Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

31 - broj stranica V  « < 29 30 31  
Reply to this topicStart new topic

Dizajn škole i fakulteti, (iskustva)

V
Avet
poruka Nov 24 2014, 12:34
Poruka #601

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-February 08
Član broj: 19,150

CITAT (kobayashi @ Aug 29 2014, 18:57) *
Za određenu užu temu najbolji su kursevi koje drže profesionalci koji su se dokazali u toj oblasti - profesori na fakultetima uglavnom predaju suvu teoriju i retko ko od njih je ikada u svom životu uradio nešto konkretno, jer onda bi radili negde za 5000e mesečno umesto što palamude na fakultetima.

A na kojim si ti to sve fakultetima studirao pa znaš da je takva situacija?

CITAT (indeed @ Oct 27 2014, 12:33) *
Cetvrta sam godina gimnazije i imam velike nedoumice sto se tice fakulteta. Pregledala sam sve postove u temi od pocetka do kraja i sad ne znam sta da mislim. Crtam vec vise od 4 godine i stvarno zelim da se bavim time 'oficijalno', odnosno da steknem i neko obrazovanje te vrste. Neman para za privatni fakultet ili samofinansiranje, tako da je budzet jedina opcija. Zanima me vise likovni nego tehnicki deo dizajna. U stvari, ono sto me najvise privlaci je smer Grafika i knjiga na FPU, ali koliko kontam nemoguce je upasti bez veze ili pripreme kod njihovih profesora? Trenutno me zanima i Visa likovna i primenjena, konkretno graficki dizajn, ali me brine da li se preveliki akcenat tu stavlja na koriscenje tehnologije? Najvise me zanima samo crtanje/stvaranje/sta god, a ne minimalisticki veb dizajn. Ne smeta mi rad pod pritiskom, ili koliko je tesko studirati (posto sam se i kroz (poprilicno tesku) srednju pomucila ali sta sad)), samo zelim da crtam. Jel postoji barem nesto pozitivno sto se tice ovih fakulteta/visokih skola? (Nadam se da ce mi neko odgovoriti jer stvarno ne znam koga da pitam)
E da, da li sa diplomom (strukovnog) grafickog dizajnera moze da se ilustruje, ili tu vazi iskljucivo diploma grafike i knjige sa FPU? Glupo pitanje ali i dalje mi nije najjasnije kako je sve povezano. sad.gif
I zanima me kakva je konkurencija na ovim fakultetima, da li.je velika navala, kao i kakav je sistem eliminacije.

Ne možeš biti grafički dizajner, bez akcenta na tehnologiju, odnosno grafičke procese.
Go to the top of the page

+Quote Post
GFX
poruka Nov 26 2014, 15:51
Poruka #602

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-March 11
Član broj: 42,527

pozdrav

Ima li neko dobre e knjige,tekstove itd , u vezi KORPORATIVNOG IDENTITETA ili VIZUELNOG IDENTITETA?
Može i na engleskom.Ako neko zna nešto na ove teme,a želi pomoći, neka pošalje na privatnu poruku.

hvala

valjda je ok što je pitanje u ovoj temi

+Quote Post
berger
poruka Feb 8 2015, 11:06
Poruka #603

Datum reg.: 8-February 15
Član broj: 53,646

Dramaturgija

+Quote Post
m111ca
poruka Feb 15 2015, 12:40
Poruka #604

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-January 11
Član broj: 41,332

zna li neko kakav je fakultet u Kragujevcu (filolosko-umetnicki, odsek graficki dizajn)?

+Quote Post
OnaOna
poruka Feb 25 2015, 17:22
Poruka #605

Datum reg.: 27-August 14
Član broj: 52,856

Imate SAE Institut- web dizajn i programiranje http://belgrade.sae.edu/en-gb/home/

+Quote Post
OnaOna
poruka Feb 25 2015, 17:23
Poruka #606

Datum reg.: 27-August 14
Član broj: 52,856

CITAT (zgart @ Mar 4 2014, 08:33) *
Čudna je škola u kojoj na prijemnom za grafički dizajn imaju matematiku a ne crtanje. biggrin.gif

Imate WEB dizajn na SAE Institut http://belgrade.sae.edu/en-gb/home/

+Quote Post
pandaonsweets
poruka Mar 14 2016, 16:10
Poruka #607

Datum reg.: 13-March 16
Član broj: 55,028

http://viser.edu.rs/avt/avt

prijemni imate matematiku i informatiku sa sajta skole biggrin.gif i sve je na zaokruzivanje

problem je jedino prva godina ako ne znate matematiku i elektrotehniku , kad se to polozi vi ste na konju, svi ostali predmeti laki

u prvoj godini nece videti ni studio ni 310 sa makovima
u drugoj i trecoj iz 310 oticicete u studio prekoputa ili u donju reziju , nauci se dosta programa samo sto je za visoku skolu skupo sto se mene tice

+Quote Post
larissarocha026
poruka May 16 2017, 10:51
Poruka #608

Datum reg.: 16-May 17
Član broj: 56,127

Learn what you have to search for in this sort of mouse.

Additional you have to continually move the mouse. Overall it's an extremely good mouse with no significant flaws, although there is some room for improvement Top Gaming Mouse http://www.whatgamingmouse.com/

+Quote Post

31 - broj stranica V  « < 29 30 31
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 18. August 2017 - 06:00

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.