Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

FOTO Obuca i odeca, Sve o obuci, odeci namenjenoj fotografima u prirodi

V
borei
poruka Jul 13 2017, 09:14
Poruka #41

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 30-December 14
Član broj: 53,431

CITAT (Jo Husafet @ Jun 24 2017, 10:36) *
Mislim da znam kakav ce odgovor na vecinu ovih pitanja biti... jbt od kad je Fruska Gora reper za test izdrzljivosti obuce? Pogotovo od kada je maraton reper za tehnicke zahteve koji se stavljaju pred visokogorsku obucu, pa neka je i u kategoriji laka obuca? (ovo sto je okacio stellanova spada u kategoriju teske visokogorske obuce i namenjeno je za savladavanje vrhova od preko 4500 m.n.v.).

Fruška gora je kao kod nas Bjelasica, takav je teren. Ja sam zadnjih dana kad je bilo suvo ture vodio u patikama koje imaju samo mrežicu, po uređenim stazama, a ako odete na Komove isti dan, imate sipar koji će da pocijepa svaku cipelu koja nije sa gumom sa strane.
Go to the top of the page

+Quote Post
Dicky
poruka Jul 13 2017, 11:37
Poruka #42

Urednik

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-May 05
Član broj: 697

CITAT (toda76 @ Jun 23 2017, 13:18) *
ja ne znam u kojoj varijanto je Salomon obuca za zezanje...?Drugar koj ije trkac/planinar tvrdi da on i mnogo njegovih kolega svake druge patike/cipele sahrani za sezonu i krace samo Salomon izgura i po 2-3 sezone,neretko i vise...Alo mislis da su ture planinarenja kojekuda od po vise desetina kiloemtara pa i stotina sala...gde obuca NE SME da Ti se raspadne, procuri sl...Pritom , ZNAM i uverio sam se da Salomon JESTE ozbiljna firma koja pravi kvalitetne, namenske stvari-planinarenje, biciklizam itd., tako da meni bar uliva prilicno poverenja, kako marketingom tako i licnim, a i tudjim iskustvom......

Salomon pravi vrhunsku obuću za trail/planinsko trčanje, i tu su no.1, praktično su definisali tu kategoriju. Za trekking/planinarenje ili teže kategorije planinarskih sportova nisu najbolji izbor. Ne kažem da su loše, ali svakako za te novce imaš da pazariš prilično kvalitetniju cipelu nekih drugih proizvođača. Meni su njihove trekking cipele konceptualno promašene...
Što se ostalih stvari teče, a prvenstveno mislim na skijanje, Solomon je jako dobar brend.

+Quote Post
istankov
poruka Jul 13 2017, 11:49
Poruka #43

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

A neko ko ima bangave noge i probleme sa koljenima kao ja a uz to ide pešači, nosi teške rančeve i opremu što u planini što posla radi, za sada su mi Merrell neprevaziđene. Jesu komad lošije od LaSportive, Solomon i sličnih, ali meni mojoj nozi najviše prijaju.

Jbg obuću kupuješ prema svojoj nozi. Preporuka je odlična za početak traženja, ali isključivo lična proba i lično iskustvo

+Quote Post
ywanho_bg
poruka Jul 13 2017, 13:25
Poruka #44

Datum reg.: 12-November 08
Član broj: 25,218

Meni npr. Merell koje ja imam ne odgovaraju za bilo kakav teren van staze. Mekane su mi pri vrhu, ne drze mi zglob kako treba i djon je za nijansu meksi nego onaj koji ja volem.

+Quote Post
Dicky
poruka Jul 14 2017, 08:27
Poruka #45

Urednik

Datum reg.: 19-May 05
Član broj: 697

Slično kao što i kod foto-opreme teško da možete da sve pokrijete jednim objektivom, tako i kod cipela teško da možete sve terene/uslove da pokrijete jednom cipelom.
Meni se vremenom nametnulo kao solidno rešenje kombinacija nekoliko modela obuće, a zavisno od terena odaberem onu koja mi najviše odgovara...A u cipelarniku su mi:
La Sportiva Boulder X (šetnje, pristup, allaround upotreba), Garmont Tower GTX (dugački trekinzi i opšte drljanje po svakakvom terenu tipa kanjona i sl), Scarpa Zodiac GTX (tehnički usponi, alpski usponi u steni, spasilačke akcije, via ferate), i na kraju La Sportiva Trango Extreme Evo (penjanje leda, zimski usponi, alpski vrhovi).

+Quote Post
todos_d
poruka Jul 14 2017, 09:04
Poruka #46

Datum reg.: 12-January 15
Član broj: 53,488

Ovo je jako zanimljiva tema za sve. Zašto ne otvorite zasebnu temu, a moderatori raspravu i predloge prebace u njoj.

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 14 2017, 09:27
Poruka #47

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Potpuno si u pravu, mozda cak u jednu temu upakovati sve pratece, odecu, obucu, carape, torbe.Ima dosta ljudi bez vecih iskustava, ili kao ja sa iskustvima od pre 30- 40 godina.Pozeljno je znati sta se od opreme pokazalo dobro i u kakvim uslovima.

