Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

28 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic

Kako da ... u ArchiCADu?, Pitajte ovde da ne zagadjujemo druge teme

V
djcorto
poruka Apr 21 2009, 05:07
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 13-June 06
Član broj: 5,032

CITAT (Kreten2 @ Apr 20 2009, 21:15) *
djcorto sta ti ovo znaci. Ne kapiram :-(

Kako ne kapiraš?

Kad snimiš View, da bi ga posle postavio na Layout, šta sve View pamti?

Hm?
Go to the top of the page

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 21 2009, 05:09
Poruka #42

CITAT (okmijun @ Apr 20 2009, 11:42) *
Da, ali kako da dobijem srafuru AB tu? Samo pomocu filla ili to moze biti deo nekog konstr. elementa, ali KAKO?
Ako je greda, onda mi je zid recimo 240cm+20cm za gredu, tako?
Kako ti to radis?

Sad te ne kapiram ...

Zašto bi hteo da vidiš AB šrafuru grede u osnovi? Ako ti je FPCP tu, onda se vidi.

Ili mi nešto drugo tu nije jasno?

Ajd baci neku skicu, kako da pričamo ako ne crtamo? wink.gif

+Quote Post
okmijun
poruka Apr 21 2009, 06:45
Poruka #43

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

CITAT (djcorto @ Apr 21 2009, 06:09) *
Sad te ne kapiram ...

Zašto bi hteo da vidiš AB šrafuru grede u osnovi? Ako ti je FPCP tu, onda se vidi.

Ili mi nešto drugo tu nije jasno?

Ajd baci neku skicu, kako da pričamo ako ne crtamo? wink.gif

Recimo ovo markirano, ako je deo zida ili ploce, nema sanse da dobije srtafuru a da to nije FILL, slazes se? ili mozda gresim?
Ako mora greda onda mora i ispod greda recimo kod ploce, temelja itd....
Kako ti ovo radis?
Isto bi vazilo i za stub u masivnom sistemu gradnje, jel ga radis kao stub ili kao sastav dva zida sa srafurom preko?

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 21 2009, 08:53
Poruka #44

Datum reg.: 28-November 07
Član broj: 17,375

CITAT (djcorto @ Apr 21 2009, 06:07) *
Kako ne kapiraš?

Kad snimiš View, da bi ga posle postavio na Layout, šta sve View pamti?

Hm?

ufffff....daleko sam ja jos od printanja u AC-u mad.gif

Molim te za savjet...vezano za vađenje količina zidova,ploča, stubova...dal to radiš preko onih schedula ili uzem onaj alat "object info box" (mislim da si mi ga bio spomenuo u nekom postu prije)
Ako se radi preko schedula onda mislim da je najvaznije definirat materijale i njihove cut fillove...ili...?
Hvala

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 21 2009, 14:47
Poruka #45

CITAT (okmijun @ Apr 21 2009, 09:45) *
Recimo ovo markirano, ako je deo zida ili ploce, nema sanse da dobije srtafuru a da to nije FILL, slazes se? ili mozda gresim?
Ako mora greda onda mora i ispod greda recimo kod ploce, temelja itd....
Kako ti ovo radis?
Isto bi vazilo i za stub u masivnom sistemu gradnje, jel ga radis kao stub ili kao sastav dva zida sa srafurom preko?

Aaaaa, više slojeva u ploči ili zidu ...

Definišeš Composite - složiš materijale od kojih je ploča ili zid. Ako ti treba više materijala u istom elementu, sa različitom površinskom obradom, koristiš Custom profile.

Jeste, svaki materijal u Composite strudture je Fill. Ako nemaš fill koji ti treba za određeni materijal, napraviš ga ...

... a termoizolacija se uvek najbolje radila GDL objektom koji se rasteže kako ti treba. Da, da, a šta ćemo sa predračunom? wink.gif

Mada, i dalje mi se čini da ne kapiram sasvim ...

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 21 2009, 16:44
Poruka #46

CITAT (Kreten2 @ Apr 21 2009, 11:53) *
ufffff....daleko sam ja jos od printanja u AC-u mad.gif

A što? To je najlepše ... samo Publish i gotovo. Naravno, POŠTO podesiš šta treba ...

CITAT (Kreten2 @ Apr 21 2009, 11:53) *
Molim te za savjet...vezano za vađenje količina zidova,ploča, stubova...dal to radiš preko onih schedula ili uzem onaj alat "object info box" (mislim da si mi ga bio spomenuo u nekom postu prije)
Ako se radi preko schedula onda mislim da je najvaznije definirat materijale i njihove cut fillove...ili...?

