Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

3d Max - demidz pri renderovanju enterijera

V
sinusijasi
poruka Sep 17 2013, 07:20
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 17-September 13
Član broj: 51,036

Ukoliko neko prepoznaje ovaj problem pri renderovanju, molio bih da mi kaze u chemu je greshka. Poludeo sam kad sam video rezultat...............ochaj totalni! Nije mi jasno shta u render setup-u treba podesiti da se ovo izbegne!? Vray je u pitanju, Vray Pshysical Camera i Vray Sun.
Hvala unapred
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  kupatilo_03.jpg ( 864.8K ) Broj download-a: 63

Go to the top of the page

+Quote Post
ReMeDy_
poruka Sep 21 2013, 17:39
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 4-August 12
Član broj: 48,225

CITAT (sinusijasi @ Sep 17 2013, 08:20) *
Ukoliko neko prepoznaje ovaj problem pri renderovanju, molio bih da mi kaze u chemu je greshka. Poludeo sam kad sam video rezultat...............ochaj totalni! Nije mi jasno shta u render setup-u treba podesiti da se ovo izbegne!? Vray je u pitanju, Vray Pshysical Camera i Vray Sun.
Hvala unapred

Nisi pomenuo kakvi su ti settingsi drugi za svetlo. Najbolje da uradis skrinshot i postavis. Indirect Illumination i Color mapping tabove pre svega

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Sep 21 2013, 18:58
Poruka #3

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

Meni je opcija Caustic zadavala slicne probleme. Vidi jel ti ona ukljucena, ako jeste iskljuci je pa probaj.

+Quote Post
oriyus
poruka Sep 22 2013, 13:30
Poruka #4

Datum reg.: 12-September 05
Član broj: 1,665

Probaj da pitas ovde http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showforum=26 ne posecuju svi 3D-ovci ovaj pod forum.

+Quote Post
:HGT:
poruka Sep 22 2013, 23:12
Poruka #5

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 744

Neko svetlo u sceni ima prejak multiplayer, neki materijal ima raytrace refleksiju, neki materijal nije vray mat...

To su neki od uzroka ovog problema... Cesto se problem resi konverovanjem scene u vray... Desni klik pa Vray Scene Converter

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 26. August 2019 - 08:22

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.