Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Reply to this topicStart new topic

Prvi put po Budimpešti...

V
Dark Indigo
poruka Nov 5 2018, 15:38
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 30-August 15
Član broj: 54,350

Go to the top of the page

+Quote Post
DjordjeJ
poruka Nov 5 2018, 16:06
Poruka #2

Datum reg.: 3-August 05
Član broj: 1,354

Zaista drugačije viđenje Budimpešte. Od tebe se drugačije nije ni očekivalo (ovo mislim u najpozitivnijem smislu). Mislim da pored interneta, i miliona istih turističkih slika, nikome više nisu interesantne razglednice (možda grešim). Slike sa ličnim pečatom su daleko interesantnije.

+Quote Post
Kisha
poruka Nov 5 2018, 16:58
Poruka #3

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Ovo mi je već bolje, ali .. smile.gif)

Nadovezao bi se malo na gornji komentar. Fotografije gradova su to što jesu, dakle prikazju ono po čemu si ti gradovi PREPOZNATLJIVI.

Meni ove fotografije osim naslova (nisam nikada bio u Budimpešti) ništa ne govore o Budimpešti, jer ove slike i kadrovi su mogli biti snimljeni i u Zagrebu, Beču ili nekim drugim gradovima, osim možda ove 1 i 4 fotografije, tako da meni ovo ništa ne govori o Budimpešti kao specifičnom gradu sa svojim karakteristikama. Broj dva fotografija mi se najviše dopada.

+Quote Post
DjordjeJ
poruka Nov 5 2018, 17:12
Poruka #4

Datum reg.: 3-August 05
Član broj: 1,354

^^

"dakle prikazju ono po čemu si ti gradovi PREPOZNATLJIVI. "

U tome i jeste problem i poenta onog što sam napisao, Svi smo navikli na iste scene, objekte.... Zar nije interesanstnije videti te iste prepoznatljive gradove iz nekih drugih, neprepoznatljivih uglova, bar ja tako mislim. Skoro sam bio u Londonu, prvi put. I iskreno nisam sa nekim oduševljenjem slikao te poznate građevine (ali sam ih slikao što zbog navike, a što zbog nekih drugih ljudi). Lično bih voleo da sam imao malo više vremena i da sam pokušao da im dam neki svoj pečat. Tema za sledeće putovanje!

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 5 2018, 17:59
Poruka #5

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Sve je to manje bitno, to sta se nama indvidualno dopada, i da li u tome sto gledamo vidimo nesto posebno, drugacije ili ne znam sta, obicno kako nesto vidimo zavisi od toga kakvog smo raspolozenje tongue.gif
Fotgrafija se ceni prema likovnim kvalitetima, prici, emocij ako nije komercijna, pa i komercijna, i to je jedino opste merilo vrednosti svake fotografije.
Do pre par dana bio sam u Budimpesti nekih 7~8 dana, i ovo jesu kadrovi iz tog grada... Pitanje je da li docaravaju grad onakvim kakav zaista jeste ? U ocima autora verovatno da, to je to, neko drugi u tim fotografijama verovatno ne bi prepoznao Budimpestu... Zato su likovni kvaliteti, prica, emocija, merodavni, manje subjektivni od nekog drugacijeg vrednovanja.
Problem je u tome sto za takvo ocenjivanje treba mnog godina da se proved u umetnosti, da se vidi i napravi mnogo toga vrednog... Mislim da je vazno je da se tezi tome da to sto radim, gledamo u tudjim radovima, profilisemo kroz prave vrednosti.

Meni su cetvrta i poslednja dobre svaka na svoj nacin, prva totalno bezveza, al bukvalno ne vidim vezu sa bilo cim, a drugu trecu i petu ne mogu da definisem, ima tu nesto sto mozda vredi, mozda ne vredi, al ja nisam dovoljno dobar, nemam dovoljno staza da to mogu da procenim, definisem.

