Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Gde su, mozda neko zna...?

V
5ar82
poruka Oct 18 2019, 06:36
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-June 13
Član broj: 50,597

Jo, cvele001, Abdee...? Zna li neko...? Bar da su dobro... Nedostaje mi DZ iz vremena kada sam se prijavio pre 6 godina...
Go to the top of the page

+Quote Post
NShappy
poruka Oct 18 2019, 08:14
Poruka #2

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Dobro su svi...

+Quote Post
marko07
poruka Oct 18 2019, 17:33
Poruka #3

Datum reg.: 11-April 10
Član broj: 35,375

Mnogi ce reci da ni Zona od pre 6 godina nije "ona prava", ali u odnosu na danas...

A sto se njih tice, koliko znam zivi i zdravi su nego su verovatno prezasiceni kao i vecina koja je ovde duzi period.

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 20 2019, 17:02
Poruka #4

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Kaci te fotke ljudi... Nista ne bole ni pohvale ni kritike, samo su dobar povod za neku razumnu diskusiju smile.gif Sve ostalo na foto forumu je manje vazno.

+Quote Post
Kisha
poruka Oct 20 2019, 20:40
Poruka #5

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Ništa nije kao prije .. netko će reći šta je ovim ljudima, otkuda toliki pesimizam, život je lijep i slično. Uživajte, zabavljajte se, radujte se ... mnogi uzimaju drogu i alkohol da bi se radovali, ili neku drugu bježaniju ... ovo u međuvremenu ako neko ne napiše nešto smislenija, ionako sam stranac.

+Quote Post
Mikri
poruka Oct 21 2019, 22:25
Poruka #6

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 14-May 09
Član broj: 29,759

Sa Cveletom bas i nemam dodira, ali Jo i Abdee su ok, s tim sto eto ne posecuju forum.

Na fejsu su aktivni svakodnevno.

Jeste zamrla zona, ali generalno je zamro i sam koncept foruma. Zasto je to tako? To je vec poduza tema, a nisam siguran da je odgovor jednostavan. Verovatno je kombinacija puno faktora.

+Quote Post
stevann
poruka Oct 29 2019, 18:08
Poruka #7

Datum reg.: 15-November 08
Član broj: 25,287

it's simple:

Dizajn zona 2006. => Foto-berza (fb)

+Quote Post
Vlada_zvs
poruka Oct 30 2019, 00:42
Poruka #8

Datum reg.: 23-October 10
Član broj: 38,288

Samo sto je Zona 2011-2015 bila prvi tab koji otvorim na racunaru, a od trenutne fb grupe mi se povraca.

+Quote Post
Mikri
poruka Oct 30 2019, 15:33
Poruka #9

Datum reg.: 14-May 09
Član broj: 29,759

Na Zoni je bilo zustrih rasprava ali i vrlo dobrih diskusija.

Te dobre diskusije ne postoje na fejsu, a ta grupa je sad hibrid oglasa, diskusija i glupih pitanja, flejm ratova izmedju brendova i mesto gde se kace vec hiljadu puta vidjeni fazoni i mimovi vezani za fotografe. Jedna vrlo toksicna zajednica, iako ima puno onih koji su spremni da pomognu i daju savet, nekako bivaju uguseni u celoj buci.

Nazalost, forumi su mahom vec dugo u silaznoj putanji, jer je ljudima lakse da podele svoje radove na platformama koje omogucuju direktan upload tamo, poput fejsbuka, instagrama kao i nekih drugih, fotografski orijentisanih sajtova, dobiju lajk ili komentar i nastave dalje. Forumi zahtevaju malo vise truda, kako od strane fotografa tako i od strane publike koja to komentarise.

Mislim, tu svrstavam i sebe, doduse zanosio sam se neko vreme idejom da pocnem da kacim na forumu nesto tematske prirode ali sam onda skontao da je upitno koliko bi to uopste imalo smisla sad, tj koliko publike ima. Ja volim da dodjem da pogledam sta ima novo, ali malo toga ima novog, i kontam da je dosta ljudi odustalo od ulazenja u razne teme. Isprate oglase, tehnike i tako to i odu dalje.

+Quote Post
marvel
poruka Oct 31 2019, 12:50
Poruka #10

Datum reg.: 5-March 12
Član broj: 47,042

Zivo me zanima kako je iznebuha nestala ona ekipa entuzijasta koja je pravila `bg foto okupljanje` Imali su fotki ideja akcija.. Bez takve ili slicne vesele druzine koja cini jezgro aktivnosti nema ni foruma ni bilo kakve zajednice.

+Quote Post
marko07
poruka Oct 31 2019, 22:04
Poruka #11

Datum reg.: 11-April 10
Član broj: 35,375

Nismo bas iznebuha, posetimo ponekad forum biggrin.gif (pricam u mnozini mada vecina iz te ekipe jako retko svraca).
Ja sam bio pokretac te teme i bilo je nekih bas kul druzenja, ali se to polako razvodnjilo...

Kao sto Mikri rece, sve je preslo u neku drugu formu, neki fb grupni chat, fb grupe.... Sada cesce idemo na klopu nego na fotkanje smile.gif

+Quote Post
cvele001
poruka Nov 12 2019, 00:02
Poruka #12

Datum reg.: 15-February 09
Član broj: 27,736

Aj da se javim... tu sam, na sve strane, malo sam se odvojio od racunara i foruma i virtuelne komunikacije...

ali ako zatrebam cimajte

Pozdrav drugari

+Quote Post
alekba
poruka Nov 12 2019, 23:13
Poruka #13

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

https://youtu.be/OU6CuSMzNus
mozda je odgovor negde ovde.... Injternet se promenio, a i korisnici... svaki na svoj nacin .

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 12. December 2019 - 04:14

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.