Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Sandra

V
djile
poruka Jul 23 2019, 13:48
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 26-February 07
Član broj: 9,416

Buraz daj malo kontrasta tim fotkama, ozivi malo te boje. "Ne plasi" da malo cackas krive u photoshopu.
Ovako su fotke totalno beživotne. Ne kažem da moras da radis neki predrkani kolor grading ili ne znam ni ja kakve obrade ili neke jace saturacije jer je to stvar ukusa, ali ovako fotke su previse flat i bez kontrasta. Po meni je to nezavrsena fotografija.
Tehnologija je mnogo napredovala, danas svi imaju telefone sa predobrim ekranima pa samim tim i fotografija treba da prati taj trend
Plus, kad radis sa rasvetom (mada i sa prirodnim svetlom) slobodno podeksponiraj fotografiju, na taj nacin dobijas bolji dinamicki opseg fotografije (sirove fotke/RAW) i samim tim vise mesa sa laksu kolor korekciju. Aparati su toliko danas dobri da bledna ili dve kad pokekposniras ni ne osetis to, da ne pricam novija tela sta sve mogu.

Sto se tice ostalih stvari, ne bih da ostavljam komentar jer je svako napisao po nesto pa ti sam prosudi.
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 23 2019, 15:22
Poruka #22

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Malo njih razume ovo o cemu govoris... Ovde i svuda na neti mozes da naletis na 1001 metuzalema kojem je JPG iz aparata jedino validno, ili se obrada svodi na to da senke odvrnu do kraja, spuste hajlajtove i cepnu kontrast pa sta ispadne, i ti takvi favorizuju sadrzaj/sustinu sto je naravno ispravno, ali podcenjuju forum/obradi jer nemaju razumevanja za to da se na taj nacin ono sto je kadriranjem lepo zabelezeno likovno dodatno oblikuje u gotovu fotografiju... Tu nastaje problem, ti takvi likovno nepismeni kao po pravilu sto se fotografijom bave iz doba filma kada nije moglo sa takvom lakocom da se barata bojama i doradjuje svetlo, propovedaju prakticno isti takav pristup u digitalnoj fotogrtafiji koja je zamisljena tako da prodje kroz odredjeni proces obrade, bilo da to radi kamera ili jos bolje uz potpuni kontrolu softverom.

Meni je ovde jedan pajser, a iskusan clan napisao...
"Likovna pismenost, učenje o bojama, svetlu i likovnoj kulturi... drndanjem muda u PS-u? Šta pričaš ti bre?"
...kolko neko treba da bude pajser da se bavi fotografijom >30god a da ne zna 2 boje da slozi na estetski dobar nacin, jos da bude toliko nadmen da pita ovako nesto... Sto bi se reklo pun mi je k... ovakvih idjota tongue.gif koji nista neznaju sem da drndaju foto tehniku a vazda galame, i truju ljude oko sebe kako se nikad nebi pomerili sa mrtve tacke.

+Quote Post
1odKolega
poruka Jul 23 2019, 17:07
Poruka #23

Datum reg.: 1-July 12
Član broj: 48,026

Palac gore za prethodna dva komentara, sve kritike upucene autoru smatram da su na mestu i u duhu najbolje namere.

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Sep 7 2019, 08:33
Poruka #24

Datum reg.: 31-October 05
Član broj: 2,130

dete je lepo, a slike nisu toliko lepe (mislim nisu toliko lepe koliko je dete lepo).
NO posto su prve toga tipa- molim lepo. i prvi macici se u azil brizit bardo bacaju, to jest odnesu smile.gif , pa je onda i u tom smislu sve o.k.
malo izanaliziras, pa sledeci put malo popravis, i posle par tretmana, bice bolje. ovde ti skripi pre svega kompozicija, mada, ima prostora za poboljsanje i u ostalim segmentima.

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 22. October 2019 - 22:22

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.