Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

3D Damascus Steel Dagger

V
Labicko
poruka May 25 2019, 14:14
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-February 13
Član broj: 49,673

https://sketchfab.com/3d-models/3d-damascus...382b4b1345e00f3

Mali bodez koji sam skoro zavrsio.
Ono sto je zanimljivo je da iz Paintera teksture kada ubacim u Sketchfab ne zahtevaju nikakvu doradu. Za Marmoset tu i tamo treba prepravke, dok mi za V-ray daje najvise gresaka (najvise u reflection). Videcu da instaliram Unreal da vidim dali tamo treba prepravka.
Go to the top of the page

+Quote Post
Benzin
poruka May 25 2019, 16:45
Poruka #2

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

CITAT (Labicko @ May 25 2019, 14:14) *
https://sketchfab.com/3d-models/3d-damascus...382b4b1345e00f3

Mali bodez koji sam skoro zavrsio.
Ono sto je zanimljivo je da iz Paintera teksture kada ubacim u Sketchfab ne zahtevaju nikakvu doradu. Za Marmoset tu i tamo treba prepravke, dok mi za V-ray daje najvise gresaka (najvise u reflection). Videcu da instaliram Unreal da vidim dali tamo treba prepravka.

Majstorski nema šta... ako nije problem bili mogao postaviti par screen-ova unwrap-a i wireframe... nekad sam se malo igrao sa painter-om i nije bilo loše ali je i malkice brljavio tu i tamo... e sad ne znam jel bilo do mog unwrap-a ili do njega...

+Quote Post
Labicko
poruka May 26 2019, 01:28
Poruka #3

UV je mozda mogao bolje da se uradi, da sam korice podelio na pola, najverovatnije bi se izvukao da se ne vidi seams na toj kozi, ali kada sam radio UV nisam bio siguran kakav cu materijal koristiti. Sto se tice same ostrice ona je 1/4 mada sam to mozda trebao da presecem na 1/2. Ovako sada ne mogu da uradim neko graviranje koje nije simetricno.

Evo i problema koji sam imao sa V-ray reflection exportom:

Odakle je painter iscupao tu belu boju na kozi i drsci nisam siguran. Takodje ta plava boja na metalu je prejaka, na samom metarijalu u painteru je bio neki tint layer ali daleko da je to boja koju sam tamo podesio.

+Quote Post
Benzin
poruka May 26 2019, 14:38
Poruka #4

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

Nemam pojma za V-ray iskreno... nikad ga nisam pipnuo... ja sam ovo čačkao u kombinaciji sa Arnold-om... koliko se sjećam imao sam problem sa nekim blesavim Color Bleed-om... nije čak ni to... nego je nekako dodavao materijale tamo gdje im nije mjesto... na prvi pogled je izgledalo da su mi UV krive ili preklopljene ili da sam slučajno "uhvatio" poligon kada sam dodjeljivao materijal ID kanal... ali koliko god ih ja ispravljao i razmicao i provjeravao kanale nisam mogao da to ispravim... kao da loše "čita" koordinate na .OBJ ... ili neki pičvajz prilikom eksporta/importa... žao mi je što sada nemam te fajlove jbg...

+Quote Post
alekba
poruka May 26 2019, 17:14
Poruka #5

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Jah, rad je dobar...al' medju nama prezentacia ga hebe. Ocito je da nesto nefunkcionise, "render" je spaljen. Doduse i Sketchfab menja nesto svaki cas, mozda ste se nasli u raskoraku. Jos jedna stvar, gledao sam par videja na YT, cini mi se da bi tekstura celika trebal da ima veci kontrast. Pogodio si patern ali mi nekako to nije to... sta ga znam to ti je minut u fotosopu. Ne treba da bude previse kontrasta, iz daljine bi bila "buka", ali malo jace to... Takodje patern bi trebao da bude veci, noz je mala stvarcica, na macevima je taj patern odokativno mnogo veci.

+Quote Post
Labicko
poruka May 26 2019, 20:42
Poruka #6

Sto se tice paterna za damascus to ti je cela nauka. Dosta sam gledao oko toga. Prvo kontrast zavisi od samog metala koji se koristi, to jest od kolicine uglja u njemu. Takodje i od vremena kolko se metal na kraju drzi u kiselini. Jos jedna stvar koja utice na kontrast je broj slojeva. Sada sto je manji broj layera to je vidljivija razlika. Tako da nozevi koji imaju neki lud krupan pattern sa jakom kontrasti imaju dvadesetak layera (kao nozevi - orudje, su veoma losi ali iamju izgled koji mogi vole).

Ako pogledas Katane one imaju po 1000 layera i obicno se ne stavljaju u kiselinu, ali ako dobro pogledas metal videces da postoji patern, ali taj patern je veoma sitan pa se iz daljine i ne primecuje. Na kraju ako pricamo o 3D sve se svodi na ukus, jel u real life mozes da nadjes razne jacine i oblike paterna.

Inace patern je iz gotovog materijala koji sam skineo sa substance share. Nema puno dobrih paterna za damaskus online, pa razmisljam da napravim nekoliko svojih, skinuo sam vec neke slicice samo trebam sada da vidim to da sklopim u Substance designer ili ovom novom alchemist.

Render jeste izgoreo, imam problem sa tom drskom, treba da opet proverim materiajal koji sam napravio, jer u painteru izgleda OK ali kada se exportuje ta drska previse sija.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 16. June 2019 - 05:48

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.