Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

15 - broj stranica V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic

Jeftin monitor za posao, sveti gral

V
kobayashi
poruka Feb 17 2015, 14:49
Poruka #221

Grupa: Članovi
Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

FlexScan i to stare 19-ice (mada, 1280x1024 rezolucija...) sam video na oglasima, lik prodavao 4 primerka, i taman kad sam se rešio da poručim, oglas uklonjen (verovatno prodao), bili po 30e (Keširan oglas).

Ko nema para, dali je OK juriti nešto tako - ne pitam za mene pošto imam DELL-a, ali bi mi valjao kao sekundarni monitor pošto su mi već dva crka (jedan 22" TN i sada i stari CRT), a nije loša varijanta za one koji nemaju trenutno para za nešto novo?
Go to the top of the page

+Quote Post
vili
poruka Feb 17 2015, 22:35
Poruka #222

zli poručnik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

@kobayashi

CITAT (vili @ Feb 8 2015, 15:25) *
Imao sam ja pre nekoliko godina u firmi Eizo FlexScan L985EX 21"(4:3) i u zivotu nisam radio sa boljim monitorom smile.gif
Nije bio za igranje i gledanje filmova posto mu je odziv bio 50ms biggrin.gif

Ovaj na primer, koji sam pominjao ranije, prestao sam da koristim posto mu je baklight oslabio posle visegodisnje upotrebe. I dalje je slika bila vrhunska, ali bela vise nije bila bela vec svetlo siva i samim tim su sve boje bile za nijansu zagasitije. Kao sekundarni monitor, vise nego odlican.

+Quote Post
Herkules
poruka Feb 18 2015, 20:41
Poruka #223

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 17-April 08
Član broj: 20,686

Stigo novi (polovan) dell 2713HM, i za sada samo riječi hvale od mene. Nebi reko čak da je problem naviknut se na 2560x1440., rekao bih čak da mu je taman. Nisam stigo detaljno da ga testiram , ali probo sam da vidim ima li te klasične dellove boljke,, znači u mraku stavio crni ekran , i ne primjećujem nigdje ni zelenila ni ljubičasto, bar moje "neistrenirano" oko ne vidi...

U svakom slučaju monitor extra za sada...

+Quote Post
madame
poruka Jun 25 2015, 11:22
Poruka #224

Datum reg.: 21-February 06
Član broj: 3,459

da li neko ima iskustva sa Iiyama monitorima?

+Quote Post
vili
poruka Jun 26 2015, 09:44
Poruka #225

zli poručnik

U eri CRT monitora, imali su i vrhunske modele. Ne znam da li se nesto promenilo u LCD eri. Vidim da pokrivaju uglavnom budzetske cenovne klase.

+Quote Post
madame
poruka Jul 15 2015, 08:59
Poruka #226

Datum reg.: 21-February 06
Član broj: 3,459

CITAT (vili @ Jun 26 2015, 10:44) *
U eri CRT monitora, imali su i vrhunske modele. Ne znam da li se nesto promenilo u LCD eri. Vidim da pokrivaju uglavnom budzetske cenovne klase.

ok, hvala puno na odgovoru ipak sam se odlučila za dell

+Quote Post
vili
poruka Jul 16 2015, 14:53
Poruka #227

zli poručnik

Mislim da je ipak dell pametniji izbor.

+Quote Post
ywanho_bg
poruka Aug 2 2015, 22:17
Poruka #228

Datum reg.: 12-November 08
Član broj: 25,218

Jeste off, ali delimicni, posto su opet monitori u pitanju, a nema neka svastarska tema u kojoj mozemo da postavimo pitanje i da se to pitanje sto pre zaboravi, tera dalje sa drugim pitanjima, a odgovor ostane, kako nama u glavama, tako i nasim nasednicima. biggrin.gif
Ono sto me interesuje je sledece. Da li graficka kartica ima uticaja na kvalitet prikaza slike na monitoru (ostrina, boje, rezolucija, kontrast itd) ili je za sve to iskljucivi krivac monitor.
Kako biste me bolje razumeli, da pojednostavim. Ako nakacim neki fancy monitor na moj lapic/topic koji, jelte pored svoje, navarene na plocu ima jos jednu graficku kartu, hoce li mi kvalitet prikaza biti limitiran mojom grafikom ili ne?

