Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

113 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic

Sony A7, A7R, Breakthrough in Image Quality in a Compact Package with Killer EVF and

Ocena 4 V
V
Drazha
poruka Oct 15 2013, 16:37
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-June 06
Član broj: 5,204

^za moj ukus preskupo, za te pare polovan BMW da kupim i da urlam od srece dok ulecem drugim vozacima na autoputu u makazice...

mislim da ce ipak izbor pasti na Oly E-P5 ili Panasonic GX7...
Go to the top of the page

+Quote Post
cvele001
poruka Oct 15 2013, 16:51
Poruka #42

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 15-February 09
Član broj: 27,736

Storm, uz duzno postovanje, nemam nameru da se raspravljam sa tobom niti da dokazujem znanje ili neznanje, sustina je da sa ovakvim spravama se generise neki novi pravac i mogucnosti.

Mozemo ili ne moramo da se slozimo ni oko cega, ali jedno moram da potcrtam, ono sto imamo danas nece biti isto za deset godina, koji god to pravac bio... a moja ubedejnja su da to bas i nece biti DSLR sistem, ali o tome otom potom...

CITAT
Je l' neko napravio 70-200 f/2.8 koji gabaritima gravirira u rangu 18-105 VR? Ili nešto tome slično?

Je l' neko napravio 85-icu 1.2 koja pokriva FF i ima formu palačinke?

Za Sigmu jedino znam da je uspela da napravi najveći 50mm 1.4 objektiv u istoriji, ali izgleda je to zaboravljeno.

Nije, ali ne znaci da nece. Mozda su ti poredjenja za moj ukus i previse drasticna, ali ako se vratis samo malo godina unazad i naprimer vidis jedan Nikon 70-150 f3.5 ( koji inace radi sjajno) videces da mozes da imas objektive izrazito male velicine i dobrih optickih karakterisitka ( isto tako iams primere i prajmova tipa 105 2.0, 85 2.0, 135 2.8 koji su daleko manji nego bilo sta sto se danas pravi)... Tako da moze da se napravi svasta, samo je pitanje da li to neko hoce ili ne...

Sto se mene tice ovde raspava moze i da stane i da se fokusiramo na ono sto je dobro, jer evidentno smo i previse sposobni da velicamo mane.

+Quote Post
RUMUN
poruka Oct 15 2013, 17:38
Poruka #43

Datum reg.: 23-March 07
Član broj: 9,903

CITAT (mikrim@n @ Oct 15 2013, 17:15) *
Da, losa je i prica da je DSLR umro, ja cak ni ne zelim da umre, mogu i da mu skinu ogledalo, ali pretezno pricam o formi/gabaritima.

Ne umire dslr bukvalno, vec umire ogledalo u njemu a za ogledalom i ovf po automatici. E sad, kada nemas ogledalo onda aparat moze da bude mali, sto nije slucaj kada imas ogledalo, a naravno moze i aparat bez ogledala da bude veliki kolko oces ako za to ima potrebe....kakav problem da se napravi bezogledalac u telu nikona D4, a posebno sada nije problem od kada je oly uspeo da napravi _revolucionarni_ hibridni autofokus gde se bez problema kače fazna stakla.

Ogledalo mora da leti iz aparata da bi stvar nepredovala u svim pravcima, jer sa ogledalom nema vise gde da se napreduje.

Cvele, verovatno ce u pocetku cajs praviti stakla za ovo čudo, nego sam spomenuo zuiko kao opciju jer je oly u dilu sa sonijem pa je svasta moguce

+Quote Post
@work
poruka Oct 15 2013, 18:37
Poruka #44

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

I znaci rumun tvoj OM-D je dslr sa umrlim ogledalom.

+Quote Post
RUMUN
poruka Oct 15 2013, 19:00
Poruka #45

Pa ja ne vidim da nesto drugo fali sem ogledala i ovf-a .... msm fizicki fale, a u upotrebi ne fale nikako, vec naprotiv biggrin.gif

+Quote Post
@work
poruka Oct 15 2013, 19:12
Poruka #46

CITAT (RUMUN @ Oct 15 2013, 18:38) *
Ne umire dslr bukvalno, vec umire ogledalo u njemu a za ogledalom i ovf po automatici. ...

Znaci treba da te podsetim sta znaci skracenica dslr.