Uffff ... jesi li nabavio knjigu? I šta ti TAČNO treba? Ako krenemo da pričamo uopšteno, kraja nema.

U principu, Schedules. Definiši materijale, po jedan Cut fill za svaki. A za materijale koje vidiš u osnovi Drafting ili Cover fill (za ploče, krovove i mreže). "Stari" način - list - (jeste, ima dva sistema za predračun, kao da bilo koji od njih nije dovoljan!) je moćniji ali teži za podešavanje jer ima više faktora, od kojih je glavni Property object.

+Quote Post
Lucas
poruka Apr 22 2009, 10:58
Poruka #47

Datum reg.: 2-February 05
Član broj: 195

archicad HOTLINKED MODULES glavobolja! - ne radi move?

jel moze neko pametan da mi kaze kako da koristim osnovne move/mirror/rotate komande na hotlinked modulu. u helpu pise lepo - uzmite i koristite ih mada meni ne rade nikako? element je lockovan, a probah da ga stavim u vise layera i nista se ne menja.... dakle gde ga stavim na pocetku tu se zakuca do kraja!!!

hm.... neko pametan?

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 22 2009, 14:15
Poruka #48

CITAT (djcorto @ Apr 21 2009, 15:47) *
... a termoizolacija se uvek najbolje radila GDL objektom koji se rasteže kako ti treba.

Jel ovo govoriš mozda o mogućnosti definiranja nekog sloja kao termoizlacije koja ce u osnovi/presjeku odmah bit prikazana i prilagođena debljini sloja zida?
Jel to zbilja moguće da se napravi, ili pričate o necim sasvim drugom...

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 22 2009, 16:35
Poruka #49

CITAT (Lucas @ Apr 22 2009, 13:58) *
archicad HOTLINKED MODULES glavobolja! - ne radi move?

jel moze neko pametan da mi kaze kako da koristim osnovne move/mirror/rotate komande na hotlinked modulu. u helpu pise lepo - uzmite i koristite ih mada meni ne rade nikako? element je lockovan, a probah da ga stavim u vise layera i nista se ne menja.... dakle gde ga stavim na pocetku tu se zakuca do kraja!!!

hm.... neko pametan?

Kao što rekosmo: Grouping On

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 22 2009, 16:43
Poruka #50

CITAT (Kreten2 @ Apr 22 2009, 17:15) *
Jel ovo govoriš mozda o mogućnosti definiranja nekog sloja kao termoizlacije koja ce u osnovi/presjeku odmah bit prikazana i prilagođena debljini sloja zida?
Jel to zbilja moguće da se napravi, ili pričate o necim sasvim drugom...

Ne odmah. Imaš objekat u biblioteci, kome razvučeš nodove gde hoćeš. Ako pričamo o predmeru, onda može da mu se dodeli Property Object ...

+Quote Post
okmijun
poruka Apr 22 2009, 18:58
Poruka #51

CITAT (djcorto @ Apr 22 2009, 17:43) *
Ne odmah. Imaš objekat u biblioteci, kome razvučeš nodove gde hoćeš. Ako pričamo o predmeru, onda može da mu se dodeli Property Object ...

Koji je to objekat?

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 23 2009, 03:22
Poruka #52

CITAT (okmijun @ Apr 22 2009, 21:58) *
Koji je to objekat?

InsulFib12 i InsulFibCut12 u Basic library/1.7 2D Elements 12/ Graphic symbols/Signs 12

+Quote Post
okmijun
poruka Apr 23 2009, 10:17
Poruka #53

CITAT (djcorto @ Apr 23 2009, 04:22) *
InsulFib12 i InsulFibCut12 u Basic library/1.7 2D Elements 12/ Graphic symbols/Signs 12

A sta radis sa prozorima i vratima? Kako mu zadajes 3D, ovo je samo 2D objekat kolko razumem?

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 23 2009, 18:56
Poruka #54

CITAT (okmijun @ Apr 23 2009, 13:17) *
A sta radis sa prozorima i vratima? Kako mu zadajes 3D, ovo je samo 2D objekat kolko razumem?

Nema 3D, ovo je samo 2D. U principu, namenjeno je detaljima. Iskreno, i nema smisla ovako detaljno prikazivati izolaciju u nekoj razmeri vecoj od razmere za detalje.

Simbol je malo nezgodan za srafuru ... mada, moze da se lako napravi za razne razmere, i onda doda Compositu.

