Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

252 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic

Analogno ćoše, >>> procitaj uputstvo pre postovanja <<<

Ocena 5 V
V
IWBD TRO Ld
poruka Sep 27 2007, 11:09
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-February 07
Član broj: 9,035

Zdravo, dobar dan. Imam u aparatu agfin film apx od 400 asa. Do sada sam uzalud pokusavao da fotografisem ulicne scene dok je padala kisa, uopste ne znam u cemu je fazon. Kise ni od korova. Ako neko ima iskustva sa ovim filmom, i vec je resio ovaj problem, molio bih ga da mi malo pomogne. Hvala u napred!
Go to the top of the page

+Quote Post
Петар М. Дима
poruka Sep 27 2007, 15:25
Poruka #42

Datum reg.: 20-November 05
Član broj: 2,332

CITAT (IWBD TRO Ld @ Sep 26 2007, 23:09) *
Zdravo, dobar dan. Imam u aparatu agfin film apx od 400 asa. Do sada sam uzalud pokusavao da fotografisem ulicne scene dok je padala kisa, uopste ne znam u cemu je fazon. Kise ni od korova. Ako neko ima iskustva sa ovim filmom, i vec je resio ovaj problem, molio bih ga da mi malo pomogne. Hvala u napred!

какав проблем може да буде са филмом? huh.gif да ниси већ фотографис'о са рецимо Коником и на њој
има кише - а на Агфи нема??? ... ако хоћеш да добијеш онај ефекат киша - као мноштво линија на фотграфији, једноставно пуцај споро 1/15, 1/8 ( мада би овде био пожељан ил'статив, ил'наслони апарат на нешто стабилно - један даса је макро снимао тако што би врећицу са песком наслонио на прозор од аута и ту мећо апарат wink.gif ). Иначе тај филм даје фине резултате - Esdy је добијао одличан контраст и богату црну боју.

+Quote Post
Esdy_11192
poruka Sep 27 2007, 17:55
Poruka #43

Datum reg.: 17-August 05
Član broj: 1,454

Ja sam koristion tu Agfu od ISO 100, tu od ISO 400 nisam probao. Kad je jedno vreme nije bilo kupio sam EFKE.. I tu sam koristio KB 100, a sad napokon stavio u aparat i ISO 400 (za sad ispucao samo jednu fotku biggrin.gif )

VErujemda je i taj od 400 odlican film.. smile.gif

+Quote Post
IWBD TRO Ld
poruka Oct 1 2007, 19:15
Poruka #44

Hehe, Vladimire, nije problem u filmu nego u meni. Ja jednostavno ne umem da fotkam kisu. Linije umem da dobijem, ali... znas kad kisa pada, pa se kapljice odbijajo od kisobrana, ili automobia. E, to ne kontam kako da dobijem. Efke nisam isprobao, tesko se nalazi. Inace, Agfa je pukla, kupili su je. Toliko o tome. Imam i Ilfor xp2 super 400. Ima nesto narocito, na sta treba da obratim paznju?

+Quote Post
Esdy_11192
poruka Oct 1 2007, 19:34
Poruka #45

Datum reg.: 17-August 05
Član broj: 1,454

Ako si iz Bg-a EFKE moze da se nadje kod Hamer fotoa, a Agfe uvek ima u Elitu... smile.gif

+Quote Post
IWBD TRO Ld
poruka Oct 1 2007, 21:47
Poruka #46

CITAT (Esdy_11192 @ Oct 1 2007, 20:34) *
Ako si iz Bg-a EFKE moze da se nadje kod Hamer fotoa, a Agfe uvek ima u Elitu... smile.gif

Nisam iz bg-a, ali sam bio jednom u hameru. Ne znam koji c/b film mi lezi, moram jos da eksperimentisem... U svakom slucaju, hvala. Sledeci put mozda isprobam Efke....

