Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Unity Web Game Design, Treba nam Unity Designer za character modeling i environment modeling

V
JovanSimov
poruka Oct 11 2017, 14:19
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 11-October 17
Član broj: 56,377

Pozdrav svima,

Prijatelj i ja smo dosli na ideju za igricu u browser-u, i za potrebe toga nam treba Unity Designer.

Treba nam 12 karaktera (heroja) sa po 30ak osnovnih animacija (korak napred, nazad, levo, desno, udarac s leva, s desna, odbrana s leva, odbrana s desna itd.) i 7-8 environtment scena (5 arena + 3 trga/marketa)

Designer bi se bavio ovim:

Characters:
-modeling
-texturing
-animation

Environment:
-modeling
-texturing

Ukoliko ima neke ideje za poboljsanje dizajna/projekta dobro bi nam dosao jos jedan kreativni um. smile.gif

Sto se tice kvaliteta modela koji nam treba, grafika nije kljucna za ovu igru, tako da ne trazimo nista spektakularno i u skladu sa najmodernijim standardima 3D design-a. Bili bismo prezadovoljni nivo-om modela otprilike kao iz igrice Price of Persia (https://www.ubisoft.com/en-us/game/prince-of-persia/), iliti ovako necim:

S obzirom da se radi o 1vs1 borbi sto znaci da se renderuje 2 igraca i arena/trg, renderi u samom browser-u nece biti prezahtevni.

Pisite ovde ukoliko ima nekih dodatnih pitanja koje biste zeleli da bude javno, ili se javite na PM ili jovan.simov@gmail.com

Pozdrav svima i nadam se da se cujemo! smile.gif Drzite nam palceve! smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
JovanSimov
poruka Oct 11 2017, 15:58
Poruka #2

Da dodam samo, Designer bi bio placen naravno! smile.gif

+Quote Post
Benzin
poruka Oct 16 2017, 01:43
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

Druže, ili gospodine, koliko Vi i vaš prijatelj imate godina starosti, zajedno ili odvojeno?

+Quote Post
JovanSimov
poruka Oct 16 2017, 10:54
Poruka #4

@Benzin

Moze "druze", s obzirom da smo i ortak i ja ispod 40 godina. smile.gif Ne vidim kako je to relevantno, ali ako ti znaci imamo 26 i 29 godina.

+Quote Post
Benzin
poruka Oct 16 2017, 19:39
Poruka #5

Pa, relevantno je, jer sudeći po tekstu vašeg oglasa moguće su tri opcije:

1) Ili ste nafurani klinci koji nemaju pojma o ovom poslu, cijenama u ovom poslu, i koji misle da je pravljenje "igrica" zajebancija i igranje.

2) Dva duduka koji takođe nemaju pojma o ovom poslu, cijenama u ovom poslu i koji misle da je pravljenje "igrica" zajebacija i igranje.

3) Dvije pokvarene mrcine koje se veoma dobro razumiju u ovaj posao i nadaju se da će naći nekog nesretnika i/ili nafuranog klinca da im za 300 eura odradi posao te veličine za te pare, čega se bilo ko sa zdravom pameću i minimalnim iskustvom, samostalno nebi prihvatio ni u ludilu.

Lično se nadam da je opcija pod 2) jer smo opciju 1) eliminisali.

Za 12 likova, osam pozadina i 30+ animacija po liku, vama ne treba "Unity designer" vama trebaju:

2xConcept artist (za likove i pozadine, osim ako ne mislite da modelujete napamet, i bacate gotove modele likova i pozadina "jer vi to niste tako zamislili")

2x Modeler/digitalni sculptor koji usput rade i retopo/unwrap/texturing (treba da "jedu malu djecu" po znanju i kilometraži)

2x Rigger za rigovanje likova i retopo modela ako modeleri ne znaju pravilan retopo za rigging.

4x Animator za animaciju likova.

1x Unity programer da to sve spakuje u engine (vjerovatno su i tu dvojica, ali nije moj fah pa sam optimista)

Brdo love, za sve navedeno, jer će vjerovatno čitav projekat potrajati bar šest mjeseci. Orijentacije radi "South Park" radi 8+1 animatora s tim što ovaj deveti radi samo lypsinc. Takođe orijentacije radi moja zadnja "tezga" u 3D animaciji sa amerima je bila baš to što ste opisali, 33 animacije po liku, ukupnog trajanja oko minut i pol' i plaćeno mi je 1000$, za jednog lika, što je sa obzirom na broj skrhanih radnih sati, ludački rok, i broj sekundi ispod cijene bar 50%. Volio bih da vidim šta bi tim mojim "poslodavcima" bilo da su to predložili nekom američkom animatoru... mogli bi dobiti samo batine... besplatno. Vi imate 12 likova.

ALI, nemojte se demoralisati ni preplašiti, zahvaljujući katastrofalnoj ekonomskoj situaciji u regionu, sigurno ćete naći nekoga da vam kaže da ja serem i nemam pojma, a da on sve zna i sve može, kao i bilo šta drugo što bi vi voljeli da čujete i to sve za cirka 300 eura. Ako i to omane, tu su naša nesvrstana braća Indusi, Kinezi, Pakistanci za 1,5 $ po satu! Sretno! wink.gif

+Quote Post
bamby
poruka Oct 16 2017, 21:47
Poruka #6

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT (Benzin @ Oct 16 2017, 20:39) *
... plaćeno mi je 1000$, za jednog lika, što je sa obzirom na broj skrhanih radnih sati, ludački rok, i broj sekundi ispod cijene bar 50%. ...

Brate, Benzine! Ti ako nastaviš da radiš za kikiriki još malo pa ćeš raditi sedeći na podu*. laugh.gif

* P.S. Da neko ne pomisli da za*bavam. Ozbiljan sam za sve pare.

+Quote Post
Benzin
poruka Oct 17 2017, 03:07
Poruka #7

CITAT (bamby @ Oct 16 2017, 22:47) *
Brate, Benzine! Ti ako nastaviš da radiš za kikiriki još malo pa ćeš raditi sedeći na podu*. laugh.gif

* P.S. Da neko ne pomisli da za*bavam. Ozbiljan sam za sve pare.

Jbg druže ne skontah iz prve da je rok deset dana za to sranje... odrobijah im tu turu i više nikad ništa... žao mi očiju i 150 radnih sati ali jbg... vidiš bar po oglasima u zadnjih možda godinu (ne računajući Hinduwork, pardon Upwork i ostale septičke jame) da svi nešto traže programere... valjda se furaju da hoće da postanu Bill Gates za 48 sati (ko da programeri rastu na drveću i otpadaju kao lišće pa naiđeš i pokupiš) pa je bilo daj šta daš...

+Quote Post
JovanSimov
poruka Oct 17 2017, 08:50
Poruka #8

Benzine,

Ne znam sta da ti kazem osim da ti se zahvalim na savetu, videcemo da prosirimo tim i da nadjemo odgovarajuce ljude. Nismo nikog planirali da platimo 300 eur, ali si napravio svoju poentu. smile.gif

Necu dalje diskutovati o tvojoj struci sa tobom, verujem da nemam sta da trazim u toj diskusiji, tako da ako ikoga bude zanimalo sta nam tacno treba moze da me PM-uje ili da se javi na mail pa cemo videti da li mozemo da saradjujemo. smile.gif

Pozdrav svima.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 19. October 2017 - 12:03

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.