Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Color space, kolor spejsovi magicni

V
Elektroničar
poruka Aug 4 2019, 10:49
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Mislio sam da razumijem ovu temu, ali ocigledno sam se prevario. Uglavnom, kako vi radite sa color space-ovima, koji koristite za prenos izmedju LR i PS, kako na kraju konvertujete u sRGB. Ukratko, kakav vam je workflow sto se tice color space-a. Pls, explain ili dajte literature kvalitetne.
Go to the top of the page

+Quote Post
[neks]
poruka Aug 5 2019, 11:54
Poruka #2

Datum reg.: 15-October 05
Član broj: 1,979

Prvo sRGB na aparatu, između LR i PS isto i eksport naravno. Fora je isto monitor koji podržava sRGB i naravno profil na kompu sRGB.

+Quote Post
Elektroničar
poruka Aug 5 2019, 12:13
Poruka #3

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Mislim da sam nasao sta mi je bio problem, nije mi bilo matchovano exportovanje u LR. Tj, eksportovao je kao AdobeRGB, a ne kao radni ProPhoto.

+Quote Post
[neks]
poruka Aug 5 2019, 14:56
Poruka #4

Datum reg.: 15-October 05
Član broj: 1,979

Export iz LR u PS? Najbolje i to stavi na sRGB wink.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 5 2019, 16:31
Poruka #5

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Sve sto si napisao isto je kod mene, i nema problema, stim da je tu jos dodatni softver koji ucitava color profil kalibracije monitora tako da sve bude bas pod konaca... IPS panel bilo koji a pozeljno je sto bolji se podrazumeva u celoj prici, sve ostalo ima svoje mane, TN nikako, VA po nekad moze da prodje.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 23. August 2019 - 16:32

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.