+Quote Post
Петар М. Дима
poruka Oct 1 2007, 22:34
Poruka #47

CITAT (IWBD TRO Ld @ Oct 1 2007, 09:47) *
Nisam iz bg-a, ali sam bio jednom u hameru. Ne znam koji c/b film mi lezi, moram jos da eksperimentisem... U svakom slucaju, hvala. Sledeci put mozda isprobam Efke....

паа ... у сваком случају мораш да пробаш сам - укуси су веооома различити, је'л те? Сад, Илфорд је
нешто што покрива, рецимо све моје потребе. До сада сам имао задовољство да пуцам са PAN 4oo i HP5+.
Први има фантастично зрно, други можеш да развијањем гурнеш до ISO 16oo. Ефке ради поново пуном
паром и срећници у Хрватској могу да добију све ( филм, папир, хемија ) на кућну адресу smile.gif . Један даса
из земље Америке је недавно открио овај филм ( ISO 25 ) и користи га за пејзаже које баца на велииике принтове ...

http://www.fotokemika.hr/hr/

+Quote Post
IWBD TRO Ld
poruka Oct 1 2007, 23:43
Poruka #48

Cuo sam da su Rollei filmovi ok. Ne znam... c/b se opet vraca u modu, koliko sam primetio. Ali, samo moda, nista vise. Mada... izradjivanje, i svi parametri koji mogu da se odrede prilikom iste... to moze i u fotosopu. Za sada mi je zadovoljstvo da koristim film. Mada ne bih suvise sirio oko toga. Iskreno receno, zalepio sam se za lajku, m8. Cak bih i debeo popust dobio, posto "znam nekog". Ali, skupi su i objektivi i softver.... skup hobi.

+Quote Post
Петар М. Дима
poruka Oct 2 2007, 17:11
Poruka #49

M8 ? ...за сада могу да кажем само једно: њихов највећи безобразлук до сад mad.gif уколико желиш дигиталног жутомрљаша, а немаш потребе да користиш ултрашироке објективе, далеко јефтиније решење
је Epson RD1(RD1s) wub.gif мислим да на њиховом сајту постоји листа објектива који одговарају, не држи ме за реч, мислим да можеш да качиш чак и руски Јупитер 8 уз адаптер smile.gif . Код Лајке би морао да користиш само М бајонет и сваки објектив понаособ би слао на '' преправку '' која кошта свега 100Е по комаду ... још једном, безобразлук! Уколико остајеш при филму, скоро сам на неким сајтовима видео
М4-P у '' А'' стању wacko.gif .
црно-бела лабораторија није мода, већ начин изражавања, поглед на свет, поезија једноставности wink.gif

+Quote Post
gusgus
poruka Oct 2 2007, 17:55
Poruka #50

Datum reg.: 29-November 05
Član broj: 2,441

CITAT (Петар М. Дима @ Oct 2 2007, 18:11) *
скоро сам на неким сајтовима видео
М4-P у '' А'' стању wacko.gif .

kazu uz M5 jedna od "losijih" lajki.
ja sam svojevremeno mastao o M2 a nedavno i o MP smile.gif
jedno poslijepodne sam se igrao sa M6 i ... lijepo je sve to ali ...
(i kao korisnik Canona) moram priznati da je jedini 35mm aparat koji zelim Nikon FM2 cool.gif

