Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic

Revit vs. ArchiCAD

V
Lucas
poruka Oct 18 2013, 15:16
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 2-February 05
Član broj: 195

citam malo ovu temu, i vidim da ima mnogo usijanih glava. pa bih vas zamolio da budete objektivni.
Go to the top of the page

+Quote Post
okmijun
poruka Oct 18 2013, 16:15
Poruka #42

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

Najznacajnija razlika je, koliko sam ja primetio, kada na trulom zapadu, daju oglase za posao, i trazi se neki BIM alat, to je u 9 od 10 slucajeva REVIT. A onaj 1 zajednicki dele Vectorvorks, ADT i ArchiCAD.
Ostale razlike msm da nisu ni bitne.
Ova je samo dovoljna.

+Quote Post
Lucas
poruka Oct 18 2013, 16:19
Poruka #43

okmijun, meni ta razlika ne znaci nista.

moje trziste je srbija, a na svetskom trzistu bi me samo zanimali klijenti, ne i poslodavci.

ako sam nesto propustio, objasni smile.gif

+Quote Post
okmijun
poruka Oct 18 2013, 16:57
Poruka #44

Pa mozda ti je SAD trziste Srbija, a za par godina?
A cekaj, ko su klijenti, ko poslodavci? Nisam ukapirao?
Pa zar nisu svi klijenti? Ne kapiram?

+Quote Post
Lucas
poruka Oct 18 2013, 17:02
Poruka #45

zeleo sam da kazem : ne bih trazio posao u svetu kao fizicko nego kao pravno lice. imao sam utisak da se tvoj komentar gore odnosio na fizicka lica?

+Quote Post
okmijun
poruka Oct 18 2013, 17:16
Poruka #46

Pa isto ti je to, skoro, kako ces traziti.
npr:
Ima mnogo objekata koji se grade, a cije projektanti traze da saradnici budu na Revitu, a ne na necem drugom.
...
Ti, kao konacni projektant, odavde, tamo na zapadu, tesko da mozes da budes, nesto vise od podizvodjaca i sl, u projektovanju.
Cisto, ako vec biras, mozda je bolje izabrati Revit, samo zbog toga.
...
Iako licno, mi je potpuno svejedno, AC nesto malo i znam i fakultetskih dana, Revit ne znam ni da beknem, cak i UI ACa mi vise odgovara, Revit mi izgleda kao nesto iz DOSa.

+Quote Post
Rapidograf
poruka Oct 18 2013, 20:09
Poruka #47

Datum reg.: 19-December 10
Član broj: 39,544

CITAT (Lucas @ Oct 18 2013, 17:19) *
moje trziste je srbija, a na svetskom trzistu bi me samo zanimali klijenti, ne i poslodavci.

Strani klijenti ima da se pokidaju da te nadju im nesto projektujes. Samo cekaju na nekog domaceg/balkanskog arhitektu da ga gadjaju novcem, onih njihovi arhitekata ima kao blata, njih su se zasitili.

+Quote Post
okmijun
poruka Oct 18 2013, 20:12
Poruka #48

CITAT (Rapidograf @ Oct 18 2013, 21:09) *
Strani klijenti ima da se pokidaju da te nadju im nesto projektujes. Samo cekaju na nekog domaceg/balkanskog arhitektu da ga gadjaju novcem, onih njihovi arhitekata ima kao blata, njih su se zasitili.

Ogoljena istina, al treba biti realni optimista, ja verujem u cuda /ne CUDA, vec chuda, xexexe/
Stvarno, nema ironije, al realno, situacija je opsti stiskavac svuda.

