Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

How to clear your memory without restarting, mnogo dobra caka

V
alekba
poruka Jun 30 2014, 16:06
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

mozda kada sve sljaka kako treba, ja koristim na Win 7 64bit memory cleaner http://www.koshyjohn.com/software/
zavisno od koznacega oslobodi po par stotina mega. Perfomanse su iste, palio ga ne palio.
Go to the top of the page

+Quote Post
toda76
poruka Jul 1 2014, 10:02
Poruka #42

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

CITAT (lvuletic @ Jun 30 2014, 15:03) *
A zašto bi to radila? Sistem oslobađa memoriju koju je u stanju da osobodi onda kada nekom procesu zatreba. Do tada je koristi za keširanje fajlsistema. Ti "memory wiperi" su nekada bili najbolji način da osakatiš performanse.

RadiO ne radiLA smile.gif al nebiotno nego- primetim cesto da posle nekih programa, ili igara, sistem bas dosta uspori, zalaguje, a restart kompa pomaze...Pa sam mislio da bi ovako nesto pomoglo...

+Quote Post
lvuletic
poruka Jul 1 2014, 10:16
Poruka #43

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

A ja vidim toda76, pa pomislim da si Toda, a imam komšinicu Todu biggrin.gif
Probaj ovo alekbaovo, ja se igram s njim testiram... Primećujem da memoriju koju on oslobodi sistem opet zaume u roku od 15-tak sekundi radio ti ili ne radio ništa.

+Quote Post
alekba
poruka Jul 1 2014, 12:16
Poruka #44

eve, sad mi je skinuo 142 mb.
radio sam u Zbrushu, C4D, jedan probni render satro editovao u fast stonu, kopao po teksturama i jos svasta nesto. Win je znaci imao pune ruke posla i verovatno je jelte da bi mi bio na usluzi napravio mnogo nepotrebnog djubreta.
@ Ivule to zavisi izgleda od sistema, tj. sta sve imas na kompu, mesecevih mena i suncevih pega.... ko ga zna. Po mom iskustvu winu treba minimum po sata da naklavera nesto dvocifreno u megabajtima. Dosta zavisi sta vitlas po kompu. Nego, primetio sam da ponekad Mozila prolupa pa krene da jede memoriju ko blesava, to su mi rekla jos nekolicina, obicno samo od sebe prodje, kao sto sam imao problema sa Bit torentom... jedno vreme sam na desetak minuta morao da cistim memoriju, raspitao sam se bio o tome i niko mi nista pametno ne rece.
Nazalost restart je ponekad jedino resenje, memori kliner izgleda cisti samo spoljni sloj prljavstine, ponekad ugasis igru na primer ali i dalje u pozadini teku neki procesi, isto je sa nekim programima, kliner to ne vidi kao djubre nego kao regularan proces. Upecao sam da mi to radi fotosop, upalim ga, odradim nesto zatvorim, upalim ponovo itd. A budala se ne ugasi u potpunosti, a kad ga ponovo pokrenem on jos jednom ukljuci isti proces. Posto nisam strucan da jurim po task menageru i sam gasim, sigurnije mi je da restartujem komp ak bas zagudi.

+Quote Post
lvuletic
poruka Jul 1 2014, 13:05
Poruka #45

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

Po 163-ći put, nije I nego L biggrin.gif

To sve stoji, posebno za Photoshop koji nikako da se izbori sa memory managementom. Da vidiš kako se na mašinama sa manje rama, tipa 3-4, giga istripuje pa odjednom neće da mu radi refine edge tool. I Firefox i Chrome znaju da jedu memoriju ali to rade da ubrzaju sebe i to je OK. Zna da ih istripuje flash koji baš ne ume sa memorijom. Posebno Chrome zna da zeza jer za svaki novi tab spawnuje novi proces (to mu je prednost u odnosu na druge, BTW). Doduše i sa jednim i sa drugim problem se rešava kad ih ugasiš, svu memoriju vrate.

Ja mašinu veoma retko restartujem, tek u nekoliko dana, nekada i nedelja, preko dana se siluje sa čestim prebacivanjem između dva usera, a noću, ako treba da se utuli, ide u hibernaciju. Evo, sad mi je uptime 5 dana i 2 sata smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Jul 1 2014, 15:45
Poruka #46

dobro Lvule.... al" lepse mi zveci Ivule, nek ti bude, eto dry.gif
Idem malo u OT, stara je tema, a ima veze sa memorijom pamcenja na neki nacin.
Doskora sam imao 4Gb rama, dokupio sam jos 4 , ali nikako da isteram potrosnju vecu od recimo 3,9Gb.... Radim u 3D programu, nakrkam scenu, pripalim render i opet se vrti tu negde oko 2.8 ( sad je 2.4 C4D+mozila sa gomilom prozora ). Najvise mi trosi fotosop i to 32bit. njega palim zato sto mi tabla ne sljaka na 64bit. On ide do tih 3.9 ...... neki dan sredjujem jedan render, napravim dosta lejera i pripalim 64bit verziju, kad ono potrosnja 2.6-7 i osetno bolje perfomanse.... Nista mi nije jasno, pogotovu sto mi komp jako sporo renderuje, tj. nenormalno sporo.

To sto kazes za brovsere je ok, samo ponekad Mozila posizi pa jede preko giga, a fles kad pocne da puca.... lele.
Sto se brovsera tice, klinac mi je zapatio neko g@vance koje mi je bilo zagadilo sve brovsere ( IE, Crome, Mozila ), nisam mogao da ga se rastosiljam, medjutim Mozila ga je jedina sama nasla i ponudila da ga urnise..... Toliko o brovserima, posle toga sam deinstalirao Cromu, koji ce mi kad je nesposobna laugh.gif IE ne mogu da skinem, ali ga ionako ne koristim.

+Quote Post
zlozla
poruka Sep 10 2015, 20:50
Poruka #47

Datum reg.: 31-July 13
Član broj: 50,798

Uradio sam sve kako treba, za sad nisam primetio razliku u radu, videcemo sutra kad budem imao vise vremena da testiram. smile.gif

Edit: Za verziju windowsa od 64 bita treba ovo da se upise

%windir%\SysWOW64\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

U tome je bio problem, sad radi smile.gif

+Quote Post
ThomaCM
poruka Oct 23 2015, 10:52
Poruka #48

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 23-October 15
Član broj: 54,544

Meni na kompu na poslu zaista ova caka ubrzava rad na kompu... rolleyes.gif

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 24. September 2017 - 09:45

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.