+Quote Post
IWBD TRO Ld
poruka Oct 2 2007, 19:14
Poruka #51

Ja sam video fotografije radjene v-luxom, fantasticne su. Leica ima dobre objektive, a i zeiss proizvodi m bajonete, ne vidim zasto bi leica bila nepouzdana, ili isfurana. Naravno, nisam strucan, niti sam testirao neki od lecinih aparata, nisam ih ni uporedjivao sa drugima, jer ni druge nisam koristio. Razmisljao sam i o 6-ici, ali kontam da je investicija u analogni aparat cist promasaj. Oni koji strucno koriste PS, mogu da se sloze sa tim. Problem je jedino raspon senzora, a leica proizvodi specijalne senzore, koji su malo veci od drugih i imaju korekciju ugla pod kojim pada svetlo na njega, tako da coskovi nisu tamniji kada koristis sirokougaone. A zeissovi objektivi su i dalje vrlo visoko kotirana roba, a bogami i vrlo kvalitetna roba. Sa tim na umu, radiju cu stedeti pare za objektiv, nego ih trositi na kupovinu filma. Zelim samo da dozivim pravi c/b filing, da vidim original, pre nego sto se posvetim PS-u. Kontam da to nije lose, pogotovo sto nisam trosio pare na aparat, pa mogu malo da se ispucavam. A leica nije cak ni najskuplja, pogledaj koliko kosta digitalna mamiya srednjeg formata. Kvalitet je neuporedivo bolji od prosecnog dslr-a.

+Quote Post
Петар М. Дима
poruka Oct 2 2007, 20:29
Poruka #52

CITAT (gusgus @ Oct 2 2007, 05:55) *
kazu uz M5 jedna od "losijih" lajki.
ja sam svojevremeno mastao o M2 a nedavno i o MP smile.gif
jedno poslijepodne sam se igrao sa M6 i ... lijepo je sve to ali ...
(i kao korisnik Canona) moram priznati da je jedini 35mm aparat koji zelim Nikon FM2 cool.gif

тако сам и ја мислио ... ових дана на RFF - у се води баш добра полемика о калсичним М Leica телима.
У дискусији активно учествују они који се са тим играчкама тек упознају - али и они који М тела користе већ 20 и кусур година ... Leica M4-P je ако сам добро разумео склапана у Канади - ето одакле статус '' лошије''. М5, пак, важи за највећу, најружнију ... итд... али има интересантно решено мерење светла и добро тражило. М4-P има линије за 28mm у тражилу и грађена је(као и остале) као тенк - неки су провукли тону филма кроз њу, и након '' сервиса '' опет ради као сат smile.gif . Уопштено, доста је Leica поклоника који сматрају да МP тело није тако квалитетено одрађено као М2 ... 3 ... 4... 5.

+Quote Post
Abdee
poruka Oct 3 2007, 09:37
Poruka #53

Duhovni vođa

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 13

CITAT
Ja sam video fotografije radjene v-luxom, fantasticne su. Leica ima dobre objektive

V-lux, dlux i sl. su Panasonic aparati sa crvenom tufnom. Nemaju, sem imena, nikakve veze sa Lajkom. Cak i ti objektivcici na njima nisu Lajku videli u zivotu...

CITAT
a leica proizvodi specijalne senzore, koji su malo veci od drugih i imaju korekciju ugla pod kojim pada svetlo na njega, tako da coskovi nisu tamniji kada koristis sirokougaone.

Lajka ne proizvodi senzore, taj iz M8 je napravio Kodak. I nije fora u tamnim coskovima vec u (ne)mutnim coskovima...

CITAT
A leica nije cak ni najskuplja, pogledaj koliko kosta digitalna mamiya srednjeg formata. Kvalitet je neuporedivo bolji od prosecnog dslr-a.

Ne mere se to tako gledati... Postoje i kategorije poput brzine, prenosivosti, rada u teskim svetlosnim uslovima i td.

+Quote Post
IWBD TRO Ld
poruka Oct 4 2007, 10:52
Poruka #54

^

Ne znam sto sam toliko zapeo za Leicu, ali stvarno mi se svidja. Bas bih voleo da imam jednu. Osecam da bih se dobro slagao sa njom.

Pretpostavio sam da Panasonic izrabljuje reklamu i da leica "pomaze". Ovo za senzor nisam znao, ali znam da objektivi imaju korekciju ugla pod kojim itd.

Kakva je leica u teskim sv. uslovima? Kontam da je to AL aparat, trebalo bi da se M8 tu dobro snalazi.

+Quote Post
Abdee
poruka Oct 4 2007, 10:55
Poruka #55

Duhovni vođa

CITAT
Ovo za senzor nisam znao, ali znam da objektivi imaju korekciju ugla pod kojim itd.