+Quote Post
RUMUN
poruka Oct 15 2013, 19:18
Poruka #47

Izgleda da treba, izvolte molicu lepo biggrin.gif

+Quote Post
@work
poruka Oct 15 2013, 19:29
Poruka #48

Digital single lens reflex. I gde ces da turis refleks u dslr sa krepanim ogledalom.

+Quote Post
StORM48
poruka Oct 15 2013, 19:57
Poruka #49

Datum reg.: 23-March 08
Član broj: 20,069

CITAT (Jo Husafet @ Oct 15 2013, 16:42) *
Ja se izvinjavam.. ali ovde ima dosta ljudi koji da se plasticno izrazim - seru. Da, bas tako. Seru.

Kakav bre 400mm 2.8? Jeste bre vi pali s kruske, samo trolujete ili vam je neko sipao drogu u pice? Jel pricamo o ostvarenju jebenog dugogodisnjeg sna za dosta ljudi a to je FF bezogledalac ili o necemu drugom? Jel neko u opisu aparata napisao da je on namenjen iskljucivo za fotkanje fudbalskih utakmica sa 500-600mm optikama?! Jeste bre vi s' uma sisli?

Prvo, nauči se osnovnoj kulturi, uključi se u diskusiju na vreme, prouči fabulu, pa PROBAJ da shvatiš zašto sam pomenuo 400mm i probaj da shvatiš da je to samo ilustracija logike, a ne rasprava o tome da li će neko na ovo ili ono da nakači milion mm.

Pomenuta je priča o veličini, kako su "neki dokazali da može manje", ja postavim pitanje ko je to dokazao i čime i neki od vas očito imalu deduktivnih poteškoća kad iz celog mojeg izlaganja uhvate samo 400mm f/2.8, koji suštinski i nema veze sa celom pričom, koliko ima onaj prikazani 70-200 KOJI JE VEĆI; TEŽI I SKUPLJI od OBA 70-200 vodećih kompanija (C/N), a logično je da će ga svaki vlasnik ovog Sonyja poželeti.

@cvele
Da, ali ja nisam ni apostrofirao nekakve mane ovog Sony-ja. Ja, kao i u slučaju svakog drugog MILC-a, tvrdim da su to komplementarni sistemi, da nisu međusobno isključivi i da većina onih koji se odluči da potpuno pređe sa DSLR-a, i inače nije imala potrebe za DSLR-om ili su te potrebe smanjene, pa će im MILC biti fakat zamena za kompakt, samo sa mnogo ozbiljnijim potencijalima.

E sad, ono što mene žulja u svim ovakvim žučnim raspravama je to što ću ja na kraju kupiti sebi jedan MILC, a gomila raznih provokatora ovde to neće učiniti nikad ili će kupiti, a posao raditi sa DSLR-om.

Isključivost je problem svake ovakve diskusije i javljaću se u svakoj ovakvoj temi dok god budem imao volje, svaki put kada neko potpuno neargumentovano krene da sanjari o koječemu.

Što se gabarita optike tiče, mislim da Ti primer tog "malog" objektiva nije adekvatan, jer f/3.5 nije velika blenda. Ja bih voleo da vidim mali FF zum blende 2.8. Međutim, takvo nešto ne postoji i stvarno ne kapiram logiku iza koje neki stoje - hoćete da kažete da neko NAMERNO neće da napravi takav objektiv, iz čistog inata? Postoje neke stvari koje se izučavaju u optici, i mislim da nema potrebe praviti od toga metafiziku. Postoje formule i lako se mogu dobiti parametri, koga to zanima. Jedini način da se optika smanji je da se smanji i projekcija (čitaj: senzor) ili da se smanji blenda. Treće su jedino rešenja poput difrakcione optike i mirror objektiva, a to iz mnogo drugih razloga nisu dobra rešenja.

Pozdrav

P.S. @Jo, Maksimalno sam se potrudio da zanemarim onaj uvredljivi deo, pa bih molio da ga izbaciš. Jes' da je neuobičajeno da moderator moderiše sam sebe, ali isto tako je neuobičajeno da se moderator izražava na takav način. Ti i ja nismo ovce čuvali zajedno, samo da Te podsetim!

+Quote Post
lvuletic
poruka Oct 15 2013, 19:57
Poruka #50

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

Koliko je ovo postala bitna diskusija...

