Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

242 - broj stranica V  « < 240 241 242  
Reply to this topicStart new topic

Trodimenzionalna Offtopicharnica, premalo za solo temu, i preveliko da ostane neispricano...

V
alekba
poruka Nov 7 2018, 00:17
Poruka #4821

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

https://www.artstation.com/psichari/blog/V6...in-renderman-22

https://www.artstation.com/artwork/baKmvv
Go to the top of the page

+Quote Post
okmijun
poruka Nov 7 2018, 13:43
Poruka #4822

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

CITAT (Ji 4Tze @ Nov 5 2018, 23:03) *
Dokle je ovo stiglo, eej.
Da gledaš klip kako neko modeluje gajbice!!!
ludilo...

Što ti smeta to? Tebi nije ni bilo namenjeno.
Ima ovde i početnika u modelovanju, kojima je ona gajbica lep zalogaj, malo malo pa neko pita za školu za 3D.
Forum je suštinski mrtav, al je tebi sad problem što ja postujem gajbicu?
Ili sam pogrešno razumeo tvoje negodovanje?

+Quote Post
:HGT:
poruka Nov 7 2018, 15:48
Poruka #4823

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 744

Kad ce neki challenge? biggrin.gif

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Nov 7 2018, 22:13
Poruka #4824

Rumun

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 73

Ma setih se onog što je nosio gajbice pa posle bio bogat smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Nov 19 2018, 02:45
Poruka #4825

Chalenge ce kad gi sami opravimo, al' verovatno ni tad tongue.gif
Gledam chalenge po drugim sajtovima, nesto mi malo nasih ima. A ima ih po belom svetu... iz lokal patriotizma ih skupljam, no ne vidjam ih nesto mnogo. A sa druge strane tu su likovi koji imaju zaposljenje u velikim firmama, pocesto i dobru funkciju.
Njima sigurno ne treba ta vrsta socijalne/poslovne promocije... stvar mentoliteta.
Bas kao sto u podosta firmi likovi imaju interne celendze, predavanja itd. No sta ti glupaci & prostaci znaju... ni Serpski bre ne umiju da pricaju biggrin.gif

@Ji 4Tze.... nije to taj. Verovatno mislis na onog sto mu je tetka iz "muricu poslala djenge smile.gif

u stvari svrno sam zbog ovog
https://www.artstation.com/christophe-desse...Pg/speeeeeeeeed
podosta se brblja o RTX karticama, no vecina rivjua se svodi na to koliko su dobre za igre, i par generickih 3D testova.
Koliko znam lik vecinom koristi Maya + Redshift.

+Quote Post
alekba
poruka Nov 27 2018, 21:06
Poruka #4826

https://area.autodesk.com/blogs/the-maya-bl...piece-by-piece/

+Quote Post
alekba
poruka Nov 28 2018, 20:49
Poruka #4827

https://www.artstation.com/artwork/yaeRO

bolesnik smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Nov 29 2018, 18:44
Poruka #4828

https://www.youtube.com/watch?v=kLHwZ5rkp8Y

Ne bih da zapocinjem rat..... Uostalom, manje konjkurencije znaci da smo svi nahebali.
Za one koji ne znaju, Nik Gorila je Crapple fanboy.. i to hard core, zagoreli, ono isao je do ljigavosti ( kao i svako kome se gace ovlaze kad prica o necemu sto obozava do imbecilnosti smile.gif ).

Kakogod, razni su razlozi sto prelazi na PC, pitam se sta li ce sa svim onim Mekovima sto ima, do sada je koristio Cinemin DR.

Komentari su zanimljivi na svoj nacin.... poprckavanje, kukanje, likovanje.... uobicajene stvari... I poneki savet.

napr. https://www.youtube.com/watch?v=fJCHx7mZEKo

+Quote Post
alekba
poruka Nov 30 2018, 02:56
Poruka #4829

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0...amp;oe=5CAED035

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0...amp;oe=5C733DA7

+Quote Post
alekba
poruka Dec 5 2018, 23:03
Poruka #4830

https://magazine.artstation.com/2018/12/20-...ders-vfx-oscar/

+Quote Post
Benzin
poruka Dec 7 2018, 21:07
Poruka #4831

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

CITAT (alekba @ Nov 30 2018, 03:56) *

Imam blagi osjećaj da će Cinemu zadesiti ista sudbina kao Softimage... držaće je možda godinu-dvije i onda ćao đaci/seljaci... pokupiće par dobrih alata/fazona i prodati to kao "New Features" u nekoj od budućih verzija Maxa ili Maye...

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Dec 7 2018, 23:38
Poruka #4832

Rumun

A šta ima da ponudi kao New Features?

+Quote Post
alekba
poruka Dec 7 2018, 23:57
Poruka #4833

Uh... to je sala, i to ne bas nova smile.gif
C4D pripada Nemetschek-u koji je ove godine uzeo potpuno vlasnistvo. A oni opet pripadaju..... 003.gif
Kakogod, jaki su ko zemlja, s' druge strane to ne znaci nista.