+Quote Post
istankov
poruka Jul 14 2017, 23:20
Poruka #48

eeee super ste ovo napravili! Bravo!

+Quote Post
metabo
poruka Jul 15 2017, 05:54
Poruka #49

Datum reg.: 17-October 13
Član broj: 51,212

I moje iskustvo se, ukratko, svodi na konstataciju da teško da jedan par cipela može da zadovolji sve potrebe. Neki tereni zahtevaju tešku i tvrdu obuću a za neke je dovoljna i malo jača patika, pa čak i hajking sandala. Mislim da je tu najvažnije biti svestan gde se ide i da nikako ne treba pokušavati obućom iz "niže" kategorije forsirati terene koji zahtevaju veće standarde jer to može da se pretvori u ozbiljnu borbu za život. Bukvalno.

Za moje letnje šetanje po Alpima sa pojedinim izletima (žičarom, na 5-6 sati) na vrhove preko 2000mnv i tamo šetnja po uređenim terenima sasvim su OK Marrell koje trenutno trošim i sa kojima sam zadovoljan (Merrell Moab Mid GORE-TEX). Ove sezone ću nabaviti i neki Keen model hajking sandala (verovatno Keen Newport H2) sa kojima mogu da zagazim i u potok. Za terene i uslove po kojima se ja muvam sasvim dovoljno.

Za bilo koji ozbiljniji hajk po krševitom terenu, preko 2000mnm ili po zimskim uslovima. ovo NIJE dovoljno. Kada se zahtevima doda i obavezan ranac pun kojekakve opreme onda standardi za cipele naglo rastu i tadatreba poslušati savet iskusnijih članova koji su ovde dali vrlo korisne savete u vezi opreme.

+Quote Post
bamby
poruka Jul 15 2017, 09:23
Poruka #50

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT (metabo @ Jul 15 2017, 06:54) *
... tada treba poslušati savet iskusnijih članova ...

Nije slušao.

+Quote Post
kobayashi
poruka Jul 16 2017, 00:19
Poruka #51

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

A ovaj povredio skočni zglob, da se zaključiti da najverovatnije nije imao adekvatnu obuću, mada su mogući i drugi uzroci...

+Quote Post
ywanho_bg
poruka Jul 16 2017, 08:34
Poruka #52

Datum reg.: 12-November 08
Član broj: 25,218

Veca je sansa da iz tog razloga povredis skocni zglob nego da su te zuljale rukavice. biggrin.gif
Doduse, 99% povreda skocnog zgloba na planinarenju je zbog neadekvatne obuce.

+Quote Post
istankov
poruka Jul 20 2017, 09:53
Poruka #53

Pre neki dan sam probao LaSportiva patike po prvi put i odmah sam imao osjećaj da su dvije klase iznad Salomon i Merrell-a

Probao sam nekoliko modela, od trekking patikica do ozbiljnih letnjih i zimskih dubokih za planinu.

Za te pare, best buy

+Quote Post
Kisha
poruka Jul 20 2017, 10:14
Poruka #54

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Ma Salomon i Merrell prolaze ovdje na Balkanu. Mnogo nafurane firme - ne kažem da su loše, ali daleko od toga da su best buy i da nema bolje obuće.

+Quote Post
bamby
poruka Jul 20 2017, 12:35
Poruka #55

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT
Znaj gdje si. Poslušaj ljude koji su pametniji od tebe. Budi skroman. Odi u divljinu – ali to neće mnogo značiti ako se ne vratiš. ...

... Njegova smrt nije bila briljantni zajeb. Nije bila čak ni pretjerano originalni zajeb. Samo jedan od novijih, besmislenih zajeba.

Za one sa "jeftinijim cipelama".

IMDB

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jul 21 2017, 20:38
Poruka #56

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Ako uopste postoji sansa da iskrenes zglob na terenu, cipela nije dorasla terenu. Jednostavno je.

@Dicky, kako vam se ponasa Zodiac na terenu? Biliy mi kuka da su mu pretvrde, Aleksa vice da su do jaja? Obojica imaju male noge, ne mogu da probam sad.gif

+Quote Post
STELLANOVA
poruka Aug 15 2017, 04:44
Poruka #57

Datum reg.: 2-June 06
Član broj: 4,875

Jel ima ovde penjaca? Upravo su mi stigle nove cipele pa da se pohvalim :-)

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Aug 15 2017, 09:34
Poruka #58

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Lepe cipe...

Miz' da na forumu penjemo Dicky, sboris i pomalo ja... i to je to smile.gif

+Quote Post
metabo
poruka Aug 15 2017, 11:21
Poruka #59

Datum reg.: 17-October 13
Član broj: 51,212

Rečeno, učinjeno smile.gif

Prezadovoljan sam, ovog leta (skoro da) nisam izlazio iz njih dok sam se muvao po Alpima.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 21. October 2017 - 22:09

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.