+Quote Post
Djole.d
poruka Aug 3 2015, 09:12
Poruka #229

Datum reg.: 25-June 14
Član broj: 52,616

Kvalitet prikaza bi mogao da bude limitiran vga izlazom, mislim da je maksimum full hd rez. Takodje na crt monitorima bi bio limitiran frekvencikom osvezavanja ekrana.

Na dvi/hdmi izlazima i novim monitorima ne dolazi do gubitka kvaliteta. Što se tiče tvog pitanja, oštrina, rez, kontrast ne zavise od grafike, boje mogu malo da se razlikuju, ali se to lako podesava u kontrol panelu graficke.

Uglavnom, slobodno nakaci novi monitor smile.gif

Ako imaš dve graficke, u drajverima biras koja ce a bude aktivna, ili se automatski aktivira neintegrisana kad odes u 3d mod. Obe daju sliku preko istih konektora.

+Quote Post
ywanho_bg
poruka Aug 3 2015, 10:03
Poruka #230

Hvala Djole. HDMI izlaz iz laptopa je, pa verujem da nece biti problema.

+Quote Post
vili
poruka Aug 3 2015, 12:53
Poruka #231

zli poručnik

Sam prikaz ne bitno, ali ako prikacis veliki monitor visoke rezolucije na losu i sporu graficku sa malo (ili spore) memorije, mozes da imas usporenja u aplikacijama koje koriste graficku karticu (igre, 3d, adobe ps, ae i slicno), pa cak i pri pustanju zahtevnog video materijala.

+Quote Post
Djole.d
poruka Aug 3 2015, 14:32
Poruka #232

To je tacno. Posebno ako su igre u pitanju. Nije sve jedno za grafiku da li radi u hd ready ili u full hd rezoluciji. Što se tice aplikacija, ne verujem da ce tu primetiti neko znacajno usporenje.

+Quote Post
vili
poruka Aug 3 2015, 15:51
Poruka #233

zli poručnik

Licno sam video, stara grafika sa 512mb ddr-a (podrzava full hd i dva monitora) radilo sve super dok na nju nije nakacen 27" (2560x1440) i tada su photoshop i drugi adobe alati poceli da se vuku. Stavljena novija grafika sa 2GB i ponovo sve radilo kako valja. Ne pricam napamet wink.gif

+Quote Post
Djole.d
poruka Aug 3 2015, 16:00
Poruka #234

To su za mene jos uvek ekstremne rezolucije, ja sam ostao kod full hd smile.gif

+Quote Post
ywanho_bg
poruka Aug 3 2015, 16:37
Poruka #235

Ja nisam imao problema sa televizorom 32 inca, full HD, pa se nadam da nece biti ni ovde.
Hvala na odgovorima u svakom slucaju.

+Quote Post
Novi m
poruka Aug 16 2015, 01:50
Poruka #236

Datum reg.: 16-August 15
Član broj: 54,297

Pozdrav svima!

Verovatno sam član sa najmanje stručnog znanja koji se ikada ovde prijavio, ali eto, voleo bih da se oprobam, možda sa web dizajnom, izradom logoa, obradom fotografija... Pravo da vam kažem, nisam još ni siguran šta sve tu ima, i za šta ljudi plaćaju, najlakše bi mi bilo da me neko usmeri i kaže: hej ovo ti je najlakše za početak, ali potražiću temu i za to. Dakle, znanje=0, iskustvo=0, budžet tek nešto malo jači od nule.

