Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Problem sa aparatom, Canon 1200D

V
Kisha
poruka Jul 8 2019, 18:25
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Pozdrav ljudstvo,

Imam problem na aparatu koji se pojavio nakon što mi je pao aparat na objektiv. Otada mi je slika u tražilu skroz deformisana, kriva, tako da je vrlo teško fotografisati, mada je sam fajl ok, bez deformacije i iskrivljena. Počelo mi se mantati u glavi danas kad sam fotografisao, kao da sam popio smile.gif)). I u dnu tražila gdje se nalaze pokazatelji za ekspoziciju i sl. nije sve na svom mjestu pa djeluje kao da je otišlo u stranu i mutno je. Zna li netko o čemu se radi i može li se to popraviti u kućnoj izvedbi?

Radi se o aparatu Canon 1200D. Bem li ga, baš nemam sreće sa ovim aparatim.
Go to the top of the page

+Quote Post
dejanp78
poruka Jul 8 2019, 19:12
Poruka #2

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 12-July 12
Član broj: 48,077

Najverovatnije ti se pomerila prizma u aparatu, ako je fajl dobar znači da nije staklo u objektivu, teško da to možeš sam odraditi, neki servis mora

+Quote Post
NShappy
poruka Jul 8 2019, 20:33
Poruka #3

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Prizma ili ogledalo. Možda sočivo u tražilu, ali to malo teže.

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 9 2019, 06:30
Poruka #4

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Najverovatnije da je u pitanju mat staklo-šajbna. Kada skineš objektiv i pogledaš videćeš da li je pomerena i da li je nešto oštećeno. Ovo je zamena tog dela kod starijeg modela
Ako budeš čačkao nešto pazi, staklo se lako oštećuje, ne treba ga hvatati golim prstima, a pincetom samo za izbočine sa strane.

+Quote Post
marko07
poruka Jul 9 2019, 09:15
Poruka #5

Datum reg.: 11-April 10
Član broj: 35,375

Mislimd a nisu ni sajbna ni ogledalo posto mu je pomerena slika i "statusne" linije u trazilu- pre ce biti da je pukao neki nosac i prosto se celo trazilo zarotiralo... Nisam siguran koliko para je popravka, nije mnogo tesko doci do dela tako da u teoriji mozes sam da rasklopis i igras se...

Do tada jbg, live view...

+Quote Post
Kisha
poruka Jul 9 2019, 09:58
Poruka #6

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Hvala svima na odgovorima i izdvojenom vremenu.

Skidao sam naravno objektiv i djeluje mi kao da je sve u redu, tj. da ništa nije slomjeno i slično. Malo sam rukom pomjerao ogledalce, djeluje stabilno - kao da se malkice slika izoštrila, u donem dijelu gdje pokazuje parametre ekspozicije je sada jasno kao i prije - ima još malo iskrivljenja u samoj slici, ali mislim da se može živjeti s tim. Možda nadođe s vremenom samo od sebe.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 09:21

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.