Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

28 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Kako da ... u ArchiCADu?, Pitajte ovde da ne zagadjujemo druge teme

V
Kreten2
poruka Apr 16 2009, 23:45
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 28-November 07
Član broj: 17,375

CITAT (djcorto @ Apr 16 2009, 05:29) *
A kako si radio temelje, mislim kojim alatom? Zid, ploca?

Probaj da napravis Custom profile pa da to radis zidom, a vertikalni serklazi su naravno stubovi. Da bi ti se videli i u osnovi ispod, treba da budu na tom spratu, a da idu do gore, dakle da budu visi nego sprat, pa All relevant stories.

Temelje i nadtemelje sam radio s alatom zid.
Probo sam svasta napravit da mi se serklaži prizemlja vide u tlocrtu temelja ali bez uspijeha :-(
Evo u attachu stavljam AC file, di sam crto temelje,nadtemelje, iznad serklaže i zidove....samo fale ti vražji serklazi u tlocrtu temelja...
djcorto jel imas kakvu ideju?

http://rapidshare.com/files/222223999/serk...eljima.pln.html

Go to the top of the page

+Quote Post
okmijun
poruka Apr 17 2009, 08:28
Poruka #22

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

CITAT (Kreten2 @ Apr 17 2009, 00:45) *
Temelje i nadtemelje sam radio s alatom zid.
Probo sam svasta napravit da mi se serklaži prizemlja vide u tlocrtu temelja ali bez uspijeha :-(
Evo u attachu stavljam AC file, di sam crto temelje,nadtemelje, iznad serklaže i zidove....samo fale ti vražji serklazi u tlocrtu temelja...
djcorto jel imas kakvu ideju?

http://rapidshare.com/files/222223999/serk...eljima.pln.html

Jel ti nije problem da stavis najobicniji FILL jeste da nije po BIMu 101% al Boze moj sta da se radi.

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 17 2009, 10:23
Poruka #23

Nije, al j*b*m mu sunce kad su vec BIM onda nek bude 3D dokraja!

Druga stvar koja mi isto stvara problem kod temelja...npr. ako imas temelje na dvije etaže...one koje se nalaze na etaži iznad trbali bi prikazat crtkanom linijom posto se nalaze iznad trenutne etaže, a zatim kad se popepenjemo na njihovu etazu trebali bi bit prikazani punom linijom. Ovo je problem mamicu mu, pogotovo ako temelje crtam alatom zid posto se zid ne moze prikazat crtakano na etazi ispod...
Jel ima ko ideju?

p.s. moza bi se moglo s pločom (posto dozvoljava prikaz crtkanom linijom ukoliko se nalazi iznad trenutne etaze), ali modelirat trakaste temelje s alaom ploča je malo idiotski i mislim da nebi imalo smisla...

+Quote Post
sky
poruka Apr 17 2009, 11:38
Poruka #24

Datum reg.: 31-October 07
Član broj: 16,548

Mozda je alatka greda resenje...
mozes custom profile da dodelis kao i zidu
a moze da se vidi i "crtkasto" smile.gif

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 17 2009, 14:19
Poruka #25

hmmmmmmmm.... ;-)

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 17 2009, 17:42
Poruka #26

Pokušo i s gredom al nema sanse! :-(
Ako ko zna, a sigurno mora znat jer nevidim drugog nacina kako su do sad radili projekte, molim da mi pomogne.

I onda ona najgora solucija...uzeo alat slab napravio od njega trakasti temelj dao opciju "prikazi ga na trenutnom spratu i spratu ispod". Radi fenomenalno :-)
Al jedna stvar me sad muci kod ploča. Di se kontrolira na koji nacin (znaci crtkana linija u mome slucaju) ce se ploča pokazati na svim ostalim spratovima?

Drugo pitanje je isto vezano za ploču. Pogledajte fajl!
Napravio sam jednu jednostavnu balkomsku ploču. Na "home" etazi je prikazana punom linijom. Na etazi ispod je prikazana crtkano (sto je u redu, pošto smo crtkano uvijek prikazivali sve sto se nalazi iznad 100cm trenutne etaze). E sad, problem slijedi...na koji nacin ploču prikazati punom linijom na etazi iznad njene?
Pitam ovo jer kad izaberem opciju za ploču, show on current and one story up and down...ne postoji mogucnost kontroliranja na koji ce se nacin ploca pokazivati. Ona je automatski iscrtkana!
http://rapidshare.com/files/222494185/temelji.pln.html

