Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

11 - broj stranica V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic

Uradi sam - DIY, Stap, kanap, trice i kucine!

V
Marko Maric
poruka May 16 2017, 20:28
Poruka #201

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-January 11
Član broj: 41,468

U duhu stapa i kanapa, L bracket otvoren nekih 110/120 stepeni, u njegov sraf koji ide u aparat zasrafljen nosac za blic sa skinutom papucicom
Go to the top of the page

+Quote Post
Big beginner
poruka Mar 19 2019, 22:04
Poruka #202

Datum reg.: 1-September 06
Član broj: 6,092

Oктобокс направљен од кишобрана. Идеју покупио на интернету и прилагодио својим приликама.
Потребно: један већи кишобран, црн свана и сребрн изнутра (има код браће Кинеза) и нешто мало гвожђурије. Највећи проблем прилагодити кишобран да добије потребни облик. Кишобран је оригинално превише „плитак“. Жице које одређују колико се савијају оне жице које држе платно сам замијенио краћим жицама из једног старог мањег кишобрана. Такође је требало платно мало „уштипити“, тј. направити одређен број шавова, тако да површина платна буде мања. За дифузну површину искористио оно „платно“ које се користи за каде, и туш кабине. На кишобран причвршћено чичак-траком.

Склопљено:

У радном облику изгледа овако:

Конструкција унутрашњости:

Плусеви:
-Цијена. Пошто сам имао скоро сав потребан материјал, трошкови су се односили само на неколико вијака и она два L-профила.
-Функционише сасвим солидно. Не баш као оригинални, али за играње је сасвим добро.

Минуси:
-Склапање и расклапање траје мало дуже него код „правих“
-„Једе“ више свјетла. Не бих рекао да је разлог бијела дифузна површина (показала се као прилично добра – потпуно бијела и тек мало дебља него она која се користи код оригиналних софтбоксова). Вјероватно је разлог то што унутрашњост кишобрана слабије рефлектује свјетло.

Да ли плус или минус:
Потребно потрошити мало времена. Због оног осјећаја који човјек има кад сам, својим рукама нешто направи, прије да ће бити плус него минус.

+Quote Post
nesa-seve
poruka Mar 19 2019, 23:35
Poruka #203

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,588

Volim da vidim svaki diy, ovde mi samo nije jasno zasto nisi na nosacu kisobrana koristio vec predvidenu rupu. Sta te je nateralo da sve drugacije osmislis. Ima taj nosac odavno predstavljen od strane clana Jo-a. Pozz

+Quote Post
Big beginner
poruka Mar 19 2019, 23:54
Poruka #204

Datum reg.: 1-September 06
Član broj: 6,092

Нећеш вјеровати, али разлог је то што је промјер дршке кишобрана већи од промјера рупе коју помињеш. Мањи кишобрани имају дршку која може да уђе у ту рупу, а већи имају дебље дршке (ипак су то кишобранни предвиђени за заштиту од кише, а не за модификаторе свјетла rolleyes.gif ). Узгред је добро и то што је овако глава блица боље центрирана, тј свјетло туче ближе центру кишобрана. Сигурно се могло скомбиновати и неко боље рјешење. Мени пало на памет овако.

+Quote Post

11 - broj stranica V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 23. August 2019 - 16:31

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.