Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
20 - broj stranica V  « < 18 19 20  
Reply to this topicStart new topic

Sve moje urbane fotke :)

Ocena 4 V
V
Foto turista
poruka Oct 20 2018, 23:29
Poruka #381

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Hvala kolega na opazanju... Kada se vratim kuci sa puta pregladacu ove sto sam sredjivao na laptopu pa sledi korekcija tongue.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Juče, 09:31
Poruka #382

Samo da upozorim, ovo je motiv kojim cu vas smarati jos najmanje 15 puta tongue.gif Uvek snimljen iz istog ugla, u razlicitim kombinacijama sirine kadra i doba dana, u razlicitima danima, sve su snimljene u vecernjim casovima sem mislim jedne snimljene sa suncem u kadru... Jedino sa oblacima nisam imao srece, sto je prava steta za ovako magican motiv, zato je i ova ovako suzena, kadrirana gotovo bez neba tongue.gif

154.
Swan Lake... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Juče, 18:26
Poruka #383

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

ako se ne varam Metabo je imao slican (da ne kazem isti) kadar skoro... jel bese Austrija?

+Quote Post
Sale72
poruka Juče, 18:45
Poruka #384

Datum reg.: 31-October 10
Član broj: 38,506

bice da je to Hallstatt i neko je nedavno postavljao...

+Quote Post
Foto turista
poruka Juče, 21:38
Poruka #385

^
Da da, cuveno mesto u Austriji... Za nas mozda i ne toliko, ali Kinezi su bukvalno opsednuti ovim mestom, toliko da su u Kini napravili kopiju naselja tongue.gif Informacija proverena od Hrvatskog kolege pro fotografa sa kojim sam tu malo cavrljao dok smo fotkali u Hallstatt, samo ne ovaj kadar... Inace na ulicama Hallstatt-a prava je retkost videti nekog ko nije Kineza, Japanac, ili tako nesto tongue.gif

@Jo Husafet
Ovaj kadar se bukvalno snima sa istog mesta, nekih 5~10 metara neke terasice kraj puta, moze i iz nekog od apartmana u tom delu, ali to kosta preko 150e nocenje... Nije da mi nija palo na pamet da preskocim u taj privatni posed ovaj kadar je zapravo snimljen iz privatnog poseda, ali to i nije bilo toliko cimanje, samo stativ preko ograde) al motiv je toiliko poznat i toliko fotografija ima na netu da me jednostavno nije zanimalo da se cima, ovde nije, ali zato po Italiji nisam bira gde cu da se ustekam za dobar kadar tongue.gif

Sve u svemu na ovo mesto smo naleteli slucajno u voznji prvog dana kada smo stigli u Gmunden dok smo obilazili siru okolinu, nisam ni znao da je tu tongue.gif Cak je i Gmunden bio sam usputna stanica tek da se odmori malo pre polaska za Bec i Budimpestu, medjutim pored dvorca u Gmundeno koji smo videli iz auta tog istog prvog dan i Halstata ima ovde u siroj okolini 50~80km dosta zanimljvih raznovrsnih motiva za fotkanje pa smao ostali 6 dana, 5 i jedan su nas castili domacini smile.gif
To vece u Hallstatt-u zatekli sam se bas u to neko vreme nekih 1h pre zalaska sunca, odkampovao sam tih 1~2h zlatni, plavi sat, i posle sam se jos 2 puta vratio, za kadar sa istog mesta, i jedan za koji sam snimio probni kadar tokom dana, a koji mi nije delovao nesto zanmiljivo, medjutim kada sam ga malo bolje pogledao pomislio sam da u plavom sato moze da zablista i ispalo je da sam dobro procenio, jedako je impresivan kao i ovaj, mozda cak i bolji, narocito jer ga nesto nema mnogo na netu medju fotkama Hallstatt.

Prilicno me odusevio dvorac u Gmundenu... Moze mnog lepo da se uslika 4~5 bas dobrih kadrova, tako da sam taj motiv obradio jednog dana kada je bilo najvise oblaka u dva navrata tokom dana, i svim mogucim kombinacijama kadra i nacina na koji moze da se snimi. Toliko za sad, motivi inspirativni pa sam se malo raspisao a bice i fotki samo da se vratimo sa puta, ne vredi na laptopu nesto ozbiljnije sredjivati, ali ipak sam u nekoj dokolici sredo neke jednostavnije kadrove, nadam se dobro tongue.gif

+Quote Post

20 - broj stranica V  « < 18 19 20
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 24. October 2018 - 06:33

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.