Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

PANTONE 282, Problem sa bojama

V
jlnm
poruka Apr 18 2017, 13:43
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-February 10
Član broj: 34,616

Radim logo i od klijenta sam dobila referencu za boju. U pitanju je Pantone 282, ali me zbunjujeto što nije Pantone 282 C (coated), već samo PANTONE (dala sam linkove ka boji).

Kada u Ill-u izaberem Pantone 282 C dobijam tamniju nijansu i potpuno druge vrednosti CMYK-a, RGB-a, HEX-a. Klijent ima primedbu na izgled boje, a ja ne razumem kakav je ovo Panton i ima li tu razlike u odnosu na Coated?

Imate ideju šta da radim?

Hvala!

http://brand.berkeley.edu/colors/

https://alumni.berkeley.edu/brand/color-palette

P.S. Sorry, ne uspevam da okačim prilog. Pokušaću kasnije, kako biste stekli utisak o čemu se radi.
Go to the top of the page

+Quote Post
jlnm
poruka Apr 18 2017, 13:49
Poruka #2

Kaže:

Ikorišćen prostor za fajlove 2.92MB od 2.93MB, a nisam ništa okačila. mellow.gif

+Quote Post
Lzvijer
poruka Apr 18 2017, 14:13
Poruka #3

Datum reg.: 21-February 14
Član broj: 52,036

Na linkovima koje si sam postavio imas CMYK i RBG vrednosti boje koja ti je potrebna tako da ne razumem sta je problem. 282 C je druga boja kao sto i sam kazes i ima druge vrednosti. Ukucas vrednosti za boju koja ti je potrebna i resen problem, ili mozda ja propustam nesto.

+Quote Post
jlnm
poruka Apr 18 2017, 14:41
Poruka #4

CITAT (Lzvijer @ Apr 18 2017, 14:13) *
Na linkovima koje si sam postavio imas CMYK i RBG vrednosti boje koja ti je potrebna tako da ne razumem sta je problem. 282 C je druga boja kao sto i sam kazes i ima druge vrednosti. Ukucas vrednosti za boju koja ti je potrebna i resen problem, ili mozda ja propustam nesto.

Da, imam CMYK vrednosti, ali bi trebalo da dostavim logo u PANTON-u, dakle kad neko otvori fajl za štampu da bude u pitanju Panton, a ne boja iz CMYK-a. Illutrator nudi samo PANTONE 282 C, ne i PANTONE 282.

Dakle, kad klikneš na boju (u Ill-u), u paleti Swatches treba da bude izabran Panton, a ne pravljena spot boja.

Nadam se da sam bila jasna.

+Quote Post
mstrkoski
poruka Apr 23 2017, 01:55
Poruka #5

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 10-June 14
Član broj: 52,561

CITAT (jlnm @ Apr 18 2017, 15:41) *
Da, imam CMYK vrednosti, ali bi trebalo da dostavim logo u PANTON-u, dakle kad neko otvori fajl za štampu da bude u pitanju Panton, a ne boja iz CMYK-a. Illutrator nudi samo PANTONE 282 C, ne i PANTONE 282.

Dakle, kad klikneš na boju (u Ill-u), u paleti Swatches treba da bude izabran Panton, a ne pravljena spot boja.

Nadam se da sam bila jasna.

Probaj dali je PANTONE + Solid Uncoated 282 U prava boja za taj logo.

+Quote Post
jovbranko
poruka Apr 23 2017, 14:42
Poruka #6

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

To je nepotpuno ime boje. Zatraži od njih objašnjenje. Na ovom linku imaš sve Pantone 282 boje:
https://www.pantone.com/color-finder?q=282

Pozdrav.

+Quote Post
jlnm
poruka Apr 24 2017, 13:55
Poruka #7

CITAT (jovbranko @ Apr 23 2017, 15:42) *
To je nepotpuno ime boje. Zatraži od njih objašnjenje. Na ovom linku imaš sve Pantone 282 boje:
https://www.pantone.com/color-finder?q=282

Pozdrav.

Hvala. Trebalo mi je da mi neko potvrdi da PANTONE 282 kao takav ne postoji.

Pozdrav!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 18. August 2017 - 05:57

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.