Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Vrhunska stara oprema od preminulog arhitekte

V
svabo
poruka Mar 24 2015, 14:47
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-March 15
Član broj: 53,833

Pozdrav
Djed mi je bio arhitekt sa povećim brojem radova i tokom života je nabavio mnogo opreme za crtanje koju je naručivao najčešće iz njemačke. Ima mnogo šablona (cijela ladica prepuna), mnogo tehničkoh olovaka raznih profila, nalivpera, nešto rapidografa, vrhunskih metalnih šestara... u svakom slučaju mnogo toga
e sad dal to kome što vrijedi danas kada se sve crta na kompjuteru? jel ima tko ideje što da napravim sa svime time jer se radi o uistinu vrlo kvalitetnoj opremi. eto, svaki savjet mi je dragocjen
Go to the top of the page

+Quote Post
todos_d
poruka Mar 24 2015, 16:00
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 12-January 15
Član broj: 53,488

U principu svi rade na kompjuteru ali počinju ručno. Pokušaj da vidiš na e bay da li tako nešto ima u ponudi proceni, možeš da staviš na licitaciji možeš da čuvaš kao uspomenu, možeš da pokoloniš nekome... Imaš razne načine šta uraditi sa tim. Ja lično bi prodao na licitaciji.

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Mar 24 2015, 16:16
Poruka #3

Rumun

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 73

slikaj to da se vidi.
može u vitrinu pa na fax smile.gif

+Quote Post
svabo
poruka Apr 3 2015, 19:27
Poruka #4

evo konačno poslikao sve
http://imgur.com/share/a/xhalu

jel to vrijedi čemu?

+Quote Post
svabo
poruka Apr 4 2015, 18:48
Poruka #5

nešto ne radi link. evo opet linka na galeriju:
http://imgur.com/a/xhalu

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Apr 5 2015, 12:46
Poruka #6

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

Ja ne znam kako je sada na fakultetima ali ja sam na prvim godinama pa cak i kasnije iz nekih predmeta morala rucno da radim graficke radove tako da je ovakav vid opreme bio neophodan. Sto se rapidografa tice oni ako nisu ocisceni zapuse se i onda nista ne valjaju tako da treba videti da li uopste rade. Lenjiri ako nisu nazubljeni ( ovo se kod plasticnih vrlo cesto desava) i okrzani mogu da se koriste. Pretpostavljam da su ovi drveni dobri. Sabloni su odlicni, takvi se koriste tako da sve u svemu ima ovde svaceg neceg sto bi moglo da bude korisno samo jos da nadjes gde da ovo prikazes kako bi pocetnici to i mogli da kupe. Sumnjam da posecuju ovakva forume mozda tek na 2,3. godini kada se malo vise zainteresuju za materiju. Sa druge strane u tim godinama je uvek bitno sta je u trendu pa ne znam koliko ovako nesto moze da bude atraktivno za kupovinu ali mozes da probas da prodas. Ako ti je neki fakultet arhitekture u blizini mozda bi najbolje bilo tamo da postavis oglas na tabli sa linkom do ovih slicica wink.gif.

Pozdrav

+Quote Post
istankov
poruka Apr 5 2015, 22:56
Poruka #7

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Drug Švabo rasprodaje djedovinu... cccc.

Eno ga tamo i na foto djelu zakupio temu.

Ista priča kao na Foto: upotrebna vrijednost za kikiriki, eventualno.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 21:10

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.