Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic

Auto balkan polovni automobili, Kupovina, prodaja i oglasavanje polovnih i novih automobila

V
shapic94
poruka Jan 2 2015, 20:59
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 12-January 14
Član broj: 51,778

Kao prvo pozdrav svima!

Uradjen je novi sajt u oblasti oglasavanja automobila. Ja sam ga licno radio (ceo sajt). Zeleo bih da cujem misljenja sto se tice dizajna i funkcionalnosti sajta. Sajt je jos uvek na testiranju, tako da sam hteo da podelim ovo sa vama.

Hrvatski i bosanski domen ce izaci kroz par dana takodje.

Cilj : Oglasavanje polovnih i novih automobila na regionu celog balkana

Link : www.auto-balkan.rs

Sve kritike su dobrodosle, i pretpostavke za neke vrste reklamiranja, kako bih se sto pre probio sa ovim sajtom.

Naravno, finansijski odlicno stojimo. Tako da nijedna vrsta reklamiranja nije problem.

Hvala unapred svima rolleyes.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
vili
poruka Jan 4 2015, 10:58
Poruka #2

zli poručnik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Dizajnerski gledano, sajt izgleda kao wireframe/prototip gde su nabacane funkcionalnosti bez da se vodilo racuna o vizualnom faktoru.
Daleko od danasnjih dizajn standarda, lose iskoristen prostor, user experience jedva na nivou "moze da prodje", boje katastrofa.
Ovako otprilike izgledaju web aplikacije koje dizajniraju developeri bez ukljucivanja dizajnera u pricu.

S' obzirom da finansijski odlicno stojite, angazujte dizajnera za ovaj projekat.

+Quote Post
shapic94
poruka Jan 4 2015, 16:00
Poruka #3

Postovani vili,

Cenim Vasu kritiku. Iskreno vi ste prvi koji je dao negativno misljenje i postujem to.

Sajt je radjen da bude vrlo jednostavan, jednostavan ljudima koji ce da ga koriste, sumnjam da ste mogli da vidite bilo kakvu funckionalnost sajta bez registrovanja.

Sto se tice dizajna, svako ima ono sta mu se svidja, hvala jos jednom.

Usput, sajt je jos uvek na testiranju, i nije jos public za sve naravno, ali sam hteo da podelim ovo sa Vama na forumu.

+Quote Post
vili
poruka Jan 4 2015, 16:17
Poruka #4

zli poručnik

Funkcionalnost nisam ni komentarisao, vec samo dizajn/izgled. A web dizajn je profesija koja me uspesno hrani vec deceniju ipo (i to konkretno UI/UX web aplikacija). Znaci, nije u pitanju stvar ukusa, vec moje profesionalno misljenje. Mozda vam se ne svidja, ali takvo je kakvo je. Jednostavnost i nedostatak dizajna nisu ista stvar.

Unapred se izvinjavam ako zvucim grubo, ali to je moje iskreno misljenje, bez uvijanja i zasladjivanja.

+Quote Post
shapic94
poruka Jan 4 2015, 16:38
Poruka #5

Postovani vili,

Nemate na cemu da se izvinjavate, cenim Vase misljenje, probacu nesto da uradim po tom pitanju, hvala Vam.

+Quote Post
pecooni
poruka Jan 5 2015, 15:25
Poruka #6

Grupa: Članovi
Datum reg.: 27-July 10
Član broj: 36,850

Kao što je vili rekao sve deluje kao wireframe. Tačno se vidi da si koristio polovniautomobili.com i autoscout24 kao ideju. Mora to mnogo bolje.

+Quote Post
shapic94
poruka Jan 5 2015, 22:01
Poruka #7

Postovani pecooni,

Ne moze da se vidi nista tacno, jer nisao koristio nijedan od ta dva sajta kao ideju, ali hvala Vam na kritici.

