Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

LAZNI poslodavac i oglas "JOBBRS" na sajtu Infostud.com

V
Wisdom
poruka Feb 27 2018, 22:10
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 19-December 07
Član broj: 18,028

Drage kolege,

Nadam se da me nece obrisati admini DZ-a ali zelim da prijavim laznog poslodavca koji se pojavio na sajtu INFOSTUD i nudi posao za plate Web Dizajnera od 800 - 1000E.

INFOSTUD LINK - OGLAS ZA WEB DIZAJNERA

kako znam da je lazni? On se pojavljivao i 2017, i svake godine isto radi. O cemu je rec?

Prvo kada zelite da vidite ko je poslodavac on nema nikakvu registrovanu delatnost na nasoj teritoriji cak ni na HELLOWORD websajtu koji je navodno linkovan preko infostuda da pokaze profil poslodavca. OK ima dosta stranih kompanija koje mozda nemaju u Srbiji registrovanu delatnost ali makar imaju link i kontakte da znate o kome se radi.

Drugo, kada skocite sa Infostuda na njegov WEBSAJT OGLAS, vidite oglas za dizajnera i odmah upisujete svoju EMAIL adresu na koju dobijate zadatak. Na ovom sajtu (naravno opet), nema direktnog kontakta nego samo INPUT forme, a sve da se ne bi znalo ko je osoba.

Dakle niti je video vas CV niti je video vas portfolio niti je video ista o vama a salje vam ne toliko tezak koliko zahtevan zadatak koji po njegovim recima traje oko 6 - 8 sati, odnosno cak 3 razlicita zadatka. Da nesreca bude veca, ono sto je u zadatku su sve klasicni poslovi koje treba odraditi i vidi se da su sve strani klijenti, neki cak imaju i skice na papiru, wireframeove i slicno.

Dakle covek je (skidam mu kapu) prevarant na kvadrat. Svakome ko se prijavio lepo posalje drugi zadatak i ono sto je dao na INFOSTUDu kao oglas mu se desetostruko isplati.

Prosle godine kada sam ga prvi put primetio, bio mi je primamljiv oglas (a kome i ne bi bio za 1000 sigurnih E mesecno) i nasao sam ko je vlasnik doticnog domena, po imenu i prezimenu i to je naravno nas covek. Inace radio sam vise od godinu dana za neke Skotske hakere pa sam stosta i naucio.)))) Nasao sam i njegovu email adresu i licno sam mu se obratio i napisao mu da sam ozbiljan dizajner i da preskocimo te profane zadatke koje je stavio tamo nego da licno porazgovaramo na Skajpu, Slacku i slicno i da pogleda moj portfolio i CV jer 15 godina radim ovaj posao. Na zalost nisam sacuvao taj email da znam da vas sve upozorim kako se zove doticni i sada mi je bas krivo zbog toga. Naravno nikada nisam dobio odgovor od njega. Tada sam i posumljao da je u pitanju prevara ali ajde reko ne gubi vreme na njega. Secam se samo da sam nasao da zivi negde u Americi i verovatno je provalio da mu je lakse da odande ordinira jer ne moze niko da mu dodje na vrata.

Dakle on ce svakome posebno poslati po nekoliko "zadataka" i vi cete mu poslati resenja. Ja, hvala Bogu nisam vec sam samo pokusao da direktno nadjem ko je i obratim mu se , kako sam i prethodno opisao.
Necete nikada dobiti odgovor a i ako dobijete, sto je moguce, bice de nesto promenite u zadatku.
Znam o cemu pricam jer na Upworku ima ovakvih likova mali milion i sami agenti Upworka stalno upozoravaju da se ne radi sa osobama koje vas prethodno nisu unajmile za posao. Jednom sam se i sam zeznuo jer mi je poslodavac delovao ozbiljno, ali lako je na Upworku, prijavis poslodavca pa ga zemlja proguta, a kako na infostudu tamo ocigledno i moja baba moze da stavi oglas da joj treba neko za heklanje.

Toliko do mene. Sirite dalje kolegama da svi znaju a kada ga nadjemo ko je moze samo da moli Boga da je u Americi. Ja sam za takve ko Ilija Cvorovic i jedva cekam da mu uradim "zadatke" uzivo. Muka mi je od takvih morona koji verovatno nema 4 osnovne ali je provalio da moze da iskoristi znanja i vestina velikog broja vrednih i marljivih ljudi ovog grada i zemlje.
Go to the top of the page

+Quote Post
csoxa
poruka Mar 8 2018, 19:04
Poruka #2

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 3-April 09
Član broj: 29,027

Sestra mi je poslala pre 10 minuta i ajde pogledam, dosao sam do toga da vec stigao mejl,
i vidim da on me tera da napravim posao jedan task za 3 sata a sledeci da traje 1...ali zasto?!
Tu sam ja posumnjao pa ukucao u googl, i nasao
https://www.scamadviser.com/check-website/jobbrs.com no ne znam da li mogu trustovati u ovom linku.
Znaci sajt kaze da je nas regruter je Marko Bijelic izbosne.

Dole je screenshot iz mejla.
Nisam pogledao attached linkovi.

Inace hvala za ovaj prethodni post!

Prikačen fajl  ejmarkomarko.jpg ( 575.66K ) Broj download-a: 49
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 22. July 2018 - 09:22

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.