Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

13 - broj stranica V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic

kako da ... u Revitu, sve i svašta

V
Pedja.Ch
poruka Mar 30 2016, 23:49
Poruka #241

Grupa: Članovi
Datum reg.: 4-January 07
Član broj: 8,281

CITAT (Darkos @ Mar 29 2016, 17:30) *
Pozdrav svima,

da li možda znate neki način da se u revitu ispravno linkuju CAD crteži koji su veći od famoznih 20 milja (33km)? Kad kažem ispravno, mislim na to da radi ili Origin to origin; ili by shared coordinates; a da pri tome, pri zumiranju linije u crtežu ne "igraju" - nisu prave, već kao da se pomeraju prilikom zumiranja...

Mislim da je ovo "feature" revita, ali ajde da pitam, možda postoji neka fora koju ne znam...

p.s. pozz za Miletu smile.gif

Prvo - važno je da u okviru onog dela XY ravni koji ti je interesantan imaš bar 1 tačku kojoj znaš koordinate (najbolje sve tri).
U Acad "očistiš" sve što je jako udaljeno od crteža (često ostanu neke tačke/linije za koje i ne znamo, obično u isključenim lejerima)

Mislim da je najbolje da u Acadu crtež pomeriš ka globalnom koordinatnom početku: recimo baš tu tačku sa poznatim koordinatama dovedeš na koordinatni početak (pri tome mislim na pomeranje u XY ravni - za Z bi bilo dobro da ostane isto). Sada možeš da linkuješ dwg i da radiš "preko" njega, a za tačku sa poznatim koordinatama proglasiš koordinate (Specify Coordinates at Point) koje su bile u originalnom dwg.
Sve će raditi bez deformacija na ekranu
Go to the top of the page

+Quote Post
Darkos
poruka Apr 9 2016, 16:29
Poruka #242

Datum reg.: 19-April 10
Član broj: 35,489

Peđa, hvala na odgovoru.

Nemam u svim crtežima koje dobijam koordinate (različiti projektanti); ali su svi postavljeni tako da im je 0,0,0 na istom mestu (kad uradim copy/pasteorigin u cadu, svi crteži se lepo uklapaju). Hoću da kažem da mogu ja po potrebi da docrtam neku tačku koja mi odgovara, a koja bi na svim crtežima bila na istom mestu. Ovo opet podrazumeva da sve crteže koje dobijam od projektanta moram ja da "editujem", tj da ima docrtavam tu određenu tačku...

Sad imam još jedno pitanje. U Revitu postoji opcija Spot Coordinates, koja očitava koordinate tačke. Da li mogu da podesim da mi tag ne ispisuje koordinate, već redni broj; a da potom revit automatski očita i u nekom drugom sheetu/pogledu napravi tabelu u kojoj će u 4 kolone biti: ime taga (koje bi se možda automatski dodeljivalo 1, 2, 3,....); N koordinata, E koordinata, Elevation?

Konkretno, u pitanju je projekat koji obuhvata put (ulicu), koji na ~2km treba da ima oko 3,000 ovakvih tagova. Ideja je da se tagovi budu numerisani, a da revit sam, u odvojenom sheetu, prikaže njeihov položaj... nikada ovo nisam radio, a automatizacija bi mi znatno olakšala posao. Da ne spominjem to da pri pomeranju bilo koje od tačaka (spot coordinates), bi se tabela aurirala automatski; a ne ručnu (ako bih ručno pravio tabelu sa ovoliko unosa)...
Dobrodošao je i neki link, da me malo uvede u materiju, ne morate da se mučite da kucate sve ako je komplikovano smile.gif

+Quote Post
Pedja.Ch
poruka Apr 9 2016, 21:44
Poruka #243

CITAT (Darkos @ Apr 9 2016, 17:29) *
Peđa, hvala na odgovoru.

Nemam u svim crtežima koje dobijam koordinate (različiti projektanti); ali su svi postavljeni tako da im je 0,0,0 na istom mestu (kad uradim copy/pasteorigin u cadu, svi crteži se lepo uklapaju). Hoću da kažem da mogu ja po potrebi da docrtam neku tačku koja mi odgovara, a koja bi na svim crtežima bila na istom mestu. Ovo opet podrazumeva da sve crteže koje dobijam od projektanta moram ja da "editujem", tj da ima docrtavam tu određenu tačku...

Poenta je u tome da dobiješ acad crtež koji nema ni jedan entitet van polja od (koliko se sećam) 3,6 km. Pri tome je nebitno koje su koordinate (tj. udaljenosti od koordinatnog početka), ali je bitno da znaš koordinate bar jedne tačke. Kada takav dwg linkuješ ili uvezeš u Revit (na mesto u XY ravni koje ti odgovara) prosto za tačku kojoj znaš koordinate proglasiš da ima te koordinate i sada ti je sve geolocirano (a i "blizu" je u Revitu).

