) ipak ovo posao godine laugh.gif

Mali, lagan, oštar već na 1.8, kud ćeš bolje. Vrlo kompaktna kombinacija sa NX1000, a rade vrlo odlično.

+Quote Post
ikon
poruka Apr 20 2018, 11:52
Poruka #7998

Datum reg.: 24-February 06
Član broj: 3,507

E to je vec nesto..

Nisam znao da si i ti u vanbracnoj vezi i sa drugim brand-om(osim Pente). wink.gif

+Quote Post

400 - broj stranica V  « < 398 399 400
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 26. April 2018 - 10:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.