+Quote Post
vili
poruka Oct 15 2013, 20:49
Poruka #51

zli poručnik

Grupa: Admin
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

CITAT (Zoran Rodic @ Oct 15 2013, 12:36) *
@vili

Ne mogu da ih zamene, iz prostog razloga sto ce uvek biti onih koji od aparata ocekuju gabarite i ergonomiju. Ne mogu da ih zamene u Damasku, Bagdadu, Kabulu... ne mogu da ih zamene na Dijamanstkoj ligi, ATP turu, Ligi sampiona... na svadbama ili studijskoj fotografiji. Mogu zajedno da opstaju na trzistu, ali oni ne smetaju jedan drugom. Naprosto, to je tako.

Uh sori, od ovolikog shuma tek sad videh ovo, pa da odgovorim - nisam ni mislio da mogu da zamene dslr gabaritima i ergonomijom, nego uklanjanjem ogledala i optickog trazila iliti uklanjanjem "slr"-a iz jednacine wink.gif
Naravno to je samo moje laicko misljenje i ne vidim razlog zasto se to nebi desilo u nekom trenutku.

+Quote Post
Beloved
poruka Oct 15 2013, 21:17
Poruka #52

Datum reg.: 30-March 07
Član broj: 10,043

Odlican potez Sonija, a sto se dslr-a tice sasvim je sigurno da ce velicina trzista da pada i ostati na kraju kao specijalizovan alat za najbrzu akciju.

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Oct 16 2013, 00:44
Poruka #53

Urednik

Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Storme, kako si se potpuno vestacki pronasao u mom postu, bojim se da nemam sta da moderisem, jer I dalje ostajem pri svojoj tvrdnji (koja opet nema nikakve veze licno sa tobom I predstavlja moj licni pogled na ovu diskusiju).

+Quote Post
lvuletic
poruka Oct 16 2013, 01:53
Poruka #54

CITAT (Beloved @ Oct 15 2013, 22:17) *
Odlican potez Sonija, a sto se dslr-a tice sasvim je sigurno da ce velicina trzista da pada i ostati na kraju kao specijalizovan alat za najbrzu akciju.

E sad mene zanima zašto bi sistem ogledalo-zavesa bio brži od istog kad iz jednačine izbaciš ogledalo?

+Quote Post
Mikri
poruka Oct 16 2013, 01:59
Poruka #55

Datum reg.: 14-May 09
Član broj: 29,759

Pa nije samo u tome fora, nego i u AF-u, koji je jos uvek bolji na DSLRu, ali mislim da je kljucna stvar kontrola, tj komande kojih na telu naprednog DSLRa imas pregrst, sto ubrzava rad jer se izbegavaju meniji.

+Quote Post
lvuletic
poruka Oct 16 2013, 03:10
Poruka #56

Opet se vraćamo na ergonomiju smile.gif
U stvari, iskreno, zabole me šta će ko da napravi, svako će naći nešto za sebe da pokrije potrebe, hobi, posao.

+Quote Post
Петар М. Дима
poruka Oct 16 2013, 06:55
Poruka #57

Datum reg.: 20-November 05
Član broj: 2,332

http://www.youtube.com/watch?v=bnvgceTEV3c#t=15

+Quote Post
mipko
poruka Oct 16 2013, 07:35
Poruka #58

Datum reg.: 20-November 08
Član broj: 25,397

Preorder na bh photo a7r apx 2290 usd, a7 1700 usd.

http://www.bhphotovideo.com/indepth/sony/n...Camera-ReadMore

+Quote Post
darkesha
poruka Oct 16 2013, 08:27
Poruka #59

Datum reg.: 24-April 09
Član broj: 29,361

Soniju je, ukoliko se ne varam, jedini best seller posle walkman-a bio PS 1&2...a nema gde nos nisu turili.

Verujem da ce i ovo da ukenjaju one way or other.

+Quote Post
ivan959
poruka Oct 16 2013, 08:47
Poruka #60

Datum reg.: 26-August 12
Član broj: 48,352

Kako god, sony je ovim digao veliku prasinu i skrenuo paznju na sebe - super reklama. Mislim da ostali igraci zaostaju u tom pogledu posebno cenjon koji vec duze vreme prepakiva isto biggrin.gif.

+Quote Post

113 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 23. August 2019 - 17:47

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.