Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Animirani baner, Kako animirati baner i njegovu strukturu direktno u JS kodu?

V
misionar_o
poruka Mar 19 2016, 21:30
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 19-March 16
Član broj: 55,057

Kao prvo pozdrav svima!
Kako Flash odumire, JS stupa na scenu. A sa njime i novi problemi. (Barem za mene pocetnika smile.gif )
Nije mi problem da napravim i animiram baner u Photoshopu, snimim u GIF i ubacim u HTML. Sve je to OK.
Problem mi se javio kada se zahteva da postoji mogucnost direktnog menjanja same animacije (duzine trajanja slajda, redosled slajda) kao i njene srukture (boje,pozadine, fonta i teksta..), sve to dok se koriste neke od micro js lib-a.
Koliko sam shvatio, sustina je da se iz photoshopa odvoje i ubace pojedinacno layeri koji cine jedan baner kako bi sve to bilo moguce. Kako to izvesti i napraviti istu animaciju kao kada bi nju napravili i eksportovali u gif u samom photoshopu?
Svaka pomoc, link, video je dobrodosla!

Go to the top of the page

+Quote Post
jovbranko
poruka Mar 20 2016, 02:17
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Koristiš pogrešan program za animaciju. U Flash-u, sada Adobe Animate CC, uradiš banner, eksportuješ u HTML5 formatu, ugradiš neki kod ako je potrebno i to je to.

Zapravo, nemam ja ništa protiv da tako radiš kao što si krenuo, al' da bi ti se isplatilo da tako radiš banner-e, moraćeš da budeš jedno 3-4x skuplji od ljudi koji rade u Animate CC ili nekom sličnom programu. U prevodu, što se klijenta tiče, otpadaš u kvalifikacijama.

Pozdrav.

+Quote Post
gStyle
poruka Mar 21 2016, 02:33
Poruka #3

neUrednik™

Grupa: Urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 6

https://www.google.com/webdesigner/

+Quote Post
misionar_o
poruka Mar 22 2016, 16:22
Poruka #4

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 19-March 16
Član broj: 55,057

Hvala na odgovorima i predlozima! Proučiću oba predloga pa se javljam sa rezultatima.

+Quote Post
BoneHead
poruka Mar 23 2016, 10:18
Poruka #5

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 107

http://greensock.com/gsap

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 26. June 2017 - 09:43

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.