+Quote Post
Ganga
poruka Oct 18 2013, 22:45
Poruka #49

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,202

Ovih dana imam istu dilemu archicad/revit. Kada bih imao koji mesec praznog hoda - krenuo bih revit bez dileme. Razlog:
CITAT
kada na trulom zapadu, daju oglase za posao, i trazi se neki BIM alat, to je u 9 od 10 slucajeva REVIT.
To je razlog ne zato sto bih zeleo da radim na trulom zapadu, vec sto ukoliko ikada budem imao saradnike koji koriste bim - oni ce u 90% koristiti Revit a moj eventualni .pln mogu da bace. Ukoliko ti imas nameru da radis svoje, manje, gotove projekte arhitekture, odstampas pdf, pecatiras i posaljes dalje ostani u archicadu jer ti je prijatnije i poznatije okruzenje.

Elem, tvoje pitanje se sigurno odnosilo na to koji je program bolje, lakse, intuitivnije koristiti i iz svega sto sam i ja pronasao na tu temu - odgovor ne favorizuje ni jedan program toliko da nadjaca boldovan citat.

+Quote Post
djcorto
poruka Oct 20 2013, 04:43
Poruka #50

Datum reg.: 13-June 06
Član broj: 5,032

CITAT (Lucas @ Oct 18 2013, 19:16) *
citam malo ovu temu, i vidim da ima mnogo usijanih glava. pa bih vas zamolio da budete objektivni.

Kako to misliš objektivni? Mora da se dokaže da je moj tata jači od komšijinog strica ...

+Quote Post
djcorto
poruka Oct 20 2013, 04:47
Poruka #51

Dok je znanje pojedinog softvera glavni parametar, tu se ne radi o BIMu nego o inerciji pojedine firme. U principu bi trebalo da bude svejedno, u stvarnosti nije.

A ako ćemo već o tati i ujacima, firme koje koriste oba više vole ArchiCAD

Tačno je da se u većini oglasa na "zapadu" (ovo jako zavisi od toga gde se nalazite ...) traži Revit, a razlog je prost - Autodeskova marketing mašina je svojim korisnicima utuvila Revit=BIM.

http://www.shoegnome.com/2013/09/23/simple...hicad-vs-revit/

+Quote Post
okmijun
poruka Oct 20 2013, 10:57
Poruka #52

CITAT (djcorto @ Oct 20 2013, 05:47) *
Dok je znanje pojedinog softvera glavni parametar, tu se ne radi o BIMu nego o inerciji pojedine firme. U principu bi trebalo da bude svejedno, u stvarnosti nije.

A ako ćemo već o tati i ujacima, firme koje koriste oba više vole ArchiCAD

Tačno je da se u većini oglasa na "zapadu" (ovo jako zavisi od toga gde se nalazite ...) traži Revit, a razlog je prost - Autodeskova marketing mašina je svojim korisnicima utuvila Revit=BIM.

http://www.shoegnome.com/2013/09/23/simple...hicad-vs-revit/

Ja se recimo, slayem sa tobom, 250%, ali brate mili sta ja imam od toga, kada je tako/kako je?
Meni treba posao, naprimer, i sta onda?
Da se igram sa vetrenjacama?
Sve si u pravu, pre samo 8 godina, Revit je bio cista egyotika, sad je NoI, ne kako al jeste.
Ja licno vise volim AC, jer mi je cak i njegov UI, onakav kakav je, bliyi, a Revit mi je kao nesto MS-DOS.
A iya Autodeska stoji cela masinerija US, a iya Graphisofta, to jos malo preostale Habyburske carevine, budimo realni, to su krupne igre.

+Quote Post
t@urus
poruka Oct 20 2013, 13:52
Poruka #53

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

Ova priča se svodi na BIM vs BIM. I tako bi bilo da Revit nije preko noći postao više zatupljen, zbog bolje saradnje sa Autodesk programima i jer je sam Autodeskov proizvod, a znamo kakav im je marketing u odnosu na Graphisoft-ov.

Ovo što ste vi pričali o poslu na zapadu (mislim na Evropu) sam i ja čuo kao tačno. Ali ne znam koliko je provereno. Za fax sam skoro sve do sad radio u ArchiCAD-u i imam solidan nivo znanja u njemu. Sad se prosto razmišljam da li da usavršim to što znam ili da krenem Revit od nule. Koliko god bili različiti ima tu i sličnosti. Ali nisam pametan, pošto planiram da idem vani za godinu, dve...