+Quote Post
luki
poruka Jan 7 2015, 02:55
Poruka #8

Datum reg.: 6-January 08
Član broj: 18,338

ako podjemo od predpostavke da dobar dizajn treba da putem likovnog resenja prenese poruku ili izazove neku akciju kod korisnika, mislim da je ovo daleko od dobrog.

takodje, ne treba zaboraviti da su ljudi utrenirani (reklame na svakom cosku) da budu potrosaci, sto znaci da im se svakodnevnim serviranjem neceg novog i modernijeg (citaj u trendu) namece potreba da kupuju. ako se ovaj "fenomen" moze preneti na web, vrlo je bitno da sajt vizuelno bude u trendu, sto ovde nije slucaj.

tako da... dzabe funkcionalnost, ako uopste postoji, nisam otisao dalje od pocetne strane.

+Quote Post
MIODRUG
poruka Jan 7 2015, 06:47
Poruka #9

Datum reg.: 4-November 08
Član broj: 25,028

Dve stvari bi' izbacio na prvu:

1. Mazerati, sa koga si skinuo trozubac i stavio tvoj logo,

2. AUTO BALKAN

+Quote Post
lvuletic
poruka Jan 7 2015, 13:40
Poruka #10

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

Sve u svemu, kao i mnogo puta do sada pokazalo se da je trebalo da angažujete profesionalca.
Poseno ako, kako tvrdite, finansijski dobro stojite. Tada nema opravdanja za "ja ću to sam".

+Quote Post
shapic94
poruka Jan 8 2015, 00:25
Poruka #11

Postovani,

@luki

Zahvaljujem Vam na odgovoru, sve je na mestu sto ste rekli.

@MIODRUG

Zahvaljujem Vam na odgovoru, vi ste prvi koji je predlozio nesto konkretno.

@Ivuletic

Zahvaljujem Vam na odgovoru, Vama mogu da kazem sledece. Da kazemo mobile de, autoscout, mojauto su sajtovi sa imucnijim vlasnicima nego sto sam ja, ali njihov dizajn je daleko od profesionalnog, bar sto se tice mene, i kruga ljudi koje znam. Mojauto je radio isto profesionalac kako Vi tvrdite, ali... Procenite Vi sami.

Zelim da kazem neku "zanimljivu stvar". Pre kacenja na ovaj sajt dobijao sam samo pozitivne pohvale sto se tice sajta, od zaista mnogo ljudi, koji nemaju veze sa profesionalnim dizajnom i koji se bave automobilima. Sto je meni licno i NAJBITNIJE, ja radim u PhotoShop-u dugi niz godina, takodje i u web design-u i developing-u. Takodje zaradjujem od toga i cene me ljudi iz tog posla. Licno ne mogu da kazem da li je sajt po dizajn standardima (danasnjim), jer sam dugo gledao u isti, i nemam taj osecaj ako me razumete. Takodje sajt je radjen po nekim instrukcijama i zahtevima ljudi koji ce u buducnosti skoro "poslovati" preko sajta. Nesto ce biti uradjeno sto se tice dizajna sa moje strane, i malo sto se tice strukture, barem headera i navigacije jer posle ovakvih kritika ni meni nije svejedno.

Malo sam se razduzio, u svakom slucaju hvala svima na odgovorima.

Pored dizajn kritika, zeleo sam i neke predloge sto se tice oglasavanja sajta.

+Quote Post
pecooni
poruka Jan 8 2015, 15:33
Poruka #12

Datum reg.: 27-July 10
Član broj: 36,850

Jedna stvar koju trebaš imati na umu je da ti krećeš od nule. To je jako velika stvar. Sajtovi koje si naveo i nisu baš top izgleda ali su već dugo prisutni na tržištu. Ti moraš da se istakneš nekako, naravno da to rade reklame ali ipak moraš da ponudiš kvalitet.

Moj Auto je sajt u vlasništvu Ringier Axel Springer, velike kompanije sa velikim budžetom, i oni su skoro imali napad na tržište, reklame su imali svuda (od novina do televizije, mada su novine u njihovom vlasništvu ali taman su i to iskoristili za promociju).