CITAT
Sad imam još jedno pitanje. U Revitu postoji opcija Spot Coordinates, koja očitava koordinate tačke. Da li mogu da podesim da mi tag ne ispisuje koordinate, već redni broj; a da potom revit automatski očita i u nekom drugom sheetu/pogledu napravi tabelu u kojoj će u 4 kolone biti: ime taga (koje bi se možda automatski dodeljivalo 1, 2, 3,....); N koordinata, E koordinata, Elevation?

Konkretno, u pitanju je projekat koji obuhvata put (ulicu), koji na ~2km treba da ima oko 3,000 ovakvih tagova. Ideja je da se tagovi budu numerisani, a da revit sam, u odvojenom sheetu, prikaže njeihov položaj... nikada ovo nisam radio, a automatizacija bi mi znatno olakšala posao. Da ne spominjem to da pri pomeranju bilo koje od tačaka (spot coordinates), bi se tabela aurirala automatski; a ne ručnu (ako bih ručno pravio tabelu sa ovoliko unosa)...
Dobrodošao je i neki link, da me malo uvede u materiju, ne morate da se mučite da kucate sve ako je komplikovano smile.gif

Mislim da u Revitu ovo nije moguće, bar ne bez nekog dodatka za Revit. Spot Coordinates ne možeš staviti u tablice (Schedules/Quantities), a niti im se može dodeliti broj.
Nisam nikada video nešto, neki help ili tutorijal, koji bi pokazivao nešto slično.
Za takve radnje služi Civil 3D

+Quote Post
Darkos
poruka Apr 10 2016, 22:49
Poruka #244

Hvala, Peđa! Nisam znao za ovo sa CADom i 3,6km - tačno to bi moglo da pravi probleme. Probaću prvom sledećom prilikom.

Što se tiče Spot Cooridnates, ako budemo radili taj posao, definitivno ću morati da tražim neki addin...
Hvala još jednom na svim savetima! smile.gif

+Quote Post
Pedja.Ch
poruka Apr 11 2016, 22:47
Poruka #245

CITAT (Darkos @ Apr 10 2016, 23:49) *
Hvala, Peđa! Nisam znao za ovo sa CADom i 3,6km - tačno to bi moglo da pravi probleme. Probaću prvom sledećom prilikom.

Što se tiče Spot Cooridnates, ako budemo radili taj posao, definitivno ću morati da tražim neki addin...
Hvala još jednom na svim savetima! smile.gif

Samo napred dok ima posla!

+Quote Post
Darkos
poruka Oct 3 2016, 18:06
Poruka #246

Opet ja sa pitanjima. Imamo poveliki MEP model, ~900Mb i još nije gotov. Projekat se radi za nemačko tržište, i sve instalacije se povezuju od početka do kraja (ne samo da "izgleda" lepo, nego se rade i proračuni kroz eksterne programe kojima je revit model ulaz). Tako da povezujemo i električna kola, i ViK, i HVAC itd. Problem je što će fajl do kraja rada da prebaci 1,5Gb po nekoj mojoj proceni. Već sada je rad prilično usporen. Lomimo se između toga da guramo ovako kako jeste (sve instalacije u jednom modelu); i da ga podelimo na nekoliko struka (elektro, mašinstvo, ViK, Sprinkler itd). Problem je u tome što je naša obaveza i clash-free model, tj mi radimo sinhronizaciju svih instalacija.

E sad, dok je sve u jednom modelu, workflow je prilično usporen. Ako razdvojimo u više modela, ima da 2x više radimo sinhronizaciju instalacija. Da li postoji neko kompromisno rešenje? Koja je praksa u drugim firmama? Sve se nadam da postoji neko rešenje koje ne znam, a koje bi nam dalo najbolje iz oba sveta smile.gif

+Quote Post
baobab
poruka Oct 25 2016, 12:19
Poruka #247

Datum reg.: 23-July 07
Član broj: 12,616

Drugari i komradi,

Imam jedno zanimljivo pitanje,barem meni zanimljivo.Trenutno ne nalazim resenje.

Radi se o ogradama.Da li postoi mogucnost da se napravi BoQ ili predmer samo za ograde,ali ne onako kako Revit nudi ,vec detaljnije.Naime,meni ne polazi za rukom,ali imam zahtev od klijenta da mu iskalkulisem vezano za ograde broj i duzinu balistera/postova raznih tipova sadrzanih u ogradi + broj panela staklenih u okviru ograde + broj srafova na vezama stakla i balustera + broj podloski za kacenje na podnu oblogu itd. Takve stvari.Ali nesto citam i sumnjam da je to nesto sto revit izbacuje,a na forumima i netu ne nadjo pozitivan odgovor.Mozda je moguce???Ili da batalim?

Pozdrav,
Baobab

+Quote Post
baobab
poruka Oct 25 2016, 12:53
Poruka #248

Datum reg.: 23-July 07
Član broj: 12,616

Evo je ohrada,naizgled nista komplikovano....i nije sama ograda,ali taj predmer...ne znam pojma kako

https://we.tl/Lynb2ziwol

+Quote Post

13 - broj stranica V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 26. August 2019 - 08:31

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.