Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Oznaka za organski proizvod po zakonu Republike Srbije

V
bamby
poruka Mar 30 2018, 11:09
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT (jovbranko @ Mar 30 2018, 10:20) *
Iskreno, sve to što si čula od dotičnih je gomila gluposti i tako stvari ne funkcionišu. Sticajem okolnosti, i ti si na osnovu informacija (gluposti) koje si čula, zaključila da stvari treba tako da funkcionišu, ali to jednostavno nije tačno.

Dotični, sa kojim si razgovarala, očigledno nema pojma o čemu priča, iako je zaposlen u toj ustanovi. Trebalo je da tražiš da popričaš sa višom instancom. Ne kažem da bi i oni znali šta treba da se radi, ali u državnim firmama/telima radi gomila nesposobnjakovića koji se u svoj posao razumeju čak i manje od klijenata. Taj logo je završio negde u nekom folderu, nekog hard diska, nekog nebitnog ćate i moguće da ni on sam ne zna da je to kod njega, a sve ostale zabole ćoše da nađu logo i da ga okače na sajt.

Mnoge firme i državne i privatne, ne postupaju korektno prema dizajnerima/agencijama i ne pošalju sav potreban materijal uključujući i logo. Zbog toga su i nastali sajtovi kao što je Brands of the World i Serbian logo.

Recimo, pre par godina sam pričao sa dvoje brand managera iz Frikoma. Oni su mi rekli da u Frikomu nemaju logo u vektorskom formatu već dizajnerima i agencijama šalju veliku bitmapu. U pitanju je FRIKOM...

Ili kada je pre 10-ak godina Bambi pokrenuo novi proizvod i devojka koja je tad radila kao dizajner je osmislila fantastičnu ambalažu za taj proizvod. Menadžment je angažovao agenciju (nije bitno koju) da uradi tv reklamu za taj novi proizvod a nisu ni obavestili devojku koja je osmislila ambalažu (iako je bila njihov radnik). Ljudi iz agencije su morali sami da precrtavaju to što je ona uradila sa JPG-a koji je ona poslala kolegama, a ona sama je saznala za spot od prijateljice koja ga je slučajno videla na tv-u.

Ili kad ljudi iz Swisslion-a pošalju u štampariju, u kontrolu kvaliteta, čoveka koji provereno pati od nekog oblika slepila za boje. Ljudi koji su im štampali ambalažu su krv propljuvali dok su se sa njim izdogovarali kako i šta treba da se uradi jer čovek jednostavno - ne vidi boje kakve jesu...

Primera ima koliko hoćeš da klijent ne zna šta i kako treba da se radi i onda improvizuje i lupeta gluposti. Ali to ne znači da to tako zaista i treba da se radi, bez obzira što je klijent velik, dobro plaća ili propisuje norme.

Pozdrav.

Go to the top of the page

+Quote Post
red_witch
poruka Mar 30 2018, 11:17
Poruka #22

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-November 16
Član broj: 55,745

Razgovarala sam sa nekoliko sertifikacionih kuća, ne samo sa jednom. Svi su mi rekli istu stvar - logo crtate sami.
U ministarstvu se niko ne javlja, već sam napisala.
U praksi, stvari funkcionišu kako funkcionišu, i to je stvarnost. Da li je to normalno? Nije, kao i 90% stvari oko birokratije. Šta ja mogu da promenim? Ništa.

+Quote Post
jovbranko
poruka Mar 30 2018, 11:51
Poruka #23

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

I ja sam napisao kako stvari funkcionišu u praksi. Samo kažem da to ne znači da tako treba, a pogotovo ne da tako propisuje zakon, neko telo ili bilo ko. To što su oni opisali znak u par rečenica, ne znači da je to upustvo za dizajnere da treba da ga crtaju.
To su raznorazni diletanti izvukli svoje naopake zaključke, koji nemaju veze sa istinom. Ili ako hoćeš drugačije, postoji Zakon o izgledu i upotrebi grba, zastave i himne Republike Srbije, na sajtu Republičkog sekretarijata za zakonodavstvo. Možeš da ga pročitaš na linku:
Zakon o upotrebi grba, zastave i himne
Videćeš da je i u ovom slučaju ukratko opisan izgled grbova (malog i velikog) i zastava (državne, narodne i više sandarti) koji su svi u upotrebi, kao i da postoji kratak opis himne sa tekstom. Ali to što postoji opis ne znači da svi treba sami da crtaju naše grbove i zastave kao i da sami komponuju himnu na zadati tekst (pošto note nisu date). Ako neko to tvrdi, taj nema pojma, pa makar bio i predsednik države.

Pozdrav.

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 18. August 2018 - 11:09

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.