Možeš ti raditi i dizajn i developing i marketing ali jednostavno to je veliki obim posla koji ne možeš sam postići. Ako se koncentrišeš na jednu stvar, drugu automatski zanemaruješ i tu se gubi kvalitet.

+Quote Post
shapic94
poruka Jan 8 2015, 15:41
Poruka #13

Postovani pecooni,

Sve je to tacno sto ste rekli, znam ko stoji iza mojauto, polovni automobili, i ostalih sajtova. Moj auto ima jako puno marketingskog prostora, naravno i para, tako da njima nije bilo tesko da se probiju. Cak je moj auto hteo prvo da kupi polovni automobili sajt ali su vlasnici sajta bili i suvise optimisticni i hteli dosta para tako da je doslo do otvaranja mojauto sajta. Barem koliko sam ja u toku.

Sajt je malo editovan, tj dizajn sajta, ukoliko imate neki predlog, rado cu ga prihvatiti.

+Quote Post
r3d
poruka Dec 7 2015, 14:36
Poruka #14

Datum reg.: 18-June 09
Član broj: 30,407

Ja cu reci samo jedno:

http://www.auto-balkan.rs/auto-diler.php?s...va=0&grad=0

Ako ne znas sta je tu problem, imas problem.

+Quote Post
bamby
poruka Dec 7 2015, 18:01
Poruka #15

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

Lepo ti je rekao vili, još onomad. 003.gif

CITAT (vili @ Jan 4 2015, 10:58) *
... katastrofa ...

CITAT (r3d @ Dec 7 2015, 14:36) *
Ako ne znas sta je tu problem, imas problem.

+Quote Post
vili
poruka Dec 10 2015, 10:57
Poruka #16

zli poručnik

@r3d
Nema potrebe dizati iz mrtvih stare teme. Postavljac teme se nije ovde pojavljivao skoro godinu dana, pa je besmisleno dalje komentarisati.

Inace, sajt danas dosta bolje izgleda nego onomad wink.gif

+Quote Post
r3d
poruka Dec 12 2015, 15:42
Poruka #17

Datum reg.: 18-June 09
Član broj: 30,407

Izvinjavam se, bila je na prvoj strani, nisam ni gledao.. neaktivan pdf sad.gif

+Quote Post
shapic94
poruka Feb 12 2016, 23:52
Poruka #18

CITAT (vili @ Dec 10 2015, 10:57) *
@r3d
Nema potrebe dizati iz mrtvih stare teme. Postavljac teme se nije ovde pojavljivao skoro godinu dana, pa je besmisleno dalje komentarisati.

Inace, sajt danas dosta bolje izgleda nego onomad wink.gif

Tu je postavljac teme, i sve prati, samo se nije bio ulogovan smile.gif

Sto se tice r3d, problem je resen odavno smile.gif

A sto se tice bamby, ako si dosao da "prozivas", zaobidji

+Quote Post
mambobg
poruka Feb 21 2016, 00:56
Poruka #19

Datum reg.: 5-November 10
Član broj: 38,637

meni smetaju ove reklame levo i desno i gore...

šta će ti to...

inače pristojan sajt...

+Quote Post
shapic94
poruka Feb 21 2016, 15:21
Poruka #20

CITAT (mambobg @ Feb 21 2016, 00:56) *
meni smetaju ove reklame levo i desno i gore...

šta će ti to...

inače pristojan sajt...

Hvala na odgovoru.

To je mesto za buduce reklame. Jer koliko sam shvatio za ovih godinu dana, koliko sajt postoji. Da su ljudi navikli na reklame, jer to valjda daje neku dinamicnost sajtu. Da je sajt "ziv". I morali smo da se priblizimo takvom misljenju, iako sam ja protiv reklama.

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 21. August 2017 - 20:41

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.