Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Foundry nuke licenca

V
mitasd
poruka Sep 8 2018, 11:43
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 21-January 17
Član broj: 55,883

Pozdrav ljudi, počinjem da učim rad u nuke softveru kao amater na desktop računaru ali naleteo sam na neka pitanja koja mogu da me uvale u velike probleme, tako da bih voleo da čujem jel ima neko slična iskustva i šta da se radi po tom pitanju.

Naime softver nudi free verziju za učenje na njihovom sajtu ali je ta verzija previše ograničena, čak šta više, drugi softveri nemaju po par opcija u takvoj verziji ali ova njihova isključuje neke baš bitne opcije, npr tracking.
E sad, skinuo sam sa cgpeers piratsku verziju, ali krekovanje nije klasično kao kod AE ili fotošopa, maye, nego nešto složenije.
To složenije podrazumeva da oni imaju uvid u svojoj bazi podataka na kojim uređajima nije instaliran licenciran softver i navodno ga kontaktiraju mailom I sad sta dalje sledi ne znam. Na redditu sam pročitao da su izuzetno strogi u smislu licenciranja. E sad postoji i priča da oni imaju uvid u sve to samo ako sam imao bilo kakav kontakt sa njima, skidao te free verzije, bio registrovan na njihov sajt itd. Jer logično je da tada poseduju email koji mogu da kontaktiraju.
Dakle, moje pitanje je da li je neko imao iskustva sa tim? Ne bih da mi se moje jednostavno učenje pretvori u noćnu moru kada mi budu tražili da isplatim 10000,15000$ zbog pirata.
Da li postoji rešenje tog problema da softver bude jednostavno isključen sa interneta ili sta već?

Ili je pak bolje da se ja držim after effects-a za sada pa ako ikada budem ušao ozbiljnije u te vode, da se oprobam u nuke-u.

Pozdrav!
Go to the top of the page

+Quote Post
SreckoM
poruka Sep 14 2018, 20:01
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-May 06
Član broj: 4,714

Nemoj se zezati sa time mnogi su se opekli. Sto ne probas Fusion?
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 24. September 2018 - 22:18

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.