Svakako kolega @Dark Indigo ima licni pecat u tome sto radi, sve vise profilise svoj rad na jedan po mom misljenju kvalitetan nacin, i verujem da ce to jednog dana imati, ili mozda vec sada ima umetnicku vrednost. Jedno je sigurno, to sto radi nije bezveze, i vidi se da zna sta hoce da postigne, za razliku od mnogih koji 2 boje ne znaju da sastave na fotografiji.

+Quote Post
Kisha
poruka Nov 5 2018, 18:01
Poruka #6

CITAT (DjordjeJ @ Nov 5 2018, 18:12) *
^^

"dakle prikazju ono po čemu si ti gradovi PREPOZNATLJIVI. "

U tome i jeste problem i poenta onog što sam napisao, Svi smo navikli na iste scene, objekte.... Zar nije interesanstnije videti te iste prepoznatljive gradove iz nekih drugih, neprepoznatljivih uglova, bar ja tako mislim. Skoro sam bio u Londonu, prvi put. I iskreno nisam sa nekim oduševljenjem slikao te poznate građevine (ali sam ih slikao što zbog navike, a što zbog nekih drugih ljudi). Lično bih voleo da sam imao malo više vremena i da sam pokušao da im dam neki svoj pečat. Tema za sledeće putovanje!

Slažem se u potpunosti sa tobom, i nisam ni mislio drugačije ni u prvom odgovoru, samo onda treba malo bolje definisati naslov. Recimo da nije stavio natpis Budimpešta ove fotke bi se mogle strpati u bilo koji veći grad. Na drugoj ga izdaje natpis na mađarskom a četvrta je vjerujem prepoznatljiv detalj.

Ma nebitno. Za mene ono 'Budimpešta' uopšte nije bitan i relevantan faktor kod ovakvih 'drugačijih' fotografija.

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 5 2018, 18:03
Poruka #7

^
A ja se slazem sa tobom, naziv teme je mozda pogresan u odnosu na sadrzaj...

+Quote Post
Dark Indigo
poruka Nov 5 2018, 20:33
Poruka #8

+Quote Post
Dark Indigo
poruka Nov 5 2018, 20:37
Poruka #9

+Quote Post
Dark Indigo
poruka Nov 5 2018, 20:38
Poruka #10

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 5 2018, 20:41
Poruka #11

Vise nije pogresan hehe tongue.gif

+Quote Post
Dark Indigo
poruka Nov 5 2018, 20:44
Poruka #12

CITAT (Foto turista @ Nov 5 2018, 20:41) *
Vise nije pogresan hehe tongue.gif

Trebalo se malo sačekati smile.gif

+Quote Post
Kisha
poruka Nov 5 2018, 20:52
Poruka #13

da, da, sad je već odgovarajući i dosta dobrih fotki u ostatku serije

+Quote Post
Homer
poruka Nov 5 2018, 22:16
Poruka #14

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

Lijepo, ima dobrih smile.gif

+Quote Post
Elektroničar
poruka Nov 6 2018, 11:41
Poruka #15

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Odlicno.

+Quote Post
amaNS
poruka Nov 7 2018, 12:43
Poruka #16

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

-..++-

+Quote Post
bamby
poruka Nov 7 2018, 14:30
Poruka #17

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT (Dark Indigo @ Nov 5 2018, 15:38) *
Prvi put po Budimpešti...

Dobro je da te nisu uhapsili! 003.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 7 2018, 15:32
Poruka #18

^
Kad nisu mene a de se sve nisam muvao, pentrao, i zavlacio sa opremom od 12kg, privatne i javne povrsine, pred policijom, u katedralama, i ostalim zatvorenim objetima stativ po sred katedrale, budi siguran da su i ostali bezbedni tongue.gif Kad ima ko da se pita ja pitam, kad nema radim sta sam naumio 003.gif

+Quote Post
owl
poruka Nov 12 2018, 20:26
Poruka #19

Datum reg.: 26-November 05
Član broj: 2,415

Ta srednja Evropa je malo sumorna biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 17. November 2018 - 12:52

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.