Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Da li neko od vas koristi sketchup?, ili ga je koristio

V
Bukinjo
poruka Nov 18 2006, 00:58
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-May 06
Član broj: 4,720

Evo nevrovatno ali istinito, nakon premisljanja, slucajno sam startovao taj cuveni Sketchup i bogami prijatno se iznenadio. Naravno, nemam pojma o radu u drugim programima sa modelovanje, pa samim tim ne mogu da budem objektivan.

Moj zakljucak je da se vise manje skoro, kazem skoro sve moze napraviti. Verujem da ce program da se razvija sve vise zbog brzine i odredjenog kvaliteta koji vec sada primecuje veliki broj arhitekata. To sam zakljucio na osnovu raznih sajtova koji se bave tematikom sketchupa, pa tu vec postoje i mnogi pluginovi, pa kompatibilnost sa cad programima, max-om i sl. Vray pravi plugin za njega.

Ocigledno cu doci do jedne mere kada nece da mi bude ovako nesto dovoljno, ali za sada imam utisak da je kombinacija sketchup + max(za rendering i teksture) sasvim dobra.

Pa sam hteo da cujem misljenje kolega, jer su mi neki vec preporucili isti....

i naravno, da cujem vas, da li ga koristite ili ne, ako da, u kojoj meri i za sta ?
eto, valjda moze da se sprovede neka kvalitetna rasprava!

Pozdrav wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
InForma
poruka Nov 18 2006, 03:20
Poruka #2

Datum reg.: 7-May 06
Član broj: 4,511

Koristim ga u kombinaciji SketchUp+ArtLantis/Archicad. Izuzetno lak za korišćenje, a dovoljno moćan.
Pravi softver za 3D skiciranje!
Imam saradnika iz NS koji ga baš jako dobro koristi, u istoj kombinaciji, za arhitektonsko 3D skiciranje, vrlo ozbiljne idejne arhitektonske, urbanističke projekte i projekte enterijera.

par linkova

49$ biggrin.gif

kod nas wink.gif

za učenje cool.gif

SketchUp for Archicad

plugin za export u ArtLantis (odaberi SketchUp i klikni Search)

I na ovom forumu se o njemu dosta pričalo. Jako popularan softver među arhitektama i u svetu i kod nas!
Pogledaj New York na Google Earth-u! smile.gif I to je on.

+Quote Post
Bukinjo
poruka Nov 18 2006, 12:13
Poruka #3

Datum reg.: 22-May 06
Član broj: 4,720

e bas tako ga i ja posmatram. Mocan program, ali njime definitivno ne dobijas finalni produkt (a mozda i dobijas ako nisi previse zahtevan).

Skinucu neki dan ove plugove pa da vidim kako sve to funkcionise...

+Quote Post
Candy Guru
poruka Nov 19 2006, 22:08
Poruka #4

Datum reg.: 3-July 05
Član broj: 1,127

Bio sam svojevremeno probao jednu od starijih verzija i malo mi je ishlo na ganglije shto se toliko trudi da bude "inteligentan". Znam da je to zamishljeno da olaksha i ubrza ali meni je vishe smetalo u radu.
Imam sad instalaciju najfrishkije verzije ali se neshto josh uvek netjkam da "zagrizem".

+Quote Post
djcorto
poruka Mar 13 2007, 18:32
Poruka #5

Datum reg.: 13-June 06
Član broj: 5,032

Potpisujem isto što i InForma.

Samo jedna opasnost: ne preterati. OK za gazebo, ili bazen. Nikako cela kuća.

Lepo se kači u Archicad, Revit, Artlantis, Piranesi. Moćno i brzo.

Juče me spasao ...

+Quote Post
InForma
poruka Mar 14 2007, 03:30
Poruka #6

Datum reg.: 7-May 06
Član broj: 4,511

Malo upozorenje ...

pre jedno mesec dana smo se "malo" zeznuli i preterali sa detaljnošću nekih elemenata koji su bili rađeni u njemu pa su se prilikom eksporta i rada u Artlantis-u pojavili oooooooogromni problemi posto smo tamo dobili mnoooogo poligona. Rezultat je bio render slike 1600x1200 od oko 12h (na relativno jakoj mašini) koji je za Artlantis apsolutno nedopustiv ... a trebalo je da se renderuje video od 30sec. smile.gif

Ispostavilo se da Artlantis mnogo bolje žvaće kompleksne elemente (drveće, ljude, automobile...) koji dolaze iz Archicad-a nego iz Sketchup-a.

