Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

42 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

{WIP}[RAD]Modeli za igricu, Evo, pocinjemo... :)

V
Angel_of_Dark
poruka Apr 24 2006, 23:16
Poruka #21

Grupa: VIP
Datum reg.: 28-January 05
Član broj: 162

CITAT (3dM@niak @ Apr 24 2006, 19:45)
A drugo, da li ivica sprajta ima razloga da bude stepen dvojke?
A sad bash gledam... mozda moze i 64... videcu josh smile.gif
*

To dosta zavisi od enginea, ali u principu je pozeljan stepen dvojki, jer se na taj nacin optimizuje grafika (sve sto je stepen dvojki, lakse se zapisuje u memoriju, i generalno je brze - jer u memoriji ne dolazi do necega sto bi bilo slicno 'fragmentaciji' hard diska, a ovo vazi i za sve operacije koje se izvrsavaju na CPU) a kod 3d akceleracije (koju je moguce koristiti i za ovekve 2d potrebe - zapravo, bilo bi pozeljno koristiti je jer je 3d hardware dosta brzi od 2d hardwerske akceleracije).
E sad, ja licno nikada nisam programirao 2d i nisam se zanimao za to, pa ne poznajem bas najbolje sve ove stvari - ali znam sve ovo iz sveta 3d-a gde je stepen dvojki jednostavno zakon kada se radi o optimizovanoj grafici.
Go to the top of the page

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 24 2006, 23:27
Poruka #22

Grupa: Članovi
Datum reg.: 30-September 05
Član broj: 1,843

ok, hvala smile.gif

+Quote Post
Angel_of_Dark
poruka Apr 24 2006, 23:42
Poruka #23

Grupa: VIP
Datum reg.: 28-January 05
Član broj: 162

CITAT (bobi @ Apr 24 2006, 20:19)
Hmmm...

O.K. mracni andjele, kad tako kazes...

E sad, mene zanima (nadam se da se 3Dmanijak nece ljutiti, sto pitam na njegovoj temi). Zasto raditi tiff-ove ili bmp-ove, ili targe, ako znamo da one zauzimaju kudikamo vise od jpg-a (do 10-tak vise puta), a opet, u toj sicusnoj rezoluciji, ne vidi se neka razlika, posebno ako je taj 2D sprajt animiran?

Predpostavljam da ces da kazes da ce samu alphu bolje odraditi tga, nego jpg.
Ali gledaj ( i voleo bih da mi skrenes paznju, ako nesto ne radim dobro) i sam radim sa ortakom 2D top-view pucacinu, za koju smo zacrtali da ne bi trebalo da zauzima (bez FMV-sekvenca) vise od 10-15 MB.

*

Stvar je u ovome:
-JPG poseduje dobru kompresiju kada se radi o kompresovanju velikim bitmapama. Kod manjih bitmapa ne uspeva da zadrzi povoljan odnos kvalitet-velicina.
-Jpg je neprecizan kod grayscale kompresije (jer radi na principu opticke percepcije, skida boje koje mi ne vidimo najbolje - a te boje su nam dosta cesto bitne u programiranju, pogotovo kada imamo potrebu za alpha kanalom). Takodje, JPG pati od takozvanog probijanja boja (takozvanog bleedinga) kod ivica sa kontrastima - ovo ubija kvalitet alpha kanala.
-JPG poseduje 3 kanala - rgb, da bi koristio alpha kanal, moras da napravis dodatnu mapu.
-za ovakve potrebe nije los PNG format, koji ima dobru kompresiju, a ima i dobar kvalitet.
-takodje, bitmape se kompresuju na hard disku, ali u grafickoj memoriji zauzimaju istu kolicinu kao i ne-kompresovane bitmape. Ovo znaci da je pre ubaci vanja u memoriju potrebno de-kompresovati mapu, sto ipak traje i oduzima vreme CPU-a.
-Najbolji format je DDS (direct draw surface) koji se koristi kod DirectX-a. Lepota ovakvih bitmapa je to sto su kompresovane na disku, a isto tako mogu da ostanu kompresovane u memoriji graficke kartice. Takodje, nema nikakve potrebe za konverzijom prilikom ucitavanja, vec se fajl direktno upisuje na memoriju graficke kartice. Uz to, ovaj format podrzava alpha kanal.

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 29 2006, 09:08
Poruka #24

Evo, seo sam sad malo da radim na ovome, zadnjih par dana sam crtao, pa nisam imao vremena da modelujem... Evo dakle clay render za sada:

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 29 2006, 09:09
Poruka #25

Sad sam se setio... Sklonicu antenu zbog alfa kanala posto ste rekli da ne valja... Ioanko samo kvari sliku...

