Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Laptop za rad, Koja od opcija za arch/archviz/gaming engine/vr....

V
christofer
poruka Oct 3 2019, 18:48
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 12-February 06
Član broj: 3,333

Na poslu imam desktop masinu za rad koja je i vise nego adekvatana, ali deo vremena provodim i na laptopu spojenom na ekran koji nosim kuci i na put kad treba. Ne menjam ovaj tip masine cesto ali mi se nekako svede da sam na ovoj masini 60% vremena sem za specificne poslove. Imam sad opciju da se donese iz USA masina, pa iako neplanski bih mozda promenio svog vec sad dinosaurusa wink.gif . Rad podrazumeva cad, revit, archicad, 3ds max, vray sa naginjanjem sve vise ka gpu renderu, corona, octane polako ulazi u workflow, unity ponesto, ms project, premier i ps ponekad. Znaci svasta nesto od programa, a za neke projekte kada idem na prezentaciju bi bilo dobro da gura i htc vive - nije nuzno. Svodi se na cesto otvaranje i proveravanje file-ova svojih i tudjih, ponekad podesavanja, test rad, itd...
Opcije su zasad 3:
Razer blade 15 advanced oled:
+ 4k, oled, 2080 maxq, thunderbolt 3, usb 3.2, mini dp, izgled, kvalitet izrade
- samo 16 gb ram, cena, 60hz refresh rate, burn in na oledima, da li sam spomenuo cena....
Eluktronics mag 15:
+ 64 gb ram, odlicno hladjenje, 144hz refresh rate, magnezijumsko kuciste, vise ssd memorije (1tb...), cena je odlicna
- ekran samo 1080p, ips obican, proizvodjac je onako iako je radjen laptop zajedno sa intelom, usb 3.1 samo
Gigabyte aero 15 oled:
+ oled, ostalo slicno kao kod Razer-a s tim sto moze da se napuca jos do i9 procesor ali inda cena ode stravicno gore
- izgled, cena...ovo mi je vise varijanta umesto razera, s tim sto se iste pare dobije npr 32gb rama i mozda malo vise memorije.

I naravno ostaje pitanje da li uopste da sad pazarim ako ce doci uskoro high refresh rate oled-i. Sad iman sansu da nesto iz usa sredim tj drasticno povoljnije nego na kontinentu, ali opet.... Sta je po vama neki optimum za ono sto radim.

P.s. sorry na pravopisu, sa moba pisem, mrzi me da palim "dinosaurusa" biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
unique93
poruka Oct 4 2019, 00:47
Poruka #2

Datum reg.: 22-March 09
Član broj: 28,738

Uf, tezak izbor...oled je precizniji sto se boja tice, ekran mnogo bolje izgleda nego ips, i svetliji je...e sad, na 144hz je sve glatko.
Idi ti na razer blade i nek' ide zivot...ram i ssd uvek mozes da nadogradis, a dobijas odlican laptop... biggrin.gif

Tu je negde i dell xps oled, mozda je cak i najbolji izbor... biggrin.gif

+Quote Post
christofer
poruka Oct 4 2019, 07:20
Poruka #3

Dell i Lenovo imaju odlicne oled 15ice, ram, connectivity, cak i do i9 ode cpu... ali gpu samo do 1650 maxq, to mi nije dosta sigurno. 2070 bi negde kao minimum gledao. Rtx jace kartice samo dolaze u obzir.

+Quote Post
unique93
poruka Oct 4 2019, 09:21
Poruka #4

Onda uzmi razer i ne razmisljaj... smile.gif
Iskreno, ne znam kada ce se pojaviti oled laptopovi sa preko 60hz(vec su se neki pojavili, ali su bas skupi), tako da ce sigurno proci godinu dana dok ta tehnologija ne bude koliko toliko dostupna(mislim da samsung jedini pravi oled ekrane za laptop, tako da sigurno nece zuriti sa tim).
Razer ima odlican dizajn, odlicne specifikacije, bolje mi izgleda od gigabyte-a, a ima bolji ekran od eluktronics-a.
Koliko sam video, za sada ljudi nemaju problem sa burn in-om na laptopovima...mada su oni izasli skoro, tako da ce biti potrebno vreme da se vidi kako ce to raditi na duze staze...16gb rama je skroz okej za pocetak, a kasnije zamenis za 2x16gb i to je to... smile.gif

