Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Pomoc oko servera za PHP?

V
dukakis
poruka Sep 15 2006, 20:56
Poruka #21

Grupa: Validating
Datum reg.: 24-September 05
Član broj: 1,772

A sto bi se neko musio oko konfigurisanja Apacha i PHP-a kada moze da skine vec konfigurisano!?
Go to the top of the page

+Quote Post
cunga_lunga
poruka Sep 16 2006, 09:45
Poruka #22

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 29-August 06
Član broj: 6,035

Ah da, ti verovatno koristis Vertigo?

Ja sam inace probao sve sto ste vi preporucivali na forumu: xampp, AppServ, EasyPHP i ono sto si ti preporucio Vertigo, ali verovao ti ili ne nista od toga nije radilo, pa sam morao sve pesaka da odradim, a i iskreno mislim da je tako najbolje, jer mozes dosta toga da naucis, pa mozda posle da krenes na all-in-one opciju.

U svakom slucaju, onaj ko zeli da se muci ili mozda ne bude ima izbora kaoi ja... moze da proba ovo resenje koje sam ja nasao.

Pozdrav...

+Quote Post
extreme64
poruka Dec 29 2006, 02:54
Poruka #23

Datum reg.: 25-August 06
Član broj: 5,967

CITAT (cunga_lunga @ Sep 12 2006, 11:50) *
Instalirao sam tekucu verziju Apache i php5, jedino sto mora da se instalira starija verzija mySQL-a 4.1 i sve radi kako treba.

Ja imam 5.0.27 v. MSQL-a da li je to uzrok pojavljivanja greske prilikom ucitavanja stranice u browser;greska kaze da mi je php naredba mysql_connect() nepravilno definisana???

Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in D:\ ... \Apache\htdocs\temp_con.php on line 3

NE VEZANO ZA PITANJE
cunga_lunga igras li politicar.org
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  temp_con.php ( 192bajtova ) Broj download-a: 39

+Quote Post
KaBoom
poruka May 20 2007, 17:22
Poruka #24

Datum reg.: 4-November 05
Član broj: 2,176

Hteo bih da pitam, da li u slučaju instaliranja Apache servera (i korišćenja istog) mora biti isključen IIS? Trenutno radim jedan sajt u php-u i potreban mi je localhost, da ga isprobam. Pokušao sam da konfigurišem IIS za php, ali mi nije pošlo za rukom (otvara localhost 100 godina i nikako da otvori - samo piše loading i ništa se ne dešava). Onda sam instalirao XAMPP (isključio IIS) i opet ista stvar, ništa se ne dešava, samo ga otvara i otvara i otvara...

Sad sam poskidao sve ovo što je zokac nabrojao pa da pokušam još jednom. Više stvarno ne znam šta da radim. Nalazio sam tutorijale po netu, ali svi su isti i sve sam ispratio, ali nikako da radi!!! A radim već dve godine sa IIS-om jer imam sajt u ASP-u...

Pa da pitam, da li da isključujem IIS ili čak uninstaliram prilikom korišćenja Apache-a? Ili da li bi neko mogao da napiše isto tako lepo i pregledno uputstvo (kao zokacovo) za korišćenje IIS-a za pregled php stranica na localhostu (konfigurisanje IIS i php-a)?

P.S.: Sorry, ako ovo već ima negde, ali pretragom nisam našao...

+Quote Post
kazil
poruka Jul 26 2007, 14:46
Poruka #25

Datum reg.: 26-July 07
Član broj: 12,706

iii... sad vidim dosta je matora tema smile.gif

verujem danas od najboljih all-in-one-ova wamp - Win Apache Mysql Php:

CODE
www.wampserver.com/en

+Quote Post
kiwelll
poruka Feb 13 2009, 18:15
Poruka #26

Datum reg.: 21-October 08
Član broj: 24,643

CITAT (djeno @ Nov 11 2005, 23:47) *
Molim Vas moze li mi neko raci neki besplatni server koji podrzava PHP samo da isprobam web stranicu koju sam napravio?

Hvala unaprijed....

Apache

+Quote Post
zlatiborac
poruka Feb 13 2009, 18:32
Poruka #27

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 92

Chovek gledash li ti datum kad je postavljeno pitanje? 11.11.2005. godine... znachi preko 3 godine. Ako nije uradio to dosada nece nikad laugh.gif

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 13. November 2019 - 09:05

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.