Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

SANDISK ULTRA 80mb/s

V
dragan8
poruka Jun 30 2019, 20:27
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-December 14
Član broj: 53,399

Lampica pristupa memoriskoj kartici se nije gasila kad sam stavio sandisk ultra 80mb/s karticu u fotoaparat,cak nisam mogo da ugasim ni aparat,dok nisam izvadio bateriju.Sa drugim karticam sve ok.Nadam se da je problem bio u kartici ,koja je vec savrsila na smetlistu.
SANDISK ULTRA 80mb/s su tesko smece.
Dali je neko imo takav problem?
Go to the top of the page

+Quote Post
yagodinac
poruka Jun 30 2019, 21:21
Poruka #2

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

CITAT (dragan8 @ Jun 30 2019, 20:27) *
SANDISK ULTRA 80mb/s su tesko smece.

Ne bih tako olako otpisivao ceo brend. I meni je crkla jedna Sandisk, druga, doduše još nije ali:
1) sve te crkute su u većini kopije, i
2) generalno sve može da crkne.

+Quote Post
Mikri
poruka Jun 30 2019, 21:45
Poruka #3

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 14-May 09
Član broj: 29,759

Vise puta sam to pisao na ovom forumu, i veruj mi Yagodinac, to mozda zvuci kao ishitren zakljucan, ali SanDisk Ultra zaista jesu smece.

Kad kazem smece, mislim na to da ne zadovoljavaju standard za fotkanje u RAW formatu na necemu sto ima rezoluciju od preko 20mp.

Jednostavno kartica ne moze da isprati.

I da, desavala mi se ista stvar, sa 3 razlicite Ultra SD kartice. Aparat prosto zabode jer kontroler u kartici zabode i onda i ta inace spora kartica postane jos sporija, i prosto bafer ne moze da se isprazni i aparat odbija da radi.

Sve te 3 kartice i dalje rade i koriste se u mom slucaju iskljucivo kao JPEG kartice jer jedino tako mogu da se koriste da sve radi kako treba. Te kartice nemaju upis ni blizu 80MB/s, to im je samo brzina citanja, na mojim karticama, istestirana brzina upisa je negde oko 18MB/s.

E da, primetimo da je dragan8 naveo "Sandisk Ultra" tj da nije otpisao ceo brend, vec konkretnu seriju kartica. Vec Extreme serija koja nije puno skuplja radi miljama bolje, tj zapravo radi kako treba.

+Quote Post
dragan8
poruka Jun 30 2019, 22:22
Poruka #4

Datum reg.: 22-December 14
Član broj: 53,399

CITAT (Mikri @ Jun 30 2019, 22:45) *
Vise puta sam to pisao na ovom forumu, i veruj mi Yagodinac, to mozda zvuci kao ishitren zakljucan, ali SanDisk Ultra zaista jesu smece.

Kad kazem smece, mislim na to da ne zadovoljavaju standard za fotkanje u RAW formatu na necemu sto ima rezoluciju od preko 20mp.

Jednostavno kartica ne moze da isprati.

I da, desavala mi se ista stvar, sa 3 razlicite Ultra SD kartice. Aparat prosto zabode jer kontroler u kartici zabode i onda i ta inace spora kartica postane jos sporija, i prosto bafer ne moze da se isprazni i aparat odbija da radi.

Sve te 3 kartice i dalje rade i koriste se u mom slucaju iskljucivo kao JPEG kartice jer jedino tako mogu da se koriste da sve radi kako treba. Te kartice nemaju upis ni blizu 80MB/s, to im je samo brzina citanja, na mojim karticama, istestirana brzina upisa je negde oko 18MB/s.

E da, primetimo da je dragan8 naveo "Sandisk Ultra" tj da nije otpisao ceo brend, vec konkretnu seriju kartica. Vec Extreme serija koja nije puno skuplja radi miljama bolje, tj zapravo radi kako treba.

Meni je malo cudno ,sto blokira fotoaparat cim je ubacim .Nisam mogo ni da je formartiram ponovo.

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 1 2019, 05:57
Poruka #5

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Ni ja nemam lepa iskustva sa Sandiskom, za sada mi najbolje rade Transcend-i.

+Quote Post
Mikri
poruka Jul 1 2019, 12:08
Poruka #6

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 14-May 09
Član broj: 29,759

^kao sto rekoh, sa serijom Ultra nemam ni ja, sa ostalima sam zadovoljan. Extreme pa na gore rade odlicno.

Generalni savet: izbegavati kartice koje sustinski pripadaju nizem konzumerskom segmentu, a to su point and shoot aparati, mali kamkorderi itd. Te Ultra tu pripadaju i prosto ne mogu da isprate zahteve modernijih DSLR aparata sto se tice upisa RAW formata.

Bukvalno svaki proizvodjac ima kartice rasporedjene u nekoliko klasa i naravno i tu vazi stara dobra fraza "kolko para tolko muzike", tako da se kartica mora birati spram zahteva uredjaja u kom se koristi.

+Quote Post
1odKolega
poruka Jul 1 2019, 13:37
Poruka #7

Datum reg.: 1-July 12
Član broj: 48,026

Bio sam u dilemi kad sam kupovao kartice za sebe, najvise sam se bojao kopija jer ih ima bas dosta a ne znam da prepoznam ako su one da kazem bolje kopije u pitanju, zabodem neki super popust na B&H i uzmem 3 kom 64gb extreme za nikon d800, kartici treba manje od sekund da upise najveci fajl isto tako preko usb 3.0 nemam nikakvih problema prilikom prebacivanja na komp sve pohvale od mene a evo arcim ih vec trecu godinu sve tri rade kako treba.
Imajte u vidu da ako porucujete iz b&h da ce vam naplatiti carinu i porez sigurno ali i pored toga na sta sam racunao su ispale 20% jeftinije u tom trenutku nego kod nas po radnjama.
Sandisk ultra imam jednu koju sam dobio na poklon kupujuci neke druge stvari i mogu se sloziti sa tim da na d800 umire, nije mi pravila problem ali je prespora.
Jos jednu stvar da dodam ako kupujete kartice pogledajte preporuku proizvodjaca fotoaparata ima negde u onom debelom upustvu ako ga imate, ja sam se time vodio i nisam pogresio.
Srecna kupovina! smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 23. August 2019 - 16:33

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.