Jah, nije samo Softimage, masa programa - plaginova je progutana od strane Autodeska. Za masu njih nismo ni culi ( bili smo malja deca ), napr. Mayin hipersader je debilna implentacija feature iz neko drugog programa. Masu toga su stavili u fijoku... za bolje dane.
Ne bi to bio toliki problem da patentna prava nisu ... stobiseono reklo posiroka. Tako da ako neko i proba da napravi nesto novo, debelguzi advokati bi nasli nacina da to blokiraju jerbo kao ulazi u njiovu prciju. A u 'muricu na sudu dobija onaj sa vise love, najkrace receno.

Nego jel' neko video ovo
https://www.3dtoall.com/products/ikmax/
verovatno da "stvaran produkt ne odgovara slici", ali deluje zanimljivo, makar za neke proste stvari na brzake.

PS. dok sam kuckao @Ji 4Tze napisao poruku..... jel' bre a da mi izadjemo napolje da se objasnimo tongue.gif
...ti dam feature po .....

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Dec 8 2018, 17:17
Poruka #4834

Rumun

Pitam, ne znam, ne rugam se.
Ja koristim max još od verzije 2.5, vazda mu je nedostajalo dobrih feature-a.
Recimo group vertex kao Maya ni dan danas nisu implementirali...

+Quote Post
alekba
poruka Dec 9 2018, 09:43
Poruka #4835

Znaci neces da se svadjas, hebi ga taman sam pomislio da sam nasao sparing partnera sad.gif

Sta bi Autodesanka mogla da capi iz cineme.......

maRx je veoma dobar modelar, maya je sve bolja... C4D nije toliko los modelar, moze da se radi veoma brzo i opusteno ali zaostaje za maxom. Sa druge strane tu je Mograf ® ali video sam odlicne radove u maYi i maRxu na temu motion grafike....

Ali ipak mograf je cudo u pravim rukama, nedavno sam gledao nesto sto na prvi pogled lici na partikle, u stvari je mograf / kloner, likovi su koristili poligone umesto partikli, mnogo brze se renderuje, nema simulacije, sve se resava efektorima, divota.

Maxon nije dirao hair sistem preko deset godina, ali ipak je neverovatno mocan. Max i maYa koriste plaginove i koliko sam bacio oko sve je nekako muljavo, komplikovano, nedoreceno, osim toga cinemin hair moze da se koristi na mnogo nacina, napr. mozes da skaterujes objekte, da im promenis parametre, das dinamiku itd. A seting je boza.... mislim onaj osnovni tongue.gif

Spline je pametno resen, postoje i Mo-Spline ( deo mografa ) koji je neverovatno mocan pride ima funkcionalan L sistem.
Skulpting i motion tracking su rudimentarni, ali zavrsavaju posao.

R20 je doneo fields koji radi fino sa svim ostalim delovima programa. VDB je takodje svez, jos je nedopecen ali i tako svasta moze da se uradi sa njim. X- partikle su plagin, naglasavam ih jerbo su veoma mocne i jednostavne za upotrebu a odlicno su integrisane u cinemu, ako bi neko i kupio maxon, verovatno bi kupio i njih.

Nemcek ima par Cad programa, zato se pobrinuo da C4D lepo uvozi cad fajlove, nisam siguran ali koliko mi se cini Autodeskovi programi nemaju sve te opcije pri uvozu.

Dosta jakih cinemasa "tehnicara:" je preslo barem delomicno na Hudini, sa druge strane postao je nekakav sport da se u cinemi reprodukuju fore iz Hudinija.... sapienti sat.

Koliko bi Autodesk uspeo da iskoristi cinemine mogucnosti, pitanje je. Mislim nije to tek tako, ali nije ni pretesko ako imas dovoljno programera... samo oni rade za pare, nanu im naninu, nece za dzabe huh.gif

Svi su isti, za R20 na nekim od novih featura su radila cetvorica... jedan devloper, drugi da ga kontrolise, treci da kontrolise prvu dvojicu i cetvrti da proverava da li njih trojica produzuju cigaret pauzu. Ne zezam se! Trojica gledaju jedan radi.
Autodesk je jos gori, mislim. Zato i nije cudo kakva je situacija.

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Dec 9 2018, 20:54
Poruka #4836

Rumun

aha, sad sam se setio - svi koje znam da furaju Apple a nešto rade u 3D-u koriste Cinemu smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Juče, 03:50
Poruka #4837

Ke, ke, ke....... nazalost.... to je jedan od razloga sto je cinema na losem glasu kod "ozbiljnih" artista sad.gif

Mnja, cinema ima tako logican - intiutivan interjfejs da boli glava, trnu zubi. Mozda je to razlog sto Crapple primadone izbiraju Cinemu, lako se uci i veoma brzo mozes da pocnes stancati sarene mrdalice. Pride te zezancije nisu nesto komplikovane pa ne moraju da zamaraju mooozak, a ni masinu, Crapple je odavno batalio ozbilne pro usere.

Kakogod zavisno od vorkflova cinema moze da bude dobar dodatni alat, nazalost preskupa je. Godisnje odrzavanje je manje nego za Autodesk ( al' za malo ), ali pocetno ulaganje je veliko.
Uz Adobe paket ide i besplatna light verzija, oguljena ispod kostiju, ne znam da li su ostavili sve napredne opcije za uvoz CAD modela, nekima bi samo to bilo dovoljno da je instaliraju.

+Quote Post

242 - broj stranica V  « < 240 241 242
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 11. December 2018 - 12:15

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.