Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

4 - broj stranica V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic

KAKO PROVERITI FOKUS NA VASEM DSLR-u?, napokon

V
Duh sa sekirom
poruka Mar 28 2013, 15:38
Poruka #61

Grupa: Članovi
Datum reg.: 30-December 06
Član broj: 8,224

Ista stvar, pogledao sam jos tad ali nisam nista rekao, smor malo biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
superfront
poruka Mar 28 2013, 16:01
Poruka #62

Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 9,369

evo ovde je sve u detalje objašnjenjo.

DotTune

+Quote Post
lvuletic
poruka Mar 28 2013, 16:05
Poruka #63

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

Fenomenalno mi kako objašnjava kao retardima, a objašnjava na D3, s tim da je tutorijal "namenjen gornjoj klasi i high end modelima" WTF momci biggrin.gif

+Quote Post
guru
poruka Mar 28 2013, 16:22
Poruka #64

Datum reg.: 7-April 05
Član broj: 467

Pa zato sto D3 na zapadu kupuje ko hoce, ne kome treba smile.gif

+Quote Post
lvuletic
poruka Mar 28 2013, 19:03
Poruka #65

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

Uh, ja hoću 1D mk3, a i treba mi, al' šta ću kad nemam vremena biggrin.gif

+Quote Post
zgart
poruka Nov 13 2013, 20:15
Poruka #66

Datum reg.: 12-December 10
Član broj: 39,393

Da dodam i ja jedan koristan link na kom se objašnjava kako se podešava AF ogledalce na Nikon aparatima

http://leongoodman.tripod.com/d70focuspart3.html

+Quote Post
Šibenčan
poruka Nov 29 2013, 00:40
Poruka #67

Datum reg.: 28-October 06
Član broj: 7,030

mene zanima kako da imam čisti kadar kad fokusiram,odnosno želim da mi je slika jasna i u prvom planu i u pozadini.primjer, slikajem sa vrha zgrade aute i fokusiram na svoju ruku da izgleda kao da su auti igračke u biti.i naravno ruka je jasna ali auti su zamućeni u pozadini.ako idem fokusirat aute onda mi je ruka zamućena.imam nikon d90 i zanima me kako da su jasni i ruka i auti jer mi aparat uvik fokusira il krupni plan il pozadinu?hvala na odgovoru

+Quote Post
RamOne
poruka Nov 29 2013, 08:54
Poruka #68

Datum reg.: 15-February 05
Član broj: 270

CITAT (Šibenčan @ Nov 29 2013, 00:40) *
mene zanima kako da imam čisti kadar kad fokusiram,odnosno želim da mi je slika jasna i u prvom planu i u pozadini.primjer, slikajem sa vrha zgrade aute i fokusiram na svoju ruku da izgleda kao da su auti igračke u biti.i naravno ruka je jasna ali auti su zamućeni u pozadini.ako idem fokusirat aute onda mi je ruka zamućena.imam nikon d90 i zanima me kako da su jasni i ruka i auti jer mi aparat uvik fokusira il krupni plan il pozadinu?hvala na odgovoru

To mozes mnogo lakse telefonom da uradis...
A kad vec vuces fotoaparat sa sobom, probaj da nadjes kako da povecas F broj. Dakle sto manji otvor blende, da te ne zbunjujem previse pocni da citas manual ili neki uvodnik u fotografiju...

+Quote Post
ywanho_bg
poruka Nov 29 2013, 09:35
Poruka #69

Datum reg.: 12-November 08
Član broj: 25,218

Odes lepo na A mod, povecas f na nekih 16 i probas, pa ako nece, onda jos povecas f broj, pa ako opet nece, e onda uzmes mobilni telefon i zavrsis posao, a drugima kazes kako ovo tesko "go..o" nikad vise neces poneti sa sobom nigde, jer je pre svega tesko, a drugo, ne vrsi ti posao kako treba.

+Quote Post
dzonivajsmiler
poruka Nov 29 2013, 10:47
Poruka #70

Datum reg.: 26-March 12
Član broj: 47,247

A na kojoj milimetraži to oćeš da slikaš,

ono, jel ti odvrnut objektiv na 18mm ili si ga zavrno na 55, mada ako imaš D90 verovatno ti je kit 18-105...

Elem, ako hoćeš da ti sve bude jasnjikavo, moraš zavrnuti blendu na minimum f16 ko što reče Ajvanho, ali i odvrneš zum na 18 i fokusiraš na avtamabilje a ruka da bi bila "jasna" mora da bude bar metar od fotoaparata (~hiperfokalna distanca). U slučaju da oćeš i da zumiraš ruku, tj da je ufotkaš na nekoj drugoj milimetraži, zaboravi, bolje kropuj kadar sa 18mm.

+Quote Post
Šibenčan
poruka Nov 29 2013, 21:21
Poruka #71

Datum reg.: 28-October 06
Član broj: 7,030

hvala na konkretnim savjetima.probaću odma ovako kako ste mi rekli, iman kit 18-55vr i 55-300vr. ovo bi radija sa ovim 18-55 al zanima me sad onda jel princip isti i da radim sa ovim telefoto? inaće sve slikano mobitelom ne smatram fotografijom niti prakticiram fotografiranje mobitelom.

+Quote Post
dzonivajsmiler
poruka Nov 29 2013, 21:33
Poruka #72

Datum reg.: 26-March 12
Član broj: 47,247

Sve preko 18 mm će ti hiperfokalnu distancu oterati predaleko i neš moći da postigneš željeni efekat. Ako treba tesan kadar kropuj 18 mm... E sad to na 18 je da ti i ruka i avtomobili budu kolko tolko oštri. Ako raširiš malo definiciju oštrine, možeš probati i sa zumom...

+Quote Post

4 - broj stranica V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 19. October 2019 - 01:06

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.