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 18 2009, 09:29
Poruka #27

Bome, izabro ja dobar username tongue.gif

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 19 2009, 05:35
Poruka #28

Datum reg.: 13-June 06
Član broj: 5,032

CITAT (Kreten2 @ Apr 18 2009, 12:29) *
Bome, izabro ja dobar username tongue.gif

Što volEm kad čovek sam odgovori na svoje pitanje ;D

A šta će gde da ti se kako vidi od ploča (krovova, mreži ...) je ovde:

Floor plan and section/Show on stories/Custom
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  IspodIznad.jpg ( 28.46K ) Broj download-a: 30

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 19 2009, 05:37
Poruka #29

CITAT (Kreten2 @ Apr 17 2009, 02:45) *

Aman, neka ti taj stub krene od temelja pa se završi na ploči sprata. I onda će da se vidi i u osnovi temelja i u osnovi prizemlja.

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 19 2009, 05:41
Poruka #30

CITAT (Kreten2 @ Apr 17 2009, 13:23) *
Nije, al j*b*m mu sunce kad su vec BIM onda nek bude 3D dokraja!

Eeeeee ...

Ako ćemo da cepidlačimo, onda je VB (Virtual Building), a ne BIM. To što VBu ima skoro 30 godina a ne zna se mnogo, a što BIMu nema ni deset a zna se, je dokaz da je američki marketing bolji od mađarskog.

Da, kažu da mađarski marketing postoji.

Ista stvar, drugo pakovanje ...

A za softver u principu kažu ljudi da se pravi ono što 80% korisnika traži, pa su i rešenja i primenjeni alati 80% koncepta wink.gif Važi za svaki.

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 19 2009, 05:43
Poruka #31

CITAT (okmijun @ Apr 17 2009, 11:28) *
Jel ti nije problem da stavis najobicniji FILL jeste da nije po BIMu 101% al Boze moj sta da se radi.

Nemojte, kolega, molim vas ... pa zar ćemo da pribegavamo tim crtačkim metodama, ccccc ...

Izgleda ti da je lakše, a onda radiš nešto na osnovi, pomeriš ovo i ono, nosiš na saglasnost, gledaš svoje lepe odštampane crteže, i onda vidiš ... ajoj!

+Quote Post
okmijun
poruka Apr 19 2009, 07:09
Poruka #32

CITAT (djcorto @ Apr 19 2009, 06:43) *
Nemojte, kolega, molim vas ... pa zar ćemo da pribegavamo tim crtačkim metodama, ccccc ...

Izgleda ti da je lakše, a onda radiš nešto na osnovi, pomeriš ovo i ono, nosiš na saglasnost, gledaš svoje lepe odštampane crteže, i onda vidiš ... ajoj!

Hristos Vaskrse....
....
.....Sta radis u slucaju kad imas onu gredu/ serklaz po gornjoj ivici zida na spoju sa plocom?
Mislim to mu dodje i deo zida i deo ploca, kako se uzme, zar ne? Ili gresim?

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 19 2009, 10:25
Poruka #33

CITAT (djcorto @ Apr 19 2009, 06:37) *
Aman, neka ti taj stub krene od temelja pa se završi na ploči sprata. I onda će da se vidi i u osnovi temelja i u osnovi prizemlja.

Molim te ako nije problem prikači fajl jer kod mene ovo neće i neće, mamicu mu :-(

Evo kako su mi konstruktivini elementi posloženi...

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 19 2009, 10:31
Poruka #34

CITAT (djcorto @ Apr 19 2009, 06:43) *

E to to!
Pametan covjek!

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 20 2009, 05:39
Poruka #35

CITAT (Kreten2 @ Apr 19 2009, 13:25) *
Molim te ako nije problem prikači fajl jer kod mene ovo neće i neće, mamicu mu :-(

Evo kako su mi konstruktivini elementi posloženi...

Aha ...

Šinko, ne pučaj dok im ne vidiš beonjače!

DakleM, ovako ... imaš dva, a možda i tri problema tj moguća razloga:

1. Temelji ti lebde na spratu na kome su. Ako ti je kota fundiranja -1.5m od prizemlja, onda i nivo tog sprata treba da bude ili na najnižoj koti temelja ili na vrhu temeljne trake - u zavisnosti od toga da li temelj radiš zidom ili pločom.

2. Gde ti je nivo sečenja (Floor Plan Cut Plane, iliti FPCP - podešava se u View Settings)? Podrazumeva se 1.1m iznad nivoa sprata (storey level) tako da je u tvom slučaju horizontalni presek koji je osnova ispod temeljne trake pa nije ni čudo da imaš probleme sa prikazom.

