Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

Konfiguracija: 3d animacija, kompoziting i video obrada, konfiguracija za optimalan rad

V
Labicko
poruka Nov 16 2017, 11:59
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-February 13
Član broj: 49,673

ne hranite trolove, ne hranite trolove ... smile.gif

Covek odradi do jaja scenu koja se renderuje za milisekund u game engine, a pocetnik za istu scenu trazi komp kao da ce da racuna sletanje na mars. Ali ko sam ja da pricam u tome kada sam i ja radio istu gresku kada sam pocinjao, na svu srecu sam tada dobio dobar savet da se mnogo vise gubi vremena zbog lose optimizovane scene nego na sam jebeni hardware. Ono sto sam ja uradio drukcije tada je da sam se tom coveku zahvalio a ne opsovao kao sto je ovde doziveo Abishai od pokretaca teme smile.gif

Pre desetak godina na slicnoj temi sam dobio veoma dobar odgovor, a to je da pazim vise na optimizaciju scene nego na sam hardware. Dal je AMD ili intel u istom cenovnom rangu, to moze da utice na posao sa 1% ali ako si lose odradio model, imas los pipline i nemas pojma da odradis materijale, e to ce te kostati mnogo mnogo vise. Ljudi rade scene, boli glava, u game enginu, render se meri u milisekundama, a nekom pocetniku treba super kompijuter za neke niskobudzetne projekte.

Ono sto je meni ubrazalo znatno vreme za 3D modeling je gamerski mis sa veoma puno dugmica, sada su mi celokupna navigacija, i najcesce koriscene alatke sve na misu. Treba malo dok se naviknes ali na kraju ubrza rad dosta. Drugo sto ti moze hardwerski da ubrza rad je dobra grafika, sto zbog live view koji ce ti u najgorem slucaju prepoloviti vreme doterivanja materijala i svetlosti, sto zbog novih GPU rendera koji su se pokazali dosta brzi. Ovde gledaj da imas dovoljno rama na toj grafici jer imas modele graficke sa istim procesorima a razlicitom kolicinom memorije, razlika u ceni nije prevelika.

Nemoj se opterecivati previse hardwerom, nece tebi projekat kasniti zbog hardwera, barem ne na projektima koje pocetnik dobija. Ovi saveti intel je bolji - AMD je bolji, to su neozbiljni saveti.
Go to the top of the page

+Quote Post
bannedbyRetard
poruka Nov 16 2017, 12:24
Poruka #42

Datum reg.: 30-November 09
Član broj: 33,166

CITAT (alekba @ Nov 16 2017, 01:44) *
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...t&p=1364178

..... ti si stvarno za pregled... produzen.
lepo ti kazem skini mi se... prvo si poceo da trolujes ( ili lupetas ), da izvrces, vredjas, a sad bi hteo admina?

sto bi se reklo i ja bih hteo, ne znam ko ti drma kavez ali prestani... ili nemoj, meni svejedno ako pravis budalu od sebe.

Nemoj da si bezobrazan! Post je iz vremena kad AMD nije imao takmaca Intelu, tako da nije u redu sto trolujes i izvrces cinjenice!

+Quote Post
cullius
poruka Nov 16 2017, 13:15
Poruka #43

Datum reg.: 23-July 09
Član broj: 31,026

Dok sam jos uvek tu, korigujem se; ovaj savet sa misem sa puno dugmica, koji ubrzava proces do jaja, mi se do sada ipak najvse dopao

+Quote Post
alekba
poruka Nov 16 2017, 19:39
Poruka #44

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Misevi sa dodatnim dugmicima, koje jos i mozes da programiras, tako da za razlicite aplikacije imas razlicitu konfiguraciju dugmica mocno zvuce, mnogi to hvale. Postoje i 3D misevi, voleo bih da probam onaj sa dodatnim dugmicima
https://www.3dconnexion.com/products/spacemouse.html
mada sve to zavisi od licnih preferenci, mozda bih se navikao.. a mozda, verovatno ne bih. Kad god imam priliku da vidim neciji radni prostor ( tutorijali, demoi, intervjui itd. ), obratim sta koriste od periferija, monitor, tastatura, mis.
Zacudo, retko vidjam nabudzene miseve a 3D misa sam video mozda... 7-10 puta. Sto kazu navika je cudo smile.gif
@ Labicko ti je dobro rekao, onomad kad se raspadala jedna velika VFX firma, masine su im otisle na dobos, tako da je svako mogao da licitira i kupi... Elem, najveci broj kompova i nije bio neki... sasvim prosecne konfiguracije.
A sta god da kupis pokajaces se smile.gif

....................................izvinjavam se , jos ovaj put pa kud koji wink.gif

@bane ( da ti ne spominjem prezime smile.gif ), nisam ja bezobrazan nego si ti opet najblaze receno brzoplet i zlonameran..
Citirao sam te samo zato sto si u tom periodu bio Intel fan... a poznat mi je i datum, a kad smo kod datuma jos u pocetkom februara sam ovde pisao o Ryzen-u , za to vreme si ti verovatno onanisao pregledajuci Intelov sajt... ili si mozda kamilisao, ne znam ti licni ne - ukus.
Tako da je svrha citata bila samo da ti predocim da si hepo kockica koja se pali samo tako, da sutra Intel izbaci nesto dojajajaja, ti bi pljuvao po AMD-u. Pa bi promenio partijsku i fanbojisao za drugu stranjku 003.gif
Ja sam sa svoje strane pljuvao po oboma, jer to i zasluzuju. Ne secam se da sam ijednom rekao da je Intel ( ili AMD ), bolji.
A ko troluje stvarno ne znam. A koliko poznajes C4D, mogu da pretpostavim, iz odgovora koji nisi dao.

a ako imas nesto licno sprotiv mene reci, nije srpski cutati tongue.gif

+Quote Post
bannedbyRetard
poruka Nov 16 2017, 20:21
Poruka #45

Datum reg.: 30-November 09
Član broj: 33,166

Druze pa upravo je to dokaz da ja ne fanbojisem, kao sto vidis niti te vredjam, a mogu da radim isto sto i ti ali nije moj nivo zbog godina.
Ako Itel ima brolji procesor za ono sto se trazi ja cu ga uvek preporuciti, isto tako i AMD jer dobro poznajem tematiku i necu pricati o nekim pritisku Intela Amd-a , vec cu konkretno reci svoje misljenje i specifikaciju u datom momentu.
Zato sto je decko trazio misljenje za PC i tacno naveo za koje programe ja sa mu dao svoje misljenje iako je i on sam bio pametan i logicki zakljucio da ipak uzme Treadripper u razmatranje za koji licno mislim ne samo ja vec i strucniji ljudi od mene da je bolja solucija mislim na 1950 konkretno.
To sto si se ti nasao uvredjen na moju konstataciju da pises nebuloze to je tvoja stvar na koju si odgovorio onako kako ti intelektualne sposobnosti dozvoljavaju!
Ako su uvrede i izvrtanje mojih postova resenje i odgovor na moje pisanje onda neka ti bude, sto se tice C4D i mog znanja stojim sasvim korktno da od toga mogu udobno da zivim i putujem po svetu, nisam DR Sasi ni Beeple ali nisam ni los.
Nemam nista licno protiv tebe , ali mi smetaju postovi koji nekog ko tek treba da krene da nadje sebe u 3d-u mogu navesti da kupi masinu sa kojom nece biti zadovoljan ili ce mu otezati rad za novac do kog je danas veoma tesko doci.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 21. November 2017 - 08:59

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.