Ne znas ni to.

+Quote Post
IWBD TRO Ld
poruka Oct 4 2007, 10:59
Poruka #56

Kako? Procitao u katalogu da je tako...

+Quote Post
Abdee
poruka Oct 4 2007, 11:07
Poruka #57

Duhovni vođa

Nisi dobro procitao. Lepota objektiva za RF aparate je u tome sto konstrukcija celog sklopa dozvoljava da zadnji element objektiva bude na veoma maloj udaljenosti od filma. Zbog toga su ti objektivi daleko bolji skroz otvoreni od parnjaka za SLR i td. E to je vazilo za film, kod digitalaca je situacija drugacija jer senzori ne volu da im svetlo pada pod ostrim uglom (jako izrazeno kod sirokougaonih objektiva) pa su da bi pomenuti objektivi uopste bili upotrebljivi na M8 prilagodili senzor tako sto su "iskrivili (iskosili) pixele" na coskovima.

+Quote Post
IWBD TRO Ld
poruka Oct 4 2007, 11:15
Poruka #58

Kapito.

+Quote Post
Петар М. Дима
poruka Oct 4 2007, 21:17
Poruka #59

CITAT (IWBD TRO Ld @ Oct 3 2007, 22:52) *
^

Ne znam sto sam toliko zapeo za Leicu, ali stvarno mi se svidja. Bas bih voleo da imam jednu. Osecam da bih se dobro slagao sa njom.

Kakva je leica u teskim sv. uslovima?

Добро дошао у клуб smile.gif ... чудно, не знам зашто и ја не могу да се отмем утиску да би се са Лајком добро слагао - тај осећај ме не напушта од када сам се сусрео са фотографијом huh.gif - први сајт који сам посетио када је рачунар дошао у наш дом је био Leica-camera tongue.gif . Прве асоцијације су:
1. Брзи филмови ( да данас је то другачије, дигит. Лајка је још у пеленама, а цена је још увек иста - превисока )
2. Широки објективи који су оштри и при највећем отору бленде - у то сам се уверио када сам добио на поклон 40mm Minolta Rokkor(типични Sumicron, чак и оштрији од Лајкине верзије истог објектива).
Лепу причу ћеш наћи на Zeiss - овом сајту, где можеш видети како је сваки објектив који су произвели добио име и које су му карактеристике.

Цела прича се своди на минимализам : извући максимум из себе, потпуно се усмерити на фотографију,
Лајка је мали тенк, који ће уз повремено сервисирање прећи у руке твојих потомака, то је алат који неће изневерити ... то је основна замисао. Постоје три ствари које треба конторлисати:
- експозиција
- бленда
- фокус

када потпуно овладаш тим параметрима, поребан ти је вагон филма ... и наћи ћеш свој начин, израз.
Картије - Бресон чека да му неко или нешто'' попуни кадар''( како Сигмастични рече, други фотографи су му због тога замерали, будући да је пласирао потпуно другачију причу)
Гариша Виногранд користи 28mm и велику дубинску оштрину да би пришао тик уз онога кога фотографише и уз осмех, у последњем тренутку шкљоцнуо.
Лепота је у шаренилу приступа и пре свега - у једноставности.

+Quote Post
Abdee
poruka Oct 4 2007, 22:12
Poruka #60

Duhovni vođa

CITAT
Постоје три ствари које треба конторлисати:- експозиција- бленда- фокус

Te tri stvari postoje na svakom aparatu...

CITAT
Лепота је у шаренилу приступа и пре свега - у једноставности.

Nema kod Lajke jednostavnosti. RF zahteva bar tri puta vise mozga zbog cinjenice da ti trazilo ne servira sliku blisku finalnom produktu tj. ne vidi se dubinska ostrina i kadar veoma cesto nije ogranicen ivicama trazila vec linijama u istom.

+Quote Post

252 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 23. August 2019 - 16:40

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.