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 29 2006, 19:27
Poruka #26

E, da vas pitam... koliko puta vishe biste platili nekoga da izdizajnira i izmodeluje celu igru, nego da je smisli?

+Quote Post
Al Capone
poruka Apr 29 2006, 20:22
Poruka #27

punk'd

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 11-February 05
Član broj: 254

Pa lako je smisliti igru nego sve izdizajnirati ili isprogramirati.

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 29 2006, 20:33
Poruka #28

Samo dizajn i modeling, bez programiranja
evo dalje se radi... ovo je zgrada, veliiikka... ovo je samo osnova, posle cu dalje da detaljisem... sad sam malo umoran...

+Quote Post
Gost_C-H-O-T-Y_*
poruka Apr 29 2006, 21:26
Poruka #29

Gosti

bas si ozbiljno na sebe preuzeo ulogu 3D modelara... svaka cast i sve pohvale...

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 29 2006, 22:18
Poruka #30

fala fala smile.gif

+Quote Post
Dimke
poruka Apr 29 2006, 23:35
Poruka #31

Datum reg.: 21-August 05
Član broj: 1,483

CITAT (3dM@niak @ Apr 29 2006, 20:33)
evo dalje se radi... ovo je zgrada, veliiikka... ovo je samo osnova,

*

AAAAAAAmmm, what?Na kojoj planeti che se odvijati radnja?Ovo ne moze biti zgrada (bre smile.gif)Mada ako radish nastavak Pandemonijuma -samo napred :

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 29 2006, 23:37
Poruka #32

Evo, mali update, uzeo sam da obavijam trake.. ovo je prva, treba jos da se radi... inace, jel ima neki LEP alat za obavijanje ovako u Maxu il mora rucno? sad.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 29 2006, 23:40
Poruka #33

@Dimke: Zemlja, 3000-ineka godina, povratak zashtitnika ljudskog roda koji imaju neke nove planovee... ajd, necemo sad spojlere da dajem biggrin.gif Ako sad sve ispricam, duga uvodna animacija nece imati smisla biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif
Ovo je, jeli, zgrada za shamane.... smile.gif

+Quote Post
Al Capone
poruka Apr 30 2006, 08:45
Poruka #34

punk'd

Doteraj je jos malo wink.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 30 2006, 09:13
Poruka #35

znam, tek sam poceo... ima jos mnogo da se radi.. ima par smoothova koji ne valjaju, traka je 50% bezveze... tako da ima jos malo vishe da se radi... Sacu ja to polako... biggrin.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 30 2006, 13:58
Poruka #36

evo, ovo fino deluje, posle cu da ga iztexturishem... ima josh da se malo doda chamfer ponegde, da se zaobli malo, doda koji poligon, one 2 rupe nisu bash najsrecnije izvedene, al doradicu ga naknadno... Rucno cu u Zbrushu da farbam ovaj model.... Ali otom potom... smile.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Apr 30 2006, 14:01
Poruka #37

Sad, posto je ovo 21. vek, nema vise sklanjanja lica ljudi shlemovima biggrin.gif Dakle, posto ocu lepo ovo da napravim, sad cu malo da radim na licima... Ljudi josh i imaju kacige, al shamani jok. Posto mi je pravljenje ljudi josh problematicno, al ajde.... znam kako treba, samo ajmo polako... da ne zeznem... smile.gif Nije problem napraviti cikice za igru, ali ja bash insistiram na FMV sekvencama, tako da... smile.gif
(Inache, jel se kaze FMV skevenca? Ako sam lupio, ispravite me biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif)

+Quote Post
Dimke
poruka Apr 30 2006, 23:34
Poruka #38

Datum reg.: 21-August 05
Član broj: 1,483

FullMotionVideo (FMV).I puno sreche sa tim.A shto se tiche shamana-oni ionako nose neke maske (zivotinjskog porekla) ,tako da ne gine ti char modeling (hahahha-Sorry).
poz

+Quote Post
3dM@niak
poruka May 1 2006, 01:47
Poruka #39

znam... pravljenje tih FMV ce biti 3 x ko pravljenje igre (mislim sada samo na modelovanje... ) al bash mi je stalo smile.gif

+Quote Post
Al Capone
poruka May 1 2006, 08:03
Poruka #40

punk'd

Hajde sibni koji novi model...

+Quote Post

42 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 23. July 2019 - 08:04

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.