Ono što mene sad zanima jesu neki (sada već) polovnjaci o kojima ste pisali na ovoj temi pre 4-5 godina. Vidim da se ovi Dell U i dalje drže sa cenama ili ih i nema, pa me zanima šta mislite recimo o LG W2220P ili Dell 2209WA, Samsung 971p, F2380 ...? Meni prvenstveno treba neki monitor da se učim na njemu, ali i nešto, ako bude sreće, pomoću čega ću moći i da zaradim nešto, makar na početku, dok ne skrpim za nešto bolje, dakle neki monitor koji je kako-tako i dalje u igri. Možda i neki savet na šta da pazim, nešto što bih kao laik mogao da uočim kada pudem kupovao polovnjaka?

Hvala unapred

+Quote Post
vili
poruka Aug 16 2015, 08:58
Poruka #237

zli poručnik

Od tih pomenutih polovnjaka, Samsung 971P ima najkvalietniji ekran, ali je najmanji medju njima. Vidi sta ti je bitnije - velicina ili kvalitet.
Ovako kako si postavio stvari (potpuni pocetnik bez para), mislim da ti je manje-vise sve jedno sta ces kupiti. Ono sto valja, drzi cenu i polovno. Ako vec nemas para, uzmi bilo sta za pocetak, da imas na cemu da ucis.

+Quote Post
Novi m
poruka Aug 16 2015, 11:32
Poruka #238

Datum reg.: 16-August 15
Član broj: 54,297

Hvala ti na odgovoru cool.gif

Pošto sam sad pri kraju sklapanja neke svoje konfiguracije, mislio sam na početku da uzmem bilo kakav monitor, pa na njemu da se učim. Ali, kada sam pročitao ovu temu i slične, na drugim forumima, trebalo mi je vremena da pokačim na šta to obraćate pažnju, a vidim da svi pišete da ako misliš da radiš nešto od tn panela nema vajde, pa rekoh sebi da neću da bacam pare na nešto što mi kasnije neće ničemu služiti.

Pored učenja, odgledao bih eventualno i poneki film, a širina ekrana bi mi značila i za neke druge posliće kojima se bavim, tako da mi je za sada prvi pik ovaj W2220P, ako već kažeš da mi nije toliko bitno šta ću da uzmem kao apsolutni početnik. A kasnije, ako krenem da zarađujem od ovog, nije problem ni investirati u bolju opremu.

Hvala još jednom

+Quote Post
toda76
poruka Sep 25 2015, 15:04
Poruka #239

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

I pored svega procitanog i dalje imam malu dilemu-iako i pretpostavljam sta ce biti odluka...Iako, znacice mi sugestije..Eleme sad rabim Viewsonic VX 2260WM i to mi postaje vremenom premalo, najvise zbog visine...+ je mator monitor vec skoro 6 godina, pa kontam, da zamenim kao prvo za veci, a kao drugo, bilo bi lepo da ima IPS panel...Cuveni Dell 2412 WM bi bio super izbor ali pod broj 1 nema HDMI sto je sramota, a kao drugo, cena mu je sad za skoro 30 % veca nego pre, sto je jos veca sramota...Pa sam kopajuci NET-om nasao ovohttp://emmi.rs/monitor-monitor-27-asus-mx279h-led-ips.11.html?productId=30101 sto mi, onako deluje kao sjajan kompromis-cene i mogucnosti...Veca rezolucija od ove mislim da mi nece trebati) cak i tih FULL HD mi je nekad presitno)
Konkretno-sta mislite o ovom monitoru-ugl. su misljenja po NETu pozitivna..?E da uglavnom bi se koristilo za obradu fotki,primarno, i neki gaming, ponekad...MMORPG online igre, ugl.
Hvala unapred

+Quote Post
vili
poruka Sep 25 2015, 15:55
Poruka #240

zli poručnik

Vec sam par puta pisao da je po meni 1920x1080 rezolucija na 27" stvarno premalo.

Pa taj monitor ima ISTU rezoluciju kao tvoj sadasnji, tako da NISTA neces dobiti, a naveo si da ti je razlog nabavke novog monitora: "to mi postaje vremenom premalo, najvise zbog visine"
Da li ti je jasno koliko je besmislena kupovina tog monitora, upravo iz tvoje perspektive?

+Quote Post

15 - broj stranica V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 27. July 2017 - 15:41

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.