Rešenje je bilo deo elemenata odraditi u Archicad-u a deo u Sketchup-u (osnovnu geometriju, kubične elemente sa relativno malo poligona uz posebno obraćanje pažnje na optimizaciju modela).

Potrošili smo jedan dan da optimizujemo model...

Smanjili smo vreme rendera fotke na sat vremena i uspeli smo da odradimo video za oko 30 sati rendanja. Bez vidljivi uticaja na kvalitet. biggrin.gif

+Quote Post
rim2ti2ki
poruka May 7 2007, 09:50
Poruka #7

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 7-May 07
Član broj: 10,609

CITAT (InForma @ Mar 14 2007, 03:30) *
Malo upozorenje ...

pre jedno mesec dana smo se "malo" zeznuli i preterali sa detaljnošću nekih elemenata koji su bili rađeni u njemu pa su se prilikom eksporta i rada u Artlantis-u pojavili oooooooogromni problemi posto smo tamo dobili mnoooogo poligona. Rezultat je bio render slike 1600x1200 od oko 12h (na relativno jakoj mašini) koji je za Artlantis apsolutno nedopustiv ... a trebalo je da se renderuje video od 30sec. smile.gif

Ispostavilo se da Artlantis mnogo bolje žvaće kompleksne elemente (drveće, ljude, automobile...) koji dolaze iz Archicad-a nego iz Sketchup-a.

Rešenje je bilo deo elemenata odraditi u Archicad-u a deo u Sketchup-u (osnovnu geometriju, kubične elemente sa relativno malo poligona uz posebno obraćanje pažnje na optimizaciju modela).

Potrošili smo jedan dan da optimizujemo model...

Smanjili smo vreme rendera fotke na sat vremena i uspeli smo da odradimo video za oko 30 sati rendanja. Bez vidljivi uticaja na kvalitet. biggrin.gif

Pa pokusaj da pravis blok ka kopiraj....malo lakse dise....probaj

Evo malog dodatka:

Google SketchUp Pro v6.0.515
http://rapidshare.com/files/29562699/gsutexas.rar

SketchUp.5.The.Book.By.Bonnie.Roskes.pdf
http://rapidshare.com/files/26193256/Sketc...Roskes.pdf.html

Bonnie Roskes, "Mastering Piranesi v4"
http://rapidshare.com/files/28946524/Maste...esi.v4.rar.html

+Quote Post
okmijun
poruka Oct 23 2007, 19:30
Poruka #8

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

Jel zna neko link na kome se nalaze poznate gradjevine radjene u SketchUpu, besplatne za DL?
Cini mi se da je taj link bio na DZ al nema sanse da ga sad nadjem, ima cudo poznatih gradjevina.

+Quote Post
Lucas
poruka Oct 23 2007, 20:00
Poruka #9

Datum reg.: 2-February 05
Član broj: 195

ima na forumu push pull bar

+Quote Post
jms_uk_2001
poruka Oct 23 2007, 22:36
Poruka #10

Datum reg.: 12-July 05
Član broj: 1,189

CITAT (okmijun @ Oct 23 2007, 19:30) *
Jel zna neko link na kome se nalaze poznate gradjevine radjene u SketchUpu, besplatne za DL?
Cini mi se da je taj link bio na DZ al nema sanse da ga sad nadjem, ima cudo poznatih gradjevina.

mozda ovde?

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/

samo mora malo da se ceprka smile.gif

+Quote Post
okmijun
poruka Oct 24 2007, 12:38
Poruka #11

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

^
HVALA PUNO!

+Quote Post
nikolamatic
poruka Oct 25 2007, 13:13
Poruka #12

Datum reg.: 25-October 06
Član broj: 6,975

vide li neko plugin za sketchup render.....VRAY.....

rezultati su odlicni!!!!!! wink.gif

+Quote Post
random
poruka Oct 25 2007, 13:57
Poruka #13

Datum reg.: 26-February 07
Član broj: 9,437

ja radim sa verzijom 6.
-kako da se prebacim na onu "pro" ?(tj da li neko ima cr.ack ili stagod...)