+Quote Post
christofer
poruka Oct 10 2019, 16:12
Poruka #5

Na kraju ide Razer...uspeo sam neke jos popuste da dobijem preko drugara (studentske i jos nesto) tako da na kraju nije skuplji od slicnih uredjaja od Gigabyta, Asus-a itd....moram samo da dobro kalibrisem ekran i vodim racuna o promeni osvetljenje, navadno je oled osetljiv na to - odmah kalibracija ode blink.gif

+Quote Post
unique93
poruka Oct 10 2019, 17:03
Poruka #6

Koliko znam, resili su to sa oled ekranima, a mozda i nisu, mada mislim da sam procitao da jesu... biggrin.gif

Vrhunski je to laptop, od izrade, ekrana, specifikacija...neka te lepo sluzi... biggrin.gif

Od kad sam presao na 17" laptop, vise ne gledam ni desktop i 15" laptopove...nekako mi je 17" taman, dovoljno je veci da se primeti razlika kad se radi na njemu ili igra neka igra, a opet, ovi noviji laptopovi sa tankim okvirima su poprilicno kompaktni, iako imaju 17", tako da je to neki sweetspot za mene... biggrin.gif

+Quote Post
kobayashi
poruka Oct 12 2019, 17:36
Poruka #7

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Sve zavisi, ja kupio 13.3" (uzeo bih 14", ali nisu imali na polici, samo 2 primerka negde u BG, pa me mrzelo da čekam, jer je razlika zanemariva), čisto da mogu da nosim maltene kao svesku.
Ali, problem nedostatka Home/End/PgUp/PgDwn tastera baš mi smeta, jer sam navikao da sa tekstom i kodom radim brže bez miša (Ctrl/Shift + Home/End itd.), i onda ovde kad mi treba Ctrl+Shift+End, moraj još da pritisnem i Fn na levoj strani...

Kod 17" je problem što svi imaju neki kompromis za koliko-toliko normalnu cenu.
Ja sam pomenuti laptop platio blizu 100k dinara za i7 CPU (pa još dvojezgarni, bruka koliko nas je zakidao Intel dok ih AMD nije pritisnuo na tržištu), recimo 121k je bio na akciji neki MacBook (mislim da nije bio Pro), koleginica posle par meseci uzela zver sa i7-4core, 16GB rama, SSD 240GB + 1TB disk i neka grafička sa 3 ili 4GB svoje memorije, za "samo" 132k (bio na akciji).

Sad, za taj isti novac svi 17" laptopovi ili imaju loš ekran, ili loš procesor, ili im baterija drži nenormalno kratko vremena za današnje standarde (OK, i normalno za jači CPU, grafiku, veći ekran, itd.).

Meni retko zatreba laptop kad sam dalje od 220V utičnice, ali kad mi zatreba tipa jednom u mesec-dva, veoma je korisno što može da drži 5-6 sati baterija. Kod 17" od toga nema ništa.

A pošto sam navikao na rad sa 2 monitora, ne vredi mi ni laptop sa 20" ekranom, tako da mi je onda bolje nešto što je veličine sveske.

Alternativa bi bio neki Lenovo ThinkPad (ne znam da li ima drugih brendova niti modela od Lenovo, neke firme kod nas su poručivale "custom" laptopove od nekog za nas no-name proizvođača) sa onim ThinkPad Bottom Docking Connector, jednostavno samo spustiš laptop i pomeriš neki slajder prekidač i to je to.
Ali, kod nas negde videh da je cena novog 27k dinara, a na oglasima ima i za trećinu te cene, samo mora da se proveri da li su kompatibilni sa određenim modelom laptopa.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 19. October 2019 - 01:33

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.