Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Sajt za selidbe, Sta bi trebao da ima sajt za selidbe?

V
OOOO1
poruka Nov 9 2016, 09:39
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 29-September 07
Član broj: 15,365

Sta bi dizajnerski, tj. graficiki ili vizuelno trebalo uraditi na ovom sajtu da bi bio efektniji?

Selidbe Beograd

Hvala unapred.
Go to the top of the page

+Quote Post
vili
poruka Nov 9 2016, 10:16
Poruka #2

zli poručnik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Najvise mi smetaju vizuali u slajderu na pocetnoj strani - lose montaze, nesrecno kombinovanje fotografije i ilustracije, zuti tekst na svetloj ili sarenoj pozadini, koriscenje serifnog fonta iako ga nema nigde vise na sajtu... definitivno najslabiji deo. Kao da je taj deo radio neko ko nije radio dizajn ostatka sajta.

I kakve veze imaju "Milosevic selidbe" sa "alfapreving, bezbednost,zaštita na radu"? biggrin.gif

+Quote Post
istrebljivac
poruka Nov 9 2016, 10:43
Poruka #3

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 9-November 16
Član broj: 55,693

CITAT (OOOO1 @ Nov 9 2016, 09:39) *
Sta bi dizajnerski, tj. graficiki ili vizuelno trebalo uraditi na ovom sajtu da bi bio efektniji?

Selidbe Beograd

Hvala unapred.

Meni ovo izgleda dobro, mozda malo previse teksta koji se ponavlja, ne znam kakva je razlika izmedju selidbi u centru grada sa selidbama u Paliluli. Josh jedna sugestija je da se doda video, to je mocno marketinsko oruzje.

ne svidja mi se jedino ona slika u obliku trougla koja malo zamara pregledanje stranica. Mozda je to moglo da s eizbegne iako je interesantno.

+Quote Post
OOOO1
poruka Nov 9 2016, 12:05
Poruka #4

CITAT (vili @ Nov 9 2016, 10:16) *
Najvise mi smetaju vizuali u slajderu na pocetnoj strani - lose montaze, nesrecno kombinovanje fotografije i ilustracije, zuti tekst na svetloj ili sarenoj pozadini, koriscenje serifnog fonta iako ga nema nigde vise na sajtu... definitivno najslabiji deo. Kao da je taj deo radio neko ko nije radio dizajn ostatka sajta.

I kakve veze imaju "Milosevic selidbe" sa "alfapreving, bezbednost,zaštita na radu"? biggrin.gif

Thanks i hvala za vreme i komentar. Ovaj alfapreving je marti misterija i za mene, ali vraceno je originalno setovanje.

+Quote Post
jovbranko
poruka Nov 10 2016, 07:41
Poruka #5

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Školski primer preoptimizovanih tekstova i to samo za jednu reč - selidbe. Drugih srodnih reči ni na vidiku. Tako napadno ponavljanje samo jedne reči, a sa druge strane, loše optimizovan title strane, meni ukazuje da je optimizacija urađena početnički. Pogledaj malo konkurentske sajtove ima ih koji su optimizaciju uradili dobro.

Batali ligature i fontove koji ne podržavaju: š, č, ć i đ.

Pozdrav.

+Quote Post
OOOO1
poruka Nov 11 2016, 12:44
Poruka #6

CITAT (jovbranko @ Nov 10 2016, 07:41) *
Školski primer preoptimizovanih tekstova i to samo za jednu reč - selidbe. Drugih srodnih reči ni na vidiku. Tako napadno ponavljanje samo jedne reči, a sa druge strane, loše optimizovan title strane, meni ukazuje da je optimizacija urađena početnički. Pogledaj malo konkurentske sajtove ima ih koji su optimizaciju uradili dobro.

Batali ligature i fontove koji ne podržavaju: š, č, ć i đ.

Pozdrav.

Hvala. Ideja je bas bila drugacija - svaka relevantna strana (kljucna rec u pretrazi) da bude prica za sebe:

Ovo su primeri gde tekst i sve drugo prati URL odnosno meta tagove na stranici:

selidbe-prevozrobe.rs/selidbe/
selidbe-prevozrobe.rs/selidbe/srbija/
selidbe-prevozrobe.rs/selidbe-beograd/selidbe-novi-beograd/

Koji font se korektno ne vidi?

+Quote Post
jovbranko
poruka Nov 11 2016, 15:41
Poruka #7

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Upravo sam o tome i pisao. Preoptimizovano za jednu reč - selidbe. Ja znam da si ti radio na sajtu, ali pogledaj samo zadnju adresu koju si naveo:
CITAT
selidbe-prevozrobe.rs/selidbe-beograd/selidbe-novi-beograd/

Jel' ti i u svakodnevnom razgovoru sa ljudima u svakoj rečenici po dva-tri puta ponavljaš bitne reči? Nisu čitaoci ni glupi ni slepi da ne vide o čemu se radi. Crawler-i jesu, zato se i boduje ponavljanje reči, ali ljudi nisu. Napravio si stranicu koja će doneti dosta bodova gledano iz ugla crawler-a, ali su tekstovi neprijatno napadni i to samo može da odbije ljude. Zapamti da klijentu ne donosi pare Google-ov listing već ljudi (mušterije). Stranica prvo treba da bude prilagođena mušterijama a pretraživači su na drugom mestu.

Takođe, ne vidi se smisao raščlanjivanja teme na toliko stranica. U čemu se razlikuju selidbe na Vračaru, Čukarici i Starom Gradu? Po vašem sajtu, u istoriji tih opština. Kakve to veze ima sa selidbama? Sajt treba da sadrži logične celine - stranice, a ne nelogične. Koncepcija sajta opet odgovara crawler-ima, ali ne i ljudima. To je preoptimizacija sajta za pretraživače. Uvek prvo ljudi, pa crawler-i, to je jedina optimizacija koja ima smisla, ako sajt treba da posluži svojoj pravoj svrsi. Ako nemaš u vidu ljude (mušterije) i njihovu logiku, već samo gledaš crawler-e, zašto ne biste onda napravili i stranice:

CITAT
selidbe-prevozrobe.rs/selidbe/usa/
selidbe-prevozrobe.rs/selidbe-new-york/selidbe-manhattan/
selidbe-prevozrobe.rs/selidbe-hollywood/selidbe-brad-pitt/
selidbe-prevozrobe.rs//selidbe-lady-gaga/

Veruj mi da mnogo više ljudi kuca Brad Pitt i Lady Gaga na Google-u, nego Novi Beograd, Čukarica i sl.

Font koji je korišćen u antrfileima (tekst uokviren žutim) ne podržava naša slova.

Ako pritisneš CTRL+F i na stranicama potražiš "fi" videćeš da su ta slova najčešće spojena (ligature). To možda rade englezi, nemci i sl. ali to je za naše čitaoce zbunjujuće.

Pozdrav.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 22. January 2017 - 19:14

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.