Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Dizajn flajera i priprema za stampu - cenovnik

V
Maryann
poruka Sep 9 2017, 18:43
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 9-September 17
Član broj: 56,318

Zdravo. Potrebna mi je mala pomoc i sugestija u odredjivanju cene dizajna i pripreme za stampu flajera. Posto nemam mnogo informacija o trazenom dizajnu jos uvek i posto sam relativno pocetnik u svemu tome imam problem u odredjivanj cenovnika. Zanima me koja je prosecna okvirna seca dizajna, u ovom slucaju i pripreme za stampu flajera. Klijent je pomenuo samo to da bi pored flajera imao u planu i neka druga graficka resenja tako da ne znam da li bi bilo bolje ponuditi nesto povoljniju cenu, sa druge strane nisam sigurna da li ce doci do nastavka saradnje a potrebno je da uradim i dizajn i pripremu. Ako je neko voljan da da savet, sugestiju jako bi znacilo. Pozdrav
Go to the top of the page

+Quote Post
Rorschach
poruka Oct 3 2017, 15:39
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 27-February 11
Član broj: 42,404

Ako tek krećeš stavi neku pristupačnu cenu, jer na početku se uvek radi više za sebe nego za klijenta, skupljaš radove za portfolio da imaš kasnije šta da pokažeš sledećem klijentu ili poslodavcu.
E sad ovo što sam ti gore napisao se direktno kosi sa ovim što ću ti reći kao savet za ubuduće, kada budeš dublje ušla u magični svet pregovaranja sa klijentom, kada uspeš da proceniš da klijent govori biće još posla u nadi da će dobiti nižu cenu, uvek se setim drugarove poslovice - kada bude još posla, onda možemo pričati o manjoj ceni kao stalnom klijentu.

+Quote Post
biser
poruka Oct 6 2017, 13:17
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 6-September 08
Član broj: 23,528

1 savet - nikada nemoj da situaciju s novim klijentom postavljas tako da pomislis - sada cu mu naplatiti manje, a sledeci put normalnu, punu cenu.
99% slucajeva tog klijenta neces vise ni videti.
Ne zato jer posao nije dobro odradjen, vec zbog eto tako to bude!
Zaozbiljno smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 18. October 2017 - 22:56

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.