Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Zbrush - problem sa teksturnim mapa

V
Madaboutsne
poruka Jul 1 2019, 23:07
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 23-March 16
Član broj: 55,080

Cao ljudi, muku mucim sa zbrushom, pa ako moze pomoc, jer mi treba za rad. Nasao sam materijal kod koga mi sve odgovora (boja,noise...) Kada obelezm dugme Mrgb i pritisnem fill object, subtool se oboji, ali kada hocu da dobijem teksturnu mapu pomocu new from polypaint dobijem ovo sa sa slike. Na drugoj slici je obojeni subtool. Unapred hvala
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  stit_tekstura2.jpg ( 26.93K ) Broj download-a: 12
Prikačen fajl  stit_mat.jpg ( 37.16K ) Broj download-a: 16

Go to the top of the page

+Quote Post
Frikou
poruka Jul 4 2019, 14:38
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 17-January 07
Član broj: 8,551

Material u zbrushu ne mozes da tako dobijes,sem ako nisi sam pravio material pomocu polypaint,ovde mi deluje da si oznaci da ti dobijes samo alpha mapu

+Quote Post
Madaboutsne
poruka Jul 11 2019, 01:29
Poruka #3

Datum reg.: 23-March 16
Član broj: 55,080

CITAT (Frikou @ Jul 4 2019, 15:38) *
Material u zbrushu ne mozes da tako dobijes,sem ako nisi sam pravio material pomocu polypaint,ovde mi deluje da si oznaci da ti dobijes samo alpha mapu

Frikou, ja vec imam materijal. Zelim da materijal kod koga mi se svidja boja, noise, ama bas sve, primenim na subtool koji ima UV i da iz Zbruha dobijem tekturne mape koje imaju istu boju kao i materijal. Valjda ne trazim puno blink.gif

+Quote Post
DonGeorg
poruka Aug 14 2019, 21:01
Poruka #4

Datum reg.: 9-July 14
Član broj: 52,675

CITAT (Madaboutsne @ Jul 11 2019, 02:29) *
Frikou, ja vec imam materijal. Zelim da materijal kod koga mi se svidja boja, noise, ama bas sve, primenim na subtool koji ima UV i da iz Zbruha dobijem tekturne mape koje imaju istu boju kao i materijal. Valjda ne trazim puno blink.gif

Mozda je kasno, ali..

Koliko kapiram imas dva subtoola, jedan na kojem si radio sculpturu, drugi koji ima uv i zelis da prenes taj rad na njega. U tom slucaju treba prvo da projektujes detalje sa uradjenog na ovaj sto imas uv. Project all...

Drugo treba razlikovati termine:
-Materijal ne znaci samo boja ili textura, on znaci i osobine, providan ili ne, sjajan ili ne, svetli ili ne. Ako zelis sve te osobine da prenes, nesto od toga ces morati na posebne kanale. Boju ces samo preneti na boju, ne i pukotine. Pukotine, useci, nepravilnosti i sl prenosi na normal mapu ne color mapu. i td...

Imas i opciju poput matcap baker-a da prebacis sve te osobine na boju...Tako da sjaj,brazde i td postaju boja na pr:
https://www.youtube.com/watch?v=2VEu9TxbS5A

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 10:55

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.