Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Bic, Blic Glava

V
nemanja81
poruka Jul 24 2019, 20:31
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-July 19
Član broj: 57,300

Zdravo, Ja posedujem blic Visico VE-300 BUILD-IN +SK2.4HZ I imam problem sa okidanjem istog. Tj trieger cak i nova baterija glava ponekad ne okine kada je potrebno... Znam da je kina, ali me interesuje ako neko ima iskustva desava li se i vama ? Hvala
Go to the top of the page

+Quote Post
Darkves
poruka Jul 24 2019, 20:54
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

Da li bi bio ljubazan da malo pojasniš, odnoso da budeš precizniji.

Ja mogu da pretpostavim da se radi o Visico VE300 BUILT-IN, odnosno sa ugrađenim prijemnikom okidanja, a da okidaš sa Visico okidačem koji radi na 2,4 GHZ - gigaherca, a ne herca.

+Quote Post
nemanja81
poruka Jul 24 2019, 21:21
Poruka #3

CITAT (Darkves @ Jul 24 2019, 21:54) *
Da li bi bio ljubazan da malo pojasniš, odnoso da budeš precizniji.

Ja mogu da pretpostavim da se radi o Visico VE300 BUILT-IN, odnosno sa ugrađenim prijemnikom okidanja, a da okidaš sa Visico okidačem koji radi na 2,4 GHZ - gigaherca, a ne herca.

Ok, da na taj. Tako pise na njegovoj kutiji, ali ok. Pa imam problem sto u pojedinim trenutcima blic uopste ne okine. Na npr u nekom momentu radi i u nekom kako sam rekao momentu okidanja on uopste ne okine... Baterija u triger-u je nova, ali kada ne okine kada podignem jacinu blica sa1.5 na 1.7 on radi tada.... Interesuje me dali je zato sto je kinez ili ima neki razlog ? Hvala

+Quote Post
Darkves
poruka Jul 25 2019, 11:08
Poruka #4

Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

Pokušaću da odgovorim na tvoje direktno pitanje bez upuštanja u drugo, jer si rekao da te to interesuje.

Ima neki razlog zbog čega ne okida, u to sam sasvim siguran. Taj razlog može da bude i zbog toga što je Kinez.

Molim.

+Quote Post
nemanja81
poruka Jul 26 2019, 19:46
Poruka #5

CITAT (Darkves @ Jul 25 2019, 12:08) *
Pokušaću da odgovorim na tvoje direktno pitanje bez upuštanja u drugo, jer si rekao da te to interesuje.

Ima neki razlog zbog čega ne okida, u to sam sasvim siguran. Taj razlog može da bude i zbog toga što je Kinez.

Molim.

Hvala ti. Pozdrav.

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 30 2019, 20:33
Poruka #6

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Pokušaj za početak da okidaš na neki drugi način, kablom ili blicem postavljenim na aparat kako bi utvrdio da li je problem u glavi ili okidaču. Čest je problem kontakta između aparata i okidača gde postoji oksidacija, labav je ili nije gurnut do kraja, osim toga aparat treba da je u M modu.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 23. August 2019 - 16:50

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.