Meni je ipak najsmešnije od svega bilo kada sam donosio projekte na predaju, kada profesorka kaže: "Ovo je crtano u Archi Cadu vidi se. Samo CAD, samo CAD, CAD!" Pritom sam siguran da žena ne zna da radi 3D u CADU, ali eto važno je koristiti elektronsku tablu za crtanje. Sledeći projekat naravno opet uradim u ArchiCadu, ali sve linije, kotne stilove i šrafure podesim kao da sam ih radio u CAD-u. I ona onda kaže: "To je to kolega, sada vam osnove više nisu neozbiljne!" Da ne pričam o tome da mi osnove uopšte nisu ni pogledane jer sam prvi put dobio goru ocenu sa mnogo boljim projektom. biggrin.gif

+Quote Post
cili
poruka Oct 20 2013, 16:16
Poruka #54

Datum reg.: 30-August 10
Član broj: 37,301

[quote name='t@urus' date='Oct 20 2013, 14:52' post='1223426']
Ova priča se svodi na BIM vs BIM. I tako bi bilo da Revit nije preko noći postao više zatupljen, zbog bolje saradnje sa Autodesk programima i jer je sam Autodeskov proizvod, a znamo kakav im je marketing u odnosu na Graphisoft-ov.

Dve male ispravke/dopune: 1. saradnja Revit-a sa AutoCAD-om je tek u poslednje vreme poboljšana. ArchiCAD u tom pogledu ima bolja rešenja (razlog: Revit je kupljen od firme koja se zvala Revit). 2. Jedno vreme su Revit davali besplatno uz AC i to je bio početak marketinške njihove kampanje. Njima i ne treba maketing, jer je njihova baza AC korisnika ogromna ...

Sa druge strane, AutoDesk-ov nastup je: Kod nas sve imate, za vas imamo posebne "bundle". To lepo zvuči ali kada se malo razgrne lako se utvrdi da ono što nude nije najbolje, nije prilagođeno nacionalnim standardima (ako ih ima a neophodni su), zahteva da pređete kompletno na AutoDesk-ove proizvode (jer ne "trpe" druge proizvode). Bundle sadrži i ono što ne znate čemu služi, a fali vam ono što je neophodno. Kompatiblini pakete (bar do sada) su morali da su horizontalno kompatibilni, npr. Revir 2013 radi samo sa Revit MEP 2013. I ne samo zbog toga upgrade je skuplji (do skoro 30%), a ako ga niste redovno radili, posle tri generacije treba ga kupiti od nule!

+Quote Post
let4mi
poruka Oct 20 2013, 22:38
Poruka #55

Datum reg.: 13-April 06
Član broj: 4,192

CITAT
npr. Revir 2013 radi samo sa Revit MEP 2013

Koliko je meni poznato - od 2013 - revit 2013 (ali samo revit 2013 u nazivu) ima objedinjene prethodno samostalne pakete - revit architecture, revit structure i revit MEP, tako da osim revit 2013 - ne treba ti nikakav drugi softver (revit MEP) jer je vec u njemu...

+Quote Post
cili
poruka Oct 21 2013, 07:25
Poruka #56

Datum reg.: 30-August 10
Član broj: 37,301

CITAT (let4mi @ Oct 20 2013, 23:38) *
Koliko je meni poznato - od 2013 - revit 2013 (ali samo revit 2013 u nazivu) ima objedinjene prethodno samostalne pakete - revit architecture, revit structure i revit MEP, tako da osim revit 2013 - ne treba ti nikakav drugi softver (revit MEP) jer je vec u njemu...

Nešto se ipak menja,...