3. Po tvojoj skici, stub ti počinje od nivoa prizemlja tako da i ne može da se vidi u osnovi temelja. Počni ga od gornje ravni temelja i biće sve OK, POD USLOVOM da ti je FPCP na pravom mestu. Da, i FPCP je jedna od stvari koje View pamti.

Vidi priloženo ...

Jel' sad radi?
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  Temelji.pdf ( 62.32K ) Broj download-a: 39

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 20 2009, 05:43
Poruka #36

CITAT (okmijun @ Apr 19 2009, 10:09) *
Hristos Vaskrse....
....
.....Sta radis u slucaju kad imas onu gredu/ serklaz po gornjoj ivici zida na spoju sa plocom?
Mislim to mu dodje i deo zida i deo ploca, kako se uzme, zar ne? Ili gresim?

Vaistinu ...

Može da bude i deo zida, i deo ploče, i greda. Kako napraviš ...

+Quote Post
okmijun
poruka Apr 20 2009, 08:42
Poruka #37

CITAT (djcorto @ Apr 20 2009, 06:43) *
Vaistinu ...

Može da bude i deo zida, i deo ploče, i greda. Kako napraviš ...

Da, ali kako da dobijem srafuru AB tu? Samo pomocu filla ili to moze biti deo nekog konstr. elementa, ali KAKO?
Ako je greda, onda mi je zid recimo 240cm+20cm za gredu, tako?
Kako ti to radis?

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 20 2009, 10:46
Poruka #38

CITAT (djcorto @ Apr 20 2009, 06:39) *
Aha ...

Šinko, ne pučaj dok im ne vidiš beonjače!

DakleM, ovako ... imaš dva, a možda i tri problema tj moguća razloga:

1. Temelji ti lebde na spratu na kome su. Ako ti je kota fundiranja -1.5m od prizemlja, onda i nivo tog sprata treba da bude ili na najnižoj koti temelja ili na vrhu temeljne trake - u zavisnosti od toga da li temelj radiš zidom ili pločom.

2. Gde ti je nivo sečenja (Floor Plan Cut Plane, iliti FPCP - podešava se u View Settings)? Podrazumeva se 1.1m iznad nivoa sprata (storey level) tako da je u tvom slučaju horizontalni presek koji je osnova ispod temeljne trake pa nije ni čudo da imaš probleme sa prikazom.

3. Po tvojoj skici, stub ti počinje od nivoa prizemlja tako da i ne može da se vidi u osnovi temelja. Počni ga od gornje ravni temelja i biće sve OK, POD USLOVOM da ti je FPCP na pravom mestu. Da, i FPCP je jedna od stvari koje View pamti.

Vidi priloženo ...

Jel' sad radi?

1. O.k.

2. podesio ga na 1,00m...

3. Stub sam modeliro i na nacin na koji bi se i sama zgrada radila. Ako ga pocmem tamo di ti govoriš, znaci da mi stub pocinje u ravnini nadtemelja, i da mi je FPCP podesen tako da sjece stub, pa zar nece onda i sjeć sam AB nadtemelj i prikazat trakastu cut srafuru nadtemelja?!
Kazes da si probo i da kod tebe to radi ( da se u tlocrtu temelja pojavljuje srafura stobova)?

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 20 2009, 17:34
Poruka #39

Uspio sam na sljedeću foru kao sto ste i rekli ..
Stub koji je u prizemlju (pocetak kote prizemlja +0,00) i čija se kota dna dize sa kote +0,00 (dno stuba) na neku visinu...pomakno sam mu (produzio) kotu dna na visinu podruma (nivo ispod prizemlja) di FPCP sječe stub u tlocrtu podruma i sad mi je cut fill vidljiv u podrumu :-)
Samo ostaje problem ako su meni temelji dubine preko 1,00m koji mi određuje FPCP, mislim sta onda pruduljivat stubove dok ne siječu FPCP?!?! Malo glupo zar ne*?? Pogotovo kad budem uzimo kolicine betona koje cinu stubovi!
Jel ima ko savjet

+Quote Post
Kreten2
poruka Apr 20 2009, 18:15
Poruka #40

CITAT (djcorto @ Apr 20 2009, 06:39) *
Da, i FPCP je jedna od stvari koje View pamti.

djcorto sta ti ovo znaci. Ne kapiram :-(

+Quote Post

28 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 26. August 2019 - 09:26

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.