+Quote Post
Garac
poruka Apr 26 2009, 12:26
Poruka #55

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 16-August 05
Član broj: 1,452

Kako dobiti 3D crep u Archicadu, a da nije deo standardnog roof accessories alata??..
Nisam uspeo da nadjem "Tondach" add-on za archicad, sa gotovim modelima crepa?.. mozda ima neko?.. [video sam ga na sajmu pre par dana, na Tondach standu se bas na monitoru vrteo ovaj add-on za Archicad.]

Postoji Bramac i Mediteran add-on ali on samo lepi texture po krovu, bez 3D modela crepova.

http://www.eptar.hu/eptar_letoltes_addon.php#bramac

[nista nije crackovano, sve je free, al na madjarskom sad.gif ]

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 26 2009, 14:19
Poruka #56

Ovo izgleda strava, samo da nije na mađarskom ! ._8

+Quote Post
Garac
poruka Apr 26 2009, 21:04
Poruka #57

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 16-August 05
Član broj: 1,452

da, izgleda bas dobro ... al ovaj jezik..uf..
Super je stvar sto poredja slemenjace/ceramide po krovu.. medjutim nisam uspeo da mi crep bude bas onako 3D, vec samo textura....
Tondach je zakljucan na sajtu... trazio sam ga na drugim stranama ali nema...
Ne znam jesi cackao nesto?.. ako ima nekih dodatnih fora javi..

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 27 2009, 05:17
Poruka #58

CITAT (Garac @ Apr 26 2009, 15:26) *
Kako dobiti 3D crep u Archicadu, a da nije deo standardnog roof accessories alata??..
Nisam uspeo da nadjem "Tondach" add-on za archicad, sa gotovim modelima crepa?.. mozda ima neko?.. [video sam ga na sajmu pre par dana, na Tondach standu se bas na monitoru vrteo ovaj add-on za Archicad.]

Postoji Bramac i Mediteran add-on ali on samo lepi texture po krovu, bez 3D modela crepova.

http://www.eptar.hu/eptar_letoltes_addon.php#bramac

[nista nije crackovano, sve je free, al na madjarskom sad.gif ]

E pa ... zato je dzabe wink.gif

Ako si video na sajmu, najbolje ti je da kontaktiras distributera, ovde poznatog kao hajzla.

+Quote Post
Gordan
poruka Apr 28 2009, 15:08
Poruka #59

Datum reg.: 20-June 07
Član broj: 11,644

1. Da li zidove crtati do ploče ili na spratnu visinu; npr. ploča 14cm, spratna visina 300 cm; da li crtati zidove 300 ili 286 cm?

2. Zašto se rogovi u presjeku ne vide kako treba?

3. Ako je prizemna kuća da li krov crtati na tekućem spratu ili sprat više? Isto pitanje i sa olucima?

http://depositfiles.com/files/brbwvs06g

P.s. Fajl je u prilogu!

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 29 2009, 05:19
Poruka #60

CITAT (Gordan @ Apr 28 2009, 18:08) *
1. Da li zidove crtati do ploče ili na spratnu visinu; npr. ploča 14cm, spratna visina 300 cm; da li crtati zidove 300 ili 286 cm?

2. Zašto se rogovi u presjeku ne vide kako treba?

3. Ako je prizemna kuća da li krov crtati na tekućem spratu ili sprat više? Isto pitanje i sa olucima?

http://depositfiles.com/files/brbwvs06g

P.s. Fajl je u prilogu!

1. zavisi kako modeluješ. Ako koristiš grede za serklaže, i kompozite za zidove, da bi se video malter, onda je najbolje da ti zidovi idu punu spratnu visinu jer će grede svakako da ih secnu gde treba. Ako nemaš grede nego ti je i serklaž ploča, onda do serklaža. Odluka je tvoja ... ovo nema mnogo ili nimalo uticaja na osnovu, ali ima jako mnogo na presek.

2. E, sad ... zašto je pile prešlo ulicu? Zaista čudno, trebalo bi da se vide. Da li si probao da odmakneš rogove od ravni krova, jer svakako imaš letvice?

3. Krov i sve što ima veze sa krovom raditi na svom spratu, dakle sprat više. Princip je jednostavan - svaka osnova, svoj sprat. Dakle, kako postoji osnova krova, to je poseban sprat. Oluci idu na tu osnovu. Onda mogu da ti se vide osnovu ispod isprekidano. Olučne cevi, naravno, idu na prizemlje.

UBR, podigni FPCP na osnovi krova da ti se lepo vidi krov u izgledu odozgo, a ne presečen.

+Quote Post

28 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 26. August 2019 - 08:04

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.