+Quote Post
aco007aco
poruka Aug 18 2011, 22:14
Poruka #14

Datum reg.: 29-July 11
Član broj: 44,471

poslacu ti ja torrent sa serijskim brojem i full - pro verzijom zadnje verzije, ako te to interesuje, a moze i ova 6tica... svejedno je, samo reci sto te interesuje smile.gif

+Quote Post
sh_
poruka Aug 18 2011, 22:41
Poruka #15

Datum reg.: 9-October 05
Član broj: 1,916

Vrati se samo par godina unazad

+Quote Post
aco007aco
poruka Aug 19 2011, 20:57
Poruka #16

Datum reg.: 29-July 11
Član broj: 44,471

Aaaahahahahahhahaha, uopste nisam provalio da je ono post iz 2007 godine... ahhahahahahahaha :ppp

+Quote Post
:HGT:
poruka Sep 10 2011, 16:38
Poruka #17

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 744

Koji deo od "Piraterija je strogo zabranjena na forumu" nisi razumeo?!? dry.gif

Da li je neko imao iskustva sa povezivanjem sketchupa sa google earth, tj importovanjem terena i texture pa i modela zgrada iz GE?

+Quote Post
Zigs
poruka Dec 9 2014, 08:59
Poruka #18

Datum reg.: 6-November 13
Član broj: 51,350

CITAT (:HGT: @ Sep 10 2011, 16:38) *
Koji deo od "Piraterija je strogo zabranjena na forumu" nisi razumeo?!? dry.gif

Da li je neko imao iskustva sa povezivanjem sketchupa sa google earth, tj importovanjem terena i texture pa i modela zgrada iz GE?

Ja obozavam SketchUp i uvek cu ga obozavati jer se jako progresivno razvija softver. Radim u njemu jos od verzije 4. Ima milion korisnih plaginova koji mnogo pomazu u modelovanju. Cak najnovija verzija podrzava i BIM. Ko zna da radi u njemu shvatice o cemu pricam, kao sto je ovaj lik npr. > https://www.youtube.com/watch?v=Z3xUOAicq-Y Ipak je to google. Evo i jednog lika koji radi brutalne stvari sa SketchUp-om i PS-om > http://visualizingarchitecture.com/ ( ili Kečapom - popularni naziv medju studentima biggrin.gif ) Jos je pre koji dan izasao i 2015 64 bit. Zlo ! smile.gif

+Quote Post
djcorto
poruka Mar 4 2015, 14:16
Poruka #19

Datum reg.: 13-June 06
Član broj: 5,032

CITAT (Zigs @ Dec 9 2014, 11:59) *
Ja obozavam SketchUp i uvek cu ga obozavati jer se jako progresivno razvija softver. Radim u njemu jos od verzije 4. Ima milion korisnih plaginova koji mnogo pomazu u modelovanju. Cak najnovija verzija podrzava i BIM. Ko zna da radi u njemu shvatice o cemu pricam, kao sto je ovaj lik npr. > https://www.youtube.com/watch?v=Z3xUOAicq-Y Ipak je to google. Evo i jednog lika koji radi brutalne stvari sa SketchUp-om i PS-om > http://visualizingarchitecture.com/ ( ili Kečapom - popularni naziv medju studentima biggrin.gif ) Jos je pre koji dan izasao i 2015 64 bit. Zlo ! smile.gif

Više nije Google nego je Trimble, što je još veće zlo! Pokušavaju da ga naBIMuju, al će to malo teže ići, jerbo površinski modeler kao osnova baš i nije najbolji za to - gubi se na brzini i eleganciji, iako 3D izgleda skoro pa tačno. Jako je simpatičan i lak, brzo se radi, ali za ozbiljniju priču mora nešto ozbiljnije da se potera.

Pazite malo sad kako će da se razvija ... i uskoro više neće biti dž verzija ...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 26. August 2019 - 08:10

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.