+Quote Post
djcorto
poruka Oct 23 2013, 04:19
Poruka #57

CITAT (t@urus @ Oct 20 2013, 17:52) *

Ako se bolja saradnja postize istom nalepnicom na kutiji, onda da. Ovo sa saradnjom NIJE tacno, jer je ispod haube sve razlicito, ali ovo sa marketingom jeste tacno. Osim toga, svako u gradjevinskoj industriji ko je otkad je Autodesk kupio Revit kupio ili nadgradio AutoCAD je dobio licencu Revita. I kad je masama doslo do svesti da postoji Virtual Building koncept (poznatije kao BIM) setili su se da im tamo neke kutije skupljaju prasinu, i da vec imaju softver. Pametno i efektno.

CITAT
Ovo što ste vi pričali o poslu na zapadu (mislim na Evropu) sam i ja čuo kao tačno. Ali ne znam koliko je provereno. Za fax sam skoro sve do sad radio u ArchiCAD-u i imam solidan nivo znanja u njemu. Sad se prosto razmišljam da li da usavršim to što znam ili da krenem Revit od nule. Koliko god bili različiti ima tu i sličnosti. Ali nisam pametan, pošto planiram da idem vani za godinu, dve...

Evropa, a pogotovo Skandinavija, je MNOGO vise na ArchiCADu nego na Revitu. Svakako treba da poznajes oba, jer ti se inaci izbor znacajno smanjuje. No, kao sto rekoh ranije, NE TREBA se vezivati samo za softver, BIM proces podrazumeva mnogo toga osim softvera.

CITAT
Meni je ipak najsmešnije od svega bilo kada sam donosio projekte na predaju, kada profesorka kaže: "Ovo je crtano u Archi Cadu vidi se. Samo CAD, samo CAD, CAD!" Pritom sam siguran da žena ne zna da radi 3D u CADU, ali eto važno je koristiti elektronsku tablu za crtanje. Sledeći projekat naravno opet uradim u ArchiCadu, ali sve linije, kotne stilove i šrafure podesim kao da sam ih radio u CAD-u. I ona onda kaže: "To je to kolega, sada vam osnove više nisu neozbiljne!" Da ne pričam o tome da mi osnove uopšte nisu ni pogledane jer sam prvi put dobio goru ocenu sa mnogo boljim projektom. biggrin.gif

Ma da, arhitekti proizvode crteze ... sve dok takvo misljenje vlada, bice ovako kako je.

+Quote Post
okmijun
poruka Nov 13 2013, 19:37
Poruka #58

@DJCORTO

Koje tutorijale preporucujes za ucenje ArchiCADa? /Za 21 dan naravno.../
....

+Quote Post
Ganga
poruka Nov 13 2013, 22:25
Poruka #59

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,202

Ja dajem jedan bubreg za neki workflow. Pregledao sam dosta tutorijala, ali nije to to dok ne vidis kako stvari zaista funkcionisu izunutra. Kao sto nisam znao koliko ne znam AutoCAD dok nisam dosao medju 30 inzenjera. Medjutim, dok sacekam da dodjem medju 30 inzenjera koji rade u ArchiCADu, mnogo ce vode proteci...

+Quote Post
okmijun
poruka Nov 14 2013, 11:06
Poruka #60

Msm da nikad neces raditi sa 30 inzenjera koji znaju ArchiCAD, realno...sta znam, za vreme studija, ja sam ga pikao u slobodno vreme, itd...i vremenom sam shvatio da u praksi kod nas, nema svrhe lomiti mozak nad ArchiCADom, vec kako naci posao i naplatiti ga, crteze ionako niko i ne gleda...al sad opet razmisljam da mu se vratim, jer nesto znam, revit mi je antipatican totalno, subjektivno cisto.
Mada, cim dodje do malo slozenijih formi, situacija, sve pada u vodu, za nas koji ga ne znamo na master nivou.
A opet takvih objekata i nemas u praksi, imas ih samo ako radis neke vratolomije za strance, u praksi imas P+1=150m2